Jak se cestovat na trase Amsterdam - Brusel

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Amsterdam - Brusel

distanceVzdálenost173 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek242 Kč - 6 678 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 242 Kč • 2 hod 45 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 6 678 Kč • 45 min
carriersDopravciBlaBlaCar Bus, KLM Cityhopper nebo NS International | IC Brussel

Cestovat 173 km Amsterdam - Brusel je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou BlaBlaCar Bus, KLM Cityhopper nebo NS International | IC Brussel. Cestující mohou na trase Amsterdam - Brusel využít přímý autobus, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Amsterdam do místa Brusel

Na trase Amsterdam – Brusel můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Amsterdam a Brusel, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
13:002h45
Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
15:45Bruxelles, Gare du Nord
304 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
BlaBlaCar Bus
12:253h45
Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
16:10Bruxelles, Gare du Midi
265 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
KLM Cityhopper
08:550h45
Schiphol (AMS)
09:40Letiště Brusel (BRU)
13850 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
NS International
09:252h52
Amsterdam Centraal
12:17Brusel-Midi
1498 1Jednosměrná
0 přestupů
NS International
10:252h52
Amsterdam Centraal
13:17Brusel-Midi
1498 1Jednosměrná
0 přestupů
NS International
08:252h52
Amsterdam Centraal
11:17Brusel-Midi
1498 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
13:302h45
Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
16:15Bruxelles, Gare du Nord
304 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
16:002h45
Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
18:45Bruxelles, Gare du Nord
304 1Jednosměrná
0 přestupů
BlaBlaCar Bus
17:003h00
Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
20:00Bruxelles, Gare du Midi
265 1Jednosměrná
0 přestupů
Air Dolomiti
08:453h30
Schiphol (AMS)
12:15Letiště Brusel (BRU)
11937 1Jednosměrná
1 přestup
Lufthansa
07:005h15
Schiphol (AMS)
12:15Letiště Brusel (BRU)
11937 1Jednosměrná
1 přestup
Lufthansa Cityline
11:154h35
Schiphol (AMS)
15:50Letiště Brusel (BRU)
11937 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.

Cestování na trase Amsterdam–Brusel

Hlavní město Belgie se nachází pouhých 200 kilometrů od Amsterdamu a je tak pohodlně dosažitelné jak letecky, tak busem či vlakem. Nejrychlejším způsobem jak 200 kilometrovou vzdálenost urazit nabízí vysokorychlostní vlak, který cestující mezi těmito městy dopraví za pouhou 1 hodinu a 50 minut. Nejdéle trvá cesta autobusem – přibližně 3 hodiny.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Bruselem a Amsterdamem

Autobusy z Amsterdamu do Bruselu

Autobusy z Amsterdamu do Bruselu vyjíždějí z nádraží Sloterdijk nebo Duivendrecht každých 30 minut. Autobusy končí v Bruselu svou cestu na nádraží North Station nebo na stanici Rue de France. V průměru cesta mezi těmito městy trvá 2 hodiny a 45 minut, někdy může trvat o něco déle, vždy záleží na konkrétním spoji. Autobusová doprava je k dispozici od 4 hodin ráno do 21:00. Jízdenky na autobus si pro tuto trasu můžete zakoupit přes Omio od těchto dopravců: Flixbus, Eurolines, Megabus a Ouibus.

Vlaky z Bruselu do Amsterdamu

Vysokorychlostní vlaky společnosti Thalys cestující na této trase přepraví během 1 hodiny a 50 minut. Každých 30 minut vyjíždějí z nizozemského nádraží Centraal a směřují na bruselské nádraží Central. Regionální vlaky na trase provozuje železniční dopravce Nederlandse Spoorwegen a jízda tímto vlakem trvá přibližně 2 hodiny a 45 minut. Vlak po cestě staví na nádraží v Rotterdamu.

Letenky z Bruselu do Amsterdamu

Letenky mezi hlavními městy těchto sousedících zemí jsou k dispozici každý den a délka letu je jen něco kolem 1 hodiny. Nejrychlejší let mezi amsterdamským letištěm Schiphol a letištěm Brusel trvá 45 minut. Na obě letiště se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou, vlakem nebo vozem taxi.

Aplikaci zdarma!

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Amsterdam - Brusel

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Eurostar je oblíbený vysokorychlostní železniční dopravce spojující Spojené království se zeměmi v kontinentální Evropě. Vlaky Eurostar vás dovezou do Francie, Belgie a Nizozemsko. Vlaky Eurostar jezdí mezi Spojeným královstvím a Francií tunelem pod Lamanšským průlivem. Vysokorychlostní vlaky Eurostar dosahují rychlosti až 300 km/h. Na vaší cestě mezi městy Amsterdam a Brusel si ve vlaku Eurstar budete moct dopřát maximálním pohodlí díky moderním a pohodlným sedadlům, Při rezervaci jízdenky na vlak Eurostar mezi městy Amsterdam a Brusel můžete vybírat ze tří typů jízdenek: Standard, Standard Premier (s lehkým občerstvením a prostornými sedadly) a Business Premier (s flexibilními možnostmi cestování, prostorným sezením, přístupem do salonku, přednostním nástupem a využít nabídku teplého jídla).

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Aerolinky KLM jsou největší letecký dopravce v Nizozemsku a patří mezi nejstarší aerolinky na světě. KLM nabízí dva typy letenek nejen pro vaši cestu mezi městy Amsterdam a Brusel: Economy a Business.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Amsterdam – Brusel

    Tipy pro cestovatele: Do města Brusel můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Amsterdam – Brusel mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Vyberte si, zda mezi městy Amsterdam a Brusel využijete k cestování spoje vlak, autobus nebo let.

    Nejlevnější dopravní prostředek na trase Amsterdam - Brusel je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 242 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Brusel:

    Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 6 436 Kč levněji než let. Na trase z města Amsterdam do města Brusel se ceny letenek pohybují kolem 6 678 Kč.

    Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 404 Kč levněji než vlak. Na trase z města Amsterdam do města Brusel se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 646 Kč.

    Nejrychlejší způsob cesty na trase Brusel - Amsterdam je letecký, s průměrnou délkou cesty 45 min.

    Jiné způsoby dopravy do města Brusel obvykle trvají déle:

    Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 2 hod 45 min.

    Pro porovnání, vlak zabere v průměru 1 hod 53 min.

    Z města Amsterdam je to do města 173 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Amsterdam do města Brusel je:

    • 17 autobusů za den.
    • Kolem 16 vlaků denně.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Amsterdam - Brusel, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Amsterdam - Brusel:

    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou autobusovou jízdenku na trase Amsterdam - Brusel jejich autobus odjíždí z místa Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk) a odjíždí na Brussels, Brussels South (Gare du Midi).
    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Amsterdam - Brusel jejich let odlétá z místa Schiphol a odlétá na Letiště Brusel.
    • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: Amsterdam Centraal a končí ji v místě: Brusel-Midi.

    Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Amsterdam do Brusel:

    • Autobusem je možné cestovat mezi městy Amsterdam a Brusel se společností BlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Lasta nebo Movelia. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Amsterdam - Brusel za 242 Kč se společností BlaBlaCar Bus.
    • Pro trasu Brusel - Amsterdam můžete zvolit spoje společnosti KLM Cityhopper, KLM, Eurowings, Lufthansa, Lufthansa Cityline (2), SWISS nebo airmax a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Amsterdam - Brusel obyčejně nabízí SWISS.
    • Cestování Brusel - Amsterdam cestovním prostředkem se společností NS International | IC Brussel, Thalys, Eurostar, European Sleeper, NS International | IC Direct, PKP Intercity, BSB, Sprinter nebo SNCB. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 646 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem European Sleeper.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Amsterdam do města Brusel s těmito společnostmi:

    • Denně se nabízí 17 přímých autobusů do města Brusel s těmito dopravci: BlaBlaCar Bus nebo FlixBus.
    • Denně se nabízí 16 přímých vlaků do města Brusel s těmito dopravci: Thalys, Eurostar nebo SNCB.

    Přímé spoje do města Brusel Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

    Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Amsterdam - Brusel, si často prodlouží cestu do této destinace: Paris, Bruges, London nebo Berlin. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

    Cestování na trase Amsterdam – Brusel, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníDo místa: BruselJak se cestovat na trase Amsterdam - Brusel

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk