Zlín autobusem | Příjezdy a odjezdy busů

st 24. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Oblíbená výchozí místa

Zlín: autobusové jízdenky

Odkud chcete jet?
pin

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 24. 4.

Kromě lokality Zlín zahrnují výsledky i alternativní cílové destinace
STUDENT AGENCY k.s.
11:004h35
Praha, ÚAN Florenc
15:35Zlín, Autobusové Nádraží
20 1Jednosměrná
1 přestup

Jak se dostat autobusem do Zlína?

Zlínské autobusové nádraží, ze kterého jezdí veškeré dálkové i regionální autobusy se nachází v těsné blízkosti vlakového nádraží Zlín-střed na ulici Gahurova. Autobusovou dopravu ve Zlíně a okolí zajišťují převážně společnosti ČSAD a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (MHD).

Mezi důležité cílové zastávky autobusů jedoucích ze Zlína patří: Brno, Luhačovice, Kroměříž, Přerov, Uherské Hradiště a Vsetín. Z dálkových můžeme jmenovat spojení Zlín - Hradec Králové, Zlín - Ostrava, Zlín - Liberec a Zlín - Praha. Na těchto trasách dopravu zajišťují společnosti FlixBus a RegioJet. Speciální autobusová linka je zřízena i pro Zoologickou zahradu Zlín. Od května do září je navíc k dispozici i cyklobus.

Jízdenky lze koupit jak s předstihem, tak přímo před odjezdem na nádraží!

Do Zlína také jezdi autobusy společnosti RegioJet (dříve Student Agency).

Autobusy představují pro Zlín hlavní dopravní spojení. Jedinou železniční tratí, která město spojuje, je jednokolejná trať Otrokovice–Vizovice.

Jak se dostat autobusem do Zlína z Ostravy?

Ze Zlína do Ostravy se autobusem ČSAD nebo Arriva dostanete za tři hodiny. Ve všední dny máte na výběr ze 4 linek, o víkendu jezdí pouze dvě. Autobusem se do Zlína můžete dopravit s přestupem ve Vsetíně nebo v Olomouci. Pokud však zvolíte tento způsob dopravy, vaše cesta se protáhne z necelých 2 hodin na 3 a půl až 4 hodiny. Cena za jednu cestu busem do Zlína se pohybuje kolem 120 – 160 Kč. Trasa mezi Zlínem a Ostravou je dlouhá něco málo přes 100 km.

Jak se dostat autobusem do Zlína z Prahy?

Potřebujete-li se dostat ze Zlína do našeho hlavního města, máte ve všední den na výběr ze dvou autobusů (ČSAD) - jeden vyráží dopoledne kolem desáté hodiny, druhý před třetí hodinou odpoledne. V sobotu jezdí pouze dopolední přímý autobus (ČSAD), v neděli se k němu připojuje ještě druhý autobus od společnosti Krodos Bus a ten vyráží odpoledne. Další spoje jsou s přestupy v Brně a Olomouci. V opačném směru, tedy z hlavního města dop Zlína se přímým busem dostanete pouze jednou denně a to buď v 17:00 nebo brzy ráno v 06:15. Přímým autobusovým spojem se do Zlína dostanete ua 4 a půl hodiny, cesta s přestupem v Brně zabere přibližně o půl hodny více.

Aplikaci zdarma!

Památky a zajímavosti ve Zlíně

Město Zlín je neoddělitelně spjato se svým rodákem, československým podnikatelem a králem obuvi Tomášem Baťou. Podle něj byla pojmenována i místní Univerzita Tomáše Baťi, která byla založena v roce 2001. Za návštěvu stojí Baťův mrakodrap, postavený v letech 1936 až 1938. Sídlo ředitelství firmy Baťa, kterému se také říká „jednadvacítka“, v té době bylo druhou nejvyšší budovou v Evropě.

Zámek Zlín, který dnes slouží jako muzeum, má několik stálých expozic. Jednou z nich je například expozice "S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly". Pokud je kultura to, co vás zajímá, navštívit můžete zlínské Městské divadlo, Filharmonii Bohuslava Martinů či Velké kino umístěné ve funkcionalistické budově, každoročně hostící Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

Plánuješ návštěvu Zlína?

Ať už se do Zlína vydáte autobusem, nebo zvolíte jiný způsob přepravy, dobrý obdobím pro návštěvu je přelom května a června, kdy se každoročně odehrává filmový festival Zlín film festival, neboli Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Pokud máte rádi zvířata, nebo cestujete s dětmi, zlínská zoo je místem pro vás. Ze všech 15 zoologických zahrad v ČR je tato druhou nejnavštěvovanější hned po pražské Zoo. Domluvit si můžete prohlídku s průvodcem nebo komentované krmení.

Autobusoví dopravci: Zlín

Najít nejlepší spojení a Zlín s je na Omio jednoduché. Porovnáme pro vás autobusový jízdní řád a od více než 1000 provozovatelů dopravy, a rezervace levných pro vás díky tomu bude hračka.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

Autobusy do místa: Zlín, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

Nejoblíbenější autobusové spoje

DomůAutobusyAutobusy do Plzně – levné jízdenky

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk