Jak se cestovat na trase Athény - Praha

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Athény - Praha

distanceVzdálenost1534 km
modeDostupné způsoby dopravyLetecky nebo autobusem
priceCeny letenek- 3 160 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyLet • 1 784 Kč • 2 hod 35 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 784 Kč • 2 hod 35 min
carriersDopravciEurolines Deutschland nebo Aegean Airlines

Cestovat 1534 km mezi městy Athény a Praha je možné let nebo autobus. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Eurolines Deutschland nebo Aegean Airlines. Cestující mohou na trase Athény - Praha využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Athény do místa Praha

Na trase Athény – Praha můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Athény a Praha, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Aegean Airlines
16:102h35
Letiště Atény (ATH)
17:45Letiště Václava Havla Praha (PRG)
5290 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Aegean Airlines
16:102h35
Letiště Atény (ATH)
17:45Letiště Václava Havla Praha (PRG)
5290 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Aegean Airlines
16:102h35
Letiště Atény (ATH)
17:45Letiště Václava Havla Praha (PRG)
5290 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Austrian Airlines
10:556h10
Letiště Atény (ATH)
16:05Letiště Václava Havla Praha (PRG)
6772 1Jednosměrná
1 přestup
Lufthansa
12:454h30
Letiště Atény (ATH)
16:15Letiště Václava Havla Praha (PRG)
6749 1Jednosměrná
1 přestup
Lot Polish Airlines
14:105h55
Letiště Atény (ATH)
19:05Letiště Václava Havla Praha (PRG)
6587 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.
čt
11. 7.

12. 7.
so
13. 7.
ne
14. 7.

Jak cestovat na trase Atheny – Praha

Athény a Praha patří mezi důležité světové metropole a oblíbené turistické destinace. Hlavní město Řecka se pyšní jak zachovalými památkami, tak moderní architekturou. Doslova celé město je poseté sochami řeckých bohů v antickém stylu. Mezi ty nejcennější památky se řadí například Chrám Dia Olympského, park Zappion, Dionýsovo divadlo nebo dominanta Athén Akropolis. Athény žijí především z cestovního ruchu. Návštěvníků sem totiž jezdí každoročně sta tisíce. Athény mají Akropolis, a Praha má zase Pražský hrad. Tyto dva symboly lákají do těchto dvou velkoměst velké množství turistů, kteří si tuto chloubu nechtějí nechat ujít.

Cestování na trase Athény – Praha je nejsnazší a nejrychlejší letadlem. Mezi oběma body jsou denně odbavovány pravidelné přímé linky řeckých aerolinek. Cesta s dopravcem Aegean zabere přibližně 2 hodiny 40 minut. Přesné časy odletu závisí na dni v týdnu. Autobusem se z Athén do Prahy dostaneme také, celková cesta je však dlouhá minimálně 32 hodin. Autobusové linky firem Corona Travel a Group Company nás ale vyjdou ze všech dopravních spojení nejlevněji. Vlakem je sice cestování Atheny – Praha možné, na trase je však nutno počítat s velkým počtem přestupů v Řecku, Srbsku a Maďarsku. Nejrychlejší přepravu v tomto případě zajistí letecká doprava. Pokud chceme ušetřit, nejlevněji vyjde přímá doprava autobusem.

Vlaky

Přímé vlakové spojení mezi Athénami a Prahou doposud bohužel nebylo zavedeno. Na trase je tedy nutné několikrát přestupovat. Jednou z možností je trasa přes Soluň, Bělehrad a Budapešť. Jedná se o noční mezinárodní expresy, u kterých je nutná včasná rezervace míst. Cestující by zde vzhledem k počtu přestupů na trase měli počítat s delším časovým intervalem a příjezdem do Prahy za více než 35 hodin. Cestování Athény – Praha vlakem patří k těm dražším alternativám dopravy.

Autobusy

Cesta z Athén do Prahy je možná i dálkovým autobusem společností Corona Travel nebo Group Company, které na trať vysílají několikrát týdně pravidelné autobusové linky za příznivou cenu. Autobusy jsou přímé bez přestupu. Expresní autobus celkovou vzdálenost 1 500 km mezi oběma body urazí za 32 až 36 hodin v závislosti na lince. Tato varianta dopravy je levná, ale pomalejší.

Lety

Dopravit se z Athén do Prahy letecky je ze všech způsobů dopravy nejsnazší a nejrychlejší. V cílové destinaci totiž můžeme být přímou linkou již za 2 hodiny 40 minut. Na trase jsou operovány pravidelné přímé lety do Prahy jednou denně v různých časech. Lety z Řecka provozuje řecký Aegean.

Cestování na trase Athény – Praha: Tipy na cestování

 • Autobusem se z Athén do Prahy dostaneme levně.
 • Letecky se z Athén do Prahy dopravíme snadno a rychle.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Athény - Praha

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Eurowings patří mezi přední německé nízkonákladové letecké společnosti. Aerolinky Eurowings nabízí výběr z několika tarifů letenek: Smart, Best a BIZclass pro vaši příští cestu cestovním prostředkem mezi městy Athény a Praha.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Athény – Praha

  Tipy pro cestovatele: Do města Praha můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Athény – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Pro tuto trasu mezi městy Athény a Praha je možné zvolit tyto způsoby dopravy: let nebo autobus.

  Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Athény a Praha je letecký. Ceny se v průměru pohybují kolem 1 784 Kč.

  Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Praha:

  Nejlevnější způsob dopravy je obecně letecký, s cenami o 1 375 Kč nižšími než autobus na stejně trase. Pokud budete cestovat autobusem, zaplatíte okolo 3 160 Kč za cestu z města Athény do města Praha.

  Pokud jako dopravní prostředek zvolíte letecký, vyjde o levněji než trajekt. Na trase z města Athény do města Praha se ceny jízdenek na trajekt pohybují kolem.

  Nejlevnější způsob dopravy je obecně letecký, s cenami o nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo za cestu z města Athény do města Praha.

  Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Athény do města Praha je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 2 hod 35 min.

  Existují alternativy cestování na této trase do destinace Praha, ale cesta vám zabere více času:

  Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 33 hod.

  Vzdálenost Athény - Praha je přibližně 1534 km.

  Průměrný počet spojů denně z města Athény do města Praha je:

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Athény - Praha, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Athény do města Praha:

   • Autobusy nejčastěji odjíždějí z města Athény, konkrétně z Athens, Leoforou Kifisou - KTEL (Άθενς, Λεωφόρου Κηφισού - ΚΤΕΛ ΚΗΦΙΣΟΥ) a přijíždějí na Prague Tupolevova ve městě Praha.
   • Lety nejčastěji odlétají z: Letiště Atény. A většinou přilétají na toto místo: Letiště Václava Havla Praha.
   • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Athény, konkrétně z Athens a přijíždějí na Praha hlavní nádraží ve městě Praha.

   Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Athény do Praha:

   • Cestování Praha - Athény cestovním prostředkem se společností Eurolines Deutschland, Infobus nebo Korona Travel. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 3 160 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem Korona Travel.
   • Cestování Praha - Athény cestovním prostředkem se společností Aegean Airlines, Eurowings Europe, Vueling Airlines, Air Serbia, Eurowings, Austrian Airlines, Lufthansa, Norwegian Air, Pegasus Airlines, SWISS, airmax, KLM, Ryanair, Air France, Turkish Airlines, Malta Air, TAROM, Blue Bird airways nebo Brussels Airlines. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 1 784 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem Air Serbia.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Athény do města Praha s těmito společnostmi:

   • Můžete rezervovat přímý autobus s dopravcem.
   • Koupit můžete přímý trajekt a dopravcem.
   • Můžete rezervovat přímý let s dopravcem.
   • Koupit můžete přímý vlak a dopravcem.

   Přímé spoje do města Praha Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Athény - Praha, si často prodlouží cestu do této destinace: Vienna, Berlin, Budapest, Munich nebo Dresden. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

   Cestování na trase Athény – Praha, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníDo místa: PrahaJak se cestovat na trase Athény - Praha

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk