Autobusy do Rakouska

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Cestování autobusem v Rakousku

Rakousko bylo kdysi dávno součástí rozsáhlé evropské říše a do dnešní doby mnoho měst v této zemi září bohatstvím a slávou z minulosti. Vídeň je navždy zapsaná do dějin jako kolébka vážné hudby, ohromující architektury a umění. Salzburg je rodištěm Mozarta a je známý svými krásnými budovami. Tohle všechno se vybaví většině lidí, když se o Rakousku mluví. Tato vnitrozemská země ale nabízí mnohem víc než jenom historii a krásnou architekturu.

Velkou část území zabírá pohoří Alpy, které je oblíbeným cílem turistů a milovníků zimních sportů. Co dalšího může Rakousko nabídnout? Místa jako Schlegeis Alpenstraße, Pfänder a Gipfelwelt 3000 jsou známá svými jedinečnými výhledy na krásnou přírodu. Maličké vesničky zasazené do zelených údolí řek a nad nimi se tyčící zasněžené vrcholky hor – to vše tu najdeme. Rakousko je také zemí krásných horských scenérií, údolí a jezer. V neposlední řadě láká miliony cestujících ročně čistota vzduchu a prostředí.

Do všech těchto míst a také mnoha dalších, se můžete jednoduše dostat autobusem s Omio. Na naší stránce najdete veškerá místa, na kterých autobusy v Rakousku zastavují a taky si u nás můžete zakoupit jízdenku. V nabídce máme i aktuální slevy nebo možnost využití slevových karet a informace o časech odjezdů a příjezdů jsou neustále živě aktualizovány. Podívejte se na další zajímavé informace o cestování autobusem v Rakousku v druhé části tohoto článku.

Rezervace autobusové jízdenky do Rakouska s Omio

Rezervaci vaší jízdenky na autobus do Rakouska zvládnete díky Omio za několik minut. Na naší stránce lze vybrat ze seznamu měst odkud a kam byste rádi cestovali a seznam lze taky přehledně filtrovat. Poté co si vyberete z nabídky spojů, je možné jízdenku okamžitě rezervovat, zaplatit bezpečně kartou online a obratem vám bude doručena v elektronické podobě. Lze ji pak ihned použít anebo podle potřeby i vytisknout. Jestli využijete naši bezplatnou mobilní aplikaci, budete mít všechny informace a svůj lístek vždy po ruce. Nemusíte již čekat na stanici u okýnka nebo se složitě domlouvat cizím jazykem. U nás je vše ve vašem jazyce a rezervace autobusové jízdenky s Omio probíhá rychle a jednoduše.

Autobusové společnosti v Rakousku

Dopravní síť v Rakousku je velice dobře propracovaná a přímo propojená se sousedními státy v Evropě. Díky tomu a díky autobusovým společnostem působícím na území Rakouska se můžete rychle a levně přesouvat mezi městy. Autobusem se ale lze dostat i do míst, kam se vlakem nedostanete. Cestování autobusem je v Rakousku velice oblíbeným způsobem dopravy nejen u místních, ale taky u turistů a cestujících z jiných zemí. Rakouské autobusy jsou kvalitní, čisté a pohodlné a poskytují kvalitní základní služby na úrovni. Všechna vozidla jsou vybavena klimatizací a bezplatným Wifi připojením.

Největší autobusovou společností v Rakousku je Postbus. Vznikla jako dceřiná společnost ÖBB Personenverkehrs AG a je největším poskytovatelem dopravních prostředků v zemi. Na rakouských cestách jezdí až 2300 autobusů a každým rokem se přepraví přibližně 213 milionů cestujících. Postbus zabezpečuje autobusy v celé zemi a to následovně: autobusová doprava mezi regiony, autobusy na letiště ve Vídni, autobusy do termálních středisek, lyžařské autobusy, IC autobusy a mezinárodní autobusové linky. Nejvíce využívané jsou autobusy jezdící mezi jednotlivými regiony Rakouska. Přibližně 70 % všech cestujících v Rakousku jsou žáci a studenti, kteří jezdí autobusem do školy. Společnost také působí v oblastech, kde jiná veřejná doprava nejezdí vůbec. Její autobusy jezdí denně do přibližně 1800 obcí a zajišťují spojení i do těch nejvzdálenějších vesnic v Rakousku.

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem

Rakousko má velice dobrou strategickou polohu a je velice jednoduché a celkem rychlé dostat se autobusem z/do Rakouska. Mezinárodní autobusy jezdí podle přesného rozpisu na svých každodenních trasách do Francie, Itálie, Španělska, Německa nebo taky České republiky a na Slovensko. Na všech dálkových trasách je k dispozici toaleta, denní tisk a možnost zakoupení nápojů nebo občerstvení.

Mezi oblíbené mezinárodní trasy autobusem z Vídně patří:

  • Vídeň - Budapešť
  • Vídeň - Mnichov
  • Vídeň - Curych
  • Vídeň - Benátky
  • Vídeň - Bratislava

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem ze Salzburgu:

  • Salzburg - Řím
  • Salzburg - Mnichov
  • Salzburg - Budapešť
  • Salzburg - Curych

Co je dobré vědět po příjezdu do Rakouska

Rakousko je známé vysokou životní úrovní a poskytováním kvalitních služeb. Většina lidí mluví taky anglicky, nebude tedy problém se zde domluvit. V Rakousku je stejný čas jako u nás a místní měnou je Euro. Určitě stojí za to podívat se do Vídně v jakémkoliv ročním období, ale nejkouzelnější je v období Vánoc. Každoročně se zde konají vánoční trhy, kam jezdí tisíce lidí kochat se krásnou a originální výzdobu města, ochutnat domácí svařené víno a užít si vídeňskou atmosféru za doprovodu krásné hudby. Jestli se rozhodnete navštívit Vídeň v průběhu roku, určitě se vám budou líbit příjemné procházky centrem města, kde můžete obdivovat ohromující architekturu budov a památek. Cestovatelé z celého světa se sem taky jezdí dívat na početné zámky a hrady, ochutnat proslulý Sacher dort anebo slané preclíky. Lyžaři si přijdou na své ve vysoce kvalitních zimních střediskách, kde se nachází sjezdovky známé téměř v celé Evropě.

Oblíbené trasy

DomůAutobusy do Rakouska

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk