Amsterdam - možnosti cestování

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Amsterdam?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

Amsterdam se z ptačí perspektivy podobá pavučině, jejíž základnu tvoří polokruhové kanály. Přímo u přístavu se nachází historické centrum metropole nazývané Dam. Najdete zde také železniční nádraží, pokud se tedy do Amsterdamu chystáte vlakem, vaše návštěva začne právě zde. Mnoho návštěvníků Amsterdamu využije městskou hromadnou dopravu minimálně. Zajímavá místa v Amsterdamu jsou položena tak blízko, že se mezi nimi lze snadno pohybovat pěšky. Turisté navštěvují město hojně po celý rok a každý z nich má svůj důvod, proč přijdou právě sem.

Některé láká charakteristická architektura hanzovních přístavů. Jiní chtějí navštívit muzeum Van Gogha a Anny Frankové. Jiné láká příležitost ochutnat zakázané ovoce – marihuanu. V Amsterdamských coffee shopech opravdu není problém tento stimulant či produkty z konopí zakoupit.Příjezd do Amsterdamu
Městská doprava v Amsterdamu
Proč se vydat do Amsterdamu?
Co ochutnat v Amsterdamu?


Jak se nejlépe dostat do Amsterdamu

Cesta do Amsterdamu vede přes celé Německo. Pokud se rozhodnete pro využití pozemní dopravy, výchozím bodem pro vás bude naše hlavní město, tedy Praha. Stejně jako jiná hlavní města, i Praha nabízí mnoho mezinárodních spojení.

Autobusem do Amsterdamu

Přímé spojení autobusem nabízí tuzemský dopravce RegioJet (dříve Student Agency) a něměcká společnost DeinBus. Cesta přímým autobusem zabere kolem 16 – 19 hodin, záleží na konkrétním spoji. Například ten, který z Prahy nabízí právě RegioJet, je nejrychlejší variantou a cesta trvá 16 hodin.

Vlakem do Amsterdamu

Přímé spojení vlakem neexistuje, nejjednodušší variantou je cesta z Prahy do Berlína vlaky Českých Drah, odtud vlakem Deutsche Bahn do Hannoveru a z Hannoveru do Amsterdamu. Druhou variantou je vlak z Prahy do Lipska, kde lze přestoupit na vlak do Frankfurtu a z Frankfurtu vás vlaky DB dovezou na amsterdamské nádraží Centraal. Pokud vás tedy baví cestování vlakem, můžete si z cesty do Amsterdamu udělat road trip Evropou.

Letecky do Amsterdamu

Letecká doprava do Amsterdamu je rozhodně časově nejméně náročnější. Z Prahy do Amsterdamu létají nízkonákladové aerolinky easyJet. Ty nabízejí levné letenky do Amsterdamu pro každý den v týdnu a to dokonce 2x denně. Druhou možností jsou nizozemské aerolinky KLM. Délka letu z Prahy je 1 hodina a 35 minut.

Městská doprava v Amsterdamu

Pro pohyb po městě a návštěvu turistických atrakcí lze využít řadu komunikačních prostředků městské hromadné dopravy. Společnost GVB je zodpovědná za jejich většinu. Mezi různými částmi města můžete cestovat metrem, autobusem a tramvají. Překvapením jistě nebude, že ve městě s tolika kanály jsou k dispozici pro veřejnou dopravu také lodě. Nejpopulárnější z nich je loď, která jezdí z železniční stanice Centraal do severní části města. Důležitou informací je, že tato linka je je zdarma . Za ostatní vodní dopravu bohužel musíte platit, tarif je však stejně vysoký, jako pro ostatní prvky městské hromadné dopravy.

Můžete si vybrat jízdenky pro jednu nebo více cest a dále z několika časových a předplacených karet. Poslední varianta vyžaduje vysvětlení: kartu s čipem si můžete nabít na určitou částku (minimum 4 euro). Při nástupu na palubu dopravního prostředku a při výstupu jízdenku označite. Bude vám účtuje částka v závislosti na čase stráveném přepravou. Platí zde nástupní tarif 0,89 € + 0,15 € za kilometr. Tato předplacená kartase vyplatí zejména v případě, že cestujete na krátké vzdálenosti. Pokud máte v plánu cestovat dále a déle, hodinová jízda vyjde na 2,9 €.

Amsterdam není známý jen pro pro své kanály, ale také tím, že je rájem pro cyklisty. Jízdní kola je možné si pronajmout téměř na každém kroku a ve městě jich je tolik, kolik je zde kilometrů cyklistických cest!

Proč se vydat do Amsterdamu a co musíte vidět? Festival světla!

Relativně novou tradicí v Amsterdamu je Festival světel. Na přelomu roku město zcela mění svou tvář. Od roku 2009 město pravidelně navštíví umělci z celé Evropy, a vyzdobí je pestrobarevnými světelnými efekty a iluminacemi, podobně, jako to známe z pražského Signal festivalu. Historické budovy po celém městě jsou osvětlené a vícebarevné instalace se objevují i na obloze. Festivaly světla se také konají v mnoha jiných částech Evropy, Amsterdam však nabízí jednu specialitu, pouze zde můžeme obdivovat světelná umělecká díla během plavby lodí po kanálu.

Co ochutnat v Amsterdamu?

Holandská kuchyně je na jedné straně jednoduchá, na druhé straně mnoho jejích prvků bude pro našince velkým překvapením. Ulicemi rozhodně vládne pokrm zvaný kapsalon. Je to zajímavá forma kebabu, který má uprostřed nejen maso ale také hranolky, které jsou pokryty vrstvou zeleniny. Typický holandský domácí pokrm se nazývá stamppot. Je to bramborové pyré rozdrcené společně s jedním nebo více druhy zeleniny zeleniny, například s mrkví, cibulí nebo zelím. Často také mívá intenzivní zelenou barvu, kterou mu dodává kapusta nebo špenát. Nedílnou součástí stamppotu je kus uzené klobásy rookworst.Pokudi jste na sladké, můžete jako dezert ochutnat oliobollen , palačinky s rozinkami nebo ovocem.

Aplikace zdarma!

Hledáte více informací o cestování?

DomůCestováníCestuj do: NizozemskoAmsterdam - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk