Autobusem do Španělsko | Poznejte Evropu

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Cestování autobusem ve Španělsku

Španělsko je země mnoha možností, krásné přírody, výborné kuchyně a přátelských lidí. Pyrenejský poloostrov je sám o sobě členitý, proto je taky Španělsko jednou z nejhornatějších zemí v Evropě. Pohoří Sierra de Madrid a Sierra Nevada, jakož i Pyreneje nebo Picos de Europa, jsou jedny z nejznámějších pohoří, kam se můžete vydat. Cestování autobusem touto zemí je jedinečný zážitek. Můžete si tak užít neuvěřitelné výhledy na krajinu, která je v každém regionu úplně jiná.

Cestování autobusem je nejlevnější způsob dopravy v zemi a díky kvalitním autobusům i ten nejpohodlnější. Autobusové jízdenky jsou levnější než cesta vlakem nebo letenka. Pravidelné autobusové linky jezdí každý den na trasách mezi největšími městy Španělska, ale spojují i menší města a vesnice v nejvzdálenějších zákoutích země.

Veškeré informace o přesných časech odjezdů a příjezdů autobusů, aktuálních slevách a slevových kartách a další zajímavosti o cestování ve Španělsku najdete přímo zde na naší Omio stránce. Prostřednictvím Omio lze autobusové jízdenky pohodlně zarezervovat. Omio má také svou vlastní bezplatnou mobilní aplikaci, díky které budete mít všechny aktuální informace a váš elektronický lístek vždy po ruce.

Rezervace autobusové jízdenky do Španělska s Omio

Rezervace autobusové jízdenky do Španělska je s Omio rychlá a jednoduchá. Prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné mobilní aplikace Omio si můžete jednoduše vybrat ze seznamu autobusových spojů a jízdenku si rezervovat. Seznam lze upravit nebo filtrovat podle vaší potřeby. Po výběru vámi zvoleného spoje je samozřejmě možné zaplatit kartou, my vám pak obratem doručíme váš elektronický lístek. U většiny autobusů nebudete muset mobilní jízdenku tisknout, můžete tedy cestovat autobusem ve Španělsku pouze s telefonem. K tomu, abyste si zarezervovali autobusovou jízdenku potřebujete jenom počítač nebo mobilní telefon a připojení k internetu.

Autobusové společnosti ve Španělsku

Hlavní autobusovou společností ve Španělsku je Alsa, která přepravuje velké množství cestujících a nabízí širokou škálu destinací. Nedávno tato společnost spustila také autobusovou linku s názvem Supra. Jejím cílem je zlepšit zážitek z cestování autobusem se službami na stejné úrovni, jakou byste očekávali od letecké dopravy.

Mezi další oblíbené autobusové společnosti patří Socibus, Avanza, Daibus a Damas. Na téměř všech autobusových trasách můžete počítat se standardními službami včetně bezplatného WiFi připojení, toalet, dostupnosti pro osoby se sníženou pohyblivostí, denního tisku a možnosti zakoupení nápojů. Tyto služby se můžou lišit v závislosti na jednotlivých společnostech a délce cesty. Na delších cestách autobusem můžete počítat s většinou těchto služeb téměř u všech autobusových linek.

Podívejte se na seznam a detailní popis důležitých autobusových společností ve Španělsku:

  • Alsa je jednou z největších autobusových společností v Evropě a hlavním autobusovým poskytovatelem ve Španělsku. Autobusy Alsa spojují prakticky všechna města ve Španělsku. Na mezinárodní úrovni propojují tuto zemi s více než 300 destinacemi v zahraničí a jezdí do 16 zemí v Evropě a do Maroka. Alsa je členem autobusové skupiny Eurolines, která dává svým autobusům povolení cestovat do jiných zemí včetně Portugalska, Francie a Německa.
  • Avanza a její dceřiné společnosti jsou jedny z nejdůležitějších dopravních společností ve Španělsku. Byla založena v roce 2002 a stala se hlavním poskytovatelem autobusů na krátkou a střední vzdálenost v Madridu a jeho okolí.
  • Daibus je společně s Interbusem, Damasem a Lycarem členem skupiny Damas. Společnost se sídlem v Madridu byla založena v roce 1972 a na jejích každodenních linkách jezdí více než 150 autobusů. Autobusy této společnosti cestují pravidelně z Madridu do mnoha destinací na jihu Španělska.
  • Hife je jednou z prvních přepravních společností ve Španělsku, kde působí již od 19. století. Sídlo autobusové společnosti Hife se nachází v Tortose a její autobusy jezdí v Katalánsku a severovýchodní části Španělska.
  • Autobusová společnost Socibus funguje pouze na území Španělska. Jedna z nejdůležitějších dálkových tras tohoto dopravce vede mezi Madridem, Córdobou, Cádizem a městem San Fernando. Autobusy této společnosti jezdí také do měst v Baskicku, v jižním Španělsku, v Andalusii a zejména v oblasti Sevilly a okolí.

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem

Španělsko má výbornou polohu a dostupnost do ostatních zemí v Evropě. Autobusem se dá cestovat pohodlně napříč celým Španělskem a do sousedních zemí. Mezinárodní autobusová spojení zabezpečuje hlavně společnost FlixBus. Tato společnost není sice španělská, ale pokrývá důležité autobusové linky na severu Španělska poblíž hranice s Francií. Její autobusy jezdí na trasách mezi městy Barcelona, Bilbao, Girona a San Sebastian. FlixBus spojuje Barcelonu s 24 městy ve Francii, Německu a v severní Itálii. Cestující tak mají možnost cestovat ze severního Španělska do měst jako je Bordó, Paříž, Marseille, Nice, Lyon, Milán nebo Mnichov.

Co je dobré vědět po příjezdu do Španělska

Úředním jazykem je španělština, ale není problém domluvit se tu anglicky. Čas je stejný jako u nás a jako měnu používají Euro. Španělé jsou známí jsou temperamentní povahou, přátelským přístupem a ležérním způsobem života. Země nabízí kromě nádherné přírody, dechberoucích západů slunce nad mořem a nekonečných písčitých pláží i zalidněná a rušná města dýchající uměním a historií. Nezapomeňte na povinnou odpolední siestu. Autobusové jízdní řády mohou být v tuto odpolední dobu upraveny nebo autobusy nemusí jezdit vůbec.

DomůAutobusem do Španělsko | Poznejte Evropu

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk