Benátky - možnosti cestování

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Benátky?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

 

7 věcí, které musíte vědět, než se vydáte do Benátek

1. Prohlídku města odlož na podvečer

Navštívit ohromující gotický skvost Dóžecí palác, největší sbírku benátského umění Gallerii dell’Accademia či Baziliku svatého Marka je nejlepší samozřejmě přes den. Benátky ohromí kterýholi den v roce a v kteroukoli hodinu. Naším nejoblíbenějším časem je však soumrak. Zlaté slunce, vytrácející se za obzor utopený v oranžových tónech, atmosféře Benátek prostě sedí. A činí město ještě fotogeničtější než obvykle.

Ať už raději shromažďuješ vzpomínky po staru v paměti nebo je uchováváš v elektronické podobě díky fotoaparátům, rozhodně nebudeš litovat návštěvy Náměstí svatého Marka za západu slunce. Doporučujeme přibalit propriety na piknik, navštívit místní trh s jídlem a sledovat západ slunce z doku poblíž náměstí.

2. Noční život v benátkách existuje!

A kdo hledá, najde! Jak se přiblíží půlnoc, vše utichá a zdá se, že většina kaváren a restaurací zavírá. Číšníci v klikatých uličkách uklízejí stolky a žídličky, gondoly jsou ukotvené a připravené na noční odpočinek. Celý ostrov se zdá připravený k spánku. To však neznamená, že by ses ke spánku měl připravit i ty!

Zapluj jak gondola do jedné z uliček benátské čtvrti Cannaregio. Nebudeš se tady nudit a navíc není třeba udělat před návštěvou barů v Cannnaregiu banku. Vyzkoušej vinárnu El Sbarlefo, oblíbenou mezi místními od svého otevření v roce 2010, díky dobré rovnováze mezi kvalitou vína a cenami. Za skleničku domácího vína zaplatíš 1.50 euro. Pokud hledáš něco trochu živějšího, ponoř se do Il Santo Bevitore, neoficiálně označované jako nejlepší hospoda v Benátkách. Po vínu ani aperol spritzu se tady však neptej. Specializují se na italská piva z malých pivovarů, známá jako craft beers, vřelou atmosféru a vynikající servis.

3. Udělej si čas na návštěvu ostrovů Murano a Burano

Toulat se magickými uličkami Benátek je zážitek ale navštívit sousedící ostrovy Murano a Burano je úplně nová zkušenost. Cestu je dobré kvůli dopravě lodí naplánovat předem, speciálně pokud se rozhodneš navštívit oba ostrovy.

Pokud je tvým cílem ostrov Murano, nazývaný také jako ostrov sklářů, dej si pozor na dvě věci: některé lodě, které na ostrov míří, nabízejí prohlídku zdarma. Trik je však v tom, že mají úmluvu s některými obchody se sklem a ty tak možná koupíš něco zbytečně drahého. Doporučujeme proto pro dopravu využít lodě Vaporetto, které jsou součástí městské hromadné dopravy a užít si čas na ostrově ve tvém vlastním tempu. Pokud se chystáš zakoupit některý z tradičních sklářských výrobků, přesvěč se, že je na něm uvedena ochranná známka “Vetro Murano Artistico”.

Zavítáš-li na druhý jmenovaný ostrov – Burano, rychle zjistíš, proč se o něm mluví jako o jednom z nejbarevnějších míst Evropy. Malé domky kolem kanálu hýří všemi barvami. Kromě toho i tento ostrov má, pro něj typický produkt. Na Buranu se od 16. století vyrábí krajka. Nenech se zaskočit nízkými cenami, v porovnání se sklářskými výrobky na Muranu jsou ceny krajky na tomto ostrově přijatelné.

4. Chceš ušetřit? Ptej se!

Líná huba… Všichni víme, jak je to dál a tady to platí dvojnásob. Benátky rozhodně nekralují žebíčku o nejlevnější destinaci Evropy, ale s trochou opatrnosti se i tady dá přežít na rozumném rozpočtu. Například v restauracích se povinně platí za servis. Výše částky záleží na tom, kde sedíš. Lepší výhled, vyšší poplatek.

Cokoli ti číšník bude nabízet, ať už je to jen sklenice vody v průběhu večeře, raději se zeptej, kolik to bude stát. Vyhneš se tak zvýšeném tlaku a návalům při pohledu na účet. Turismus je hlavní byznys Benátek a cílem každého byznysu je…? Ano, vydělat.

 

5. Existuje ideální doba na projížďku gondolou?

Projížďka gondolou, ať je to sebevětší turistické klišé, je v Benátkách zkrátka povinnost. Nakonec, kdy jindy a kde jinde budeš mít příležitost svést se na gondole? Tak na chvíli zapomeň na předsudky vůči turistickým atrakcím, uvolni se a nasedni. V průběhu dne jsou kanály poněkud narvané, což tě asi nepřekvapí. Zkus si tedy přivstát, naskočit na první ranní gondolu a sleduj jak se město pomalu probouzí k životu. Nejsi zrovna ranní ptáče? Druhou variantou je odložit projížďku na podvečer a zvolit poslední jízdu dne. Kanály pak budeš mít téměř jen pro sebe.

Počítej však s tím, že za večerní projížďku si budeš muset připlatit. Ceny se po 19:00 navýší z 80 na 100 euro za 40 minutovou plavbu. Než za jízdu zaplatíš, nezapomeň se přesně domluvit na délce jízdy!

6. Plánuj a rezervuj dopravu předem

V Benátkách je k dispozici celá škála nejrůznějších výhodných jízdenek a turistických balíčků nabízejících levnější svezení městskou hromadnou dopravou, v tomto případě vodními autobusy Vaporetto. Vyznat se v nich a vybrat tu nejlepší je však trochu komplikované.

Cena, kterou zaplatíš na místě za jednosměrnou jízdenku pro dospělého je 7,5 euro. Více se vyplatí jedno- či dvoudenní jízdenka rezervovaná s předstihem.

7. Ztratíš se ale nebudeš litovat

Benátky jsou labyrint a i když je přesnost tvého orientačního smyslu na úrovni kompasu, je dost pravdpodobné, že se ztratíš. Věř nám však, že ztratit se v úzkých, klikatých uličkách je speciální zážitek. Počítej s tím, že dostat se z bodu A do bodu B v Benátkách chvilku trvá, ale díky šarmu, kterým město oplývá, mu to snadno odpustíš.

Podlehnout kouzlu rustikálních budov, rozdělených spletí kanálů a znovu spojených desítkami mostů, je velmi snadné. Jedná se o jedno z nejkrásnější a nejnavštěvovanějších měst na světě, nebraň se mu. Nech se vtáhnout do hravé romance, dovol městu pohltit tě svými útulnými uličkami a podlehni jeho šarmu.

DomůCestováníCestuj do: ItálieBenátky - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk