Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Cestování autobusem ve Spojeném království

Anglie je známá jako místo zrození ikonických dvoupatrových červených autobusů tzv. “dabldekrů”. Proto není vůbec divu, že cestování autobusem je v celém Spojeném království oblíbeným a levným způsobem dopravy ve městech, mezi městy a taky na venkově. Autobusy jsou tak často využívány k dopravě mezi centrem města a jeho okrajovými částmi anebo ve směru na letiště. Autobusové společnosti ve Spojeném království nabízí různé slevy včetně víkendových slev a spojení jak vnitrostátní, tak i mezistátní jsou cenově dostupné pro každého.

Ačkoliv autobusové trasy spojují i města na větší vzdálenosti, nejoblíbenější trasy jsou právě ty příměstské. Autobusové jízdenky jsou často levnější variantou než jízda vlakem. Spojené království má velice dobře propojený systém silnic a autobusem se dá dostat do všech oblíbených koutů této země. Autobusy jezdí i do těch nejvzdálenějších míst a vesnic v zemi, kam se jiným dopravním prostředkem není možné dostat. Navíc existuje několik tras, které vedou přímo kolem světoznámých památek, jako je například Stonehenge.

V každém větším městě v Anglii, ve Skotsku, ve Walesu nebo Severním Irsku najdete autobusovou stanici s napojením na celé Britské ostrovy a na pevninskou Evropu. Společnosti jako EasyBus, Megabus nebo National Express spojují města po celém Spojeném království prostřednictvím své rozsáhlé sítě autobusových tras. Díky pohodlným a levným autobusům je velice lehké se dostat do úžasných měst, jako je Birmingham, Glasgow nebo Londýn.

Rezervace autobusové jízdenky do Spojeného království s Omio

Rezervace autobusové jízdenky do zemí Spojeného království je s Omio rychlá a jednoduchá. K tomu, abyste si zarezervovali autobusovou jízdenku potřebujete jenom počítač nebo mobilní telefon a připojení k internetu. Prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné mobilní aplikace Omio si můžete jednoduše vybrat ze seznamu autobusových spojů a jízdenku si rezervovat. Seznam lze upravit nebo filtrovat podle vaší potřeby. Po výběru vámi zvoleného spoje je samozřejmě možné zaplatit kartou a my vám obratem doručíme váš elektronický lístek. U většiny autobusů nebudete muset tisknout jízdenku a můžete cestovat autobusem po celé Anglii jenom s mobilním telefonem.

Autobusové společnosti ve Spojeném království

Většina autobusových linek je ve Spojeném království provozována skupinou pěti největších společností, které se objevily na trhu v 90. letech. Patří k nim společnost Arriva, FirstGroup, Go-Ahead Group, National Express a společnost Stagecoach. Hlavní autobusové společnosti, které mají na starosti především autobusy na dálkové cesty jsou National Express a EasyBus.

V zemích Spojeného království existuje mnoho regionálních společností, které poskytují své služby na kratších trasách, jako například Arriva nebo Metrobus. Celonárodní autobusové společnosti spolupracují s mnoha regionálními společnostmi, které řídí jenom jeden konkrétní region. Ve velmi vzdálených oblastech nebo osamocených vesnicích fungují menší autobusové společnosti, které ovšem mají velký význam pro místní v dané lokalitě.

Ve většině autobusů regionálních, ale i mezinárodních společností je k dispozici WiFi připojení zdarma a klimatizace. Jednou z nadstandardních služeb je také možnost zapůjčení dětské sedačky. Tuto možnost doporučujeme ověřit ještě před zakoupením jízdenky u konkrétního spoje. U většiny dálkových spojů jsou samozřejmostí i další běžné služby jako denní tisk, možnost zakoupení nápojů nebo občerstvení, toalety nebo zapůjčení sluchátek a digitální televize. U autobusů, které jezdí na krátké vzdálenosti s těmito službami spíše nepočítejte.

V celém Spojeném království je přibližně 32 000 autobusů, které denně jezdí podle přesného rozpisu napříč celým územím a také do sousedních zemí. Již zmíněná společnost Stagecoach provozuje 8500 funkčních linek, zaměstnává kolem 25 000 lidí a každý den přepraví zhruba 3 miliony cestujících.

Města, která cestující nejčastěji navštěvují jsou: Londýn, Manchester, Edinburgh, Glasgow, Nottingham, Liverpool, Reading, Bristol, Cardiff, Leeds, Bornemouth, Birmingham, Leicester a Oxford.

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem

Pokud jste se rozhodli do Spojeného království přicestovat autobusem nebo se naopak chystáte pokračovat do jiné země, na našich stránkách najdete spoustu autobusových lístků za skvělé ceny. Na mezinárodní trase autobusem je nejvýhodnější využít jízdenky od společnosti FlixBus nebo Ouibus. Tyto společnosti jezdí z těch největších měst v Evropě, jako je Paříž, Brusel, Berlín nebo Praha a Vídeň.

Města, která jsou neodmyslitelnou součástí oblíbených mezinárodních autobusových linek jsou: Londýn, Paříž, Belfast, Dublin, Amsterdam, Brusel, Nice, Antverpy, Praha, Calais, Barcelona, Valencie, Eindhoven, Bilbao, San Sebastian, Frankfurt nad Mohanem, Ženeva, Bruggy, Florencie, Madrid, Barcelona a další.

Co je dobré vědět po příjezdu do Spojeného království

Všechny země Spojeného království leží v jiném časovém pásmu než Česká republika, proto si nezapomeňte přetočit své hodinky. Můžete tak udělat podle času na vašem mobilním telefonu, kde se čas aktualizuje automaticky. Anglickou měnou je Britská libra nebo jinak nazývaná libra šterlinků. České koruny si můžete snadno vyměnit v početných směnárnách nebo v bance. Angličané jsou známí pitím obrovského množství čaje. Podle statistik se zde v průměru vypije až 160 milionů šálků denně. Pokud se rozhodnete navštívit Londýn, je celkem možné, že na ulici potkáte někoho, kdo mluví česky nebo slovensky. Londýn je totiž městem, kde je obrovská směsice různých světových národů, zároveň je domovem více než 8 milionů lidí. Kromě angličtiny se zde mluví snad všemi jazyky světa a Češi a Slováci se sem pravidelně stěhují za prací nebo studiem.