POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
22. 6.
Hledej ceny
4670 Lufthansa Cityline
st
23. 6.
Hledej ceny
4087 Brussels Airlines
čt
24. 6.
1350 STUDENT AGENCY k.s.
2858 Swiss

25. 6.
1731 Flixbus
2859 Swiss
so
26. 6.
1441 Flixbus
4504 Lufthansa
ne
27. 6.
1244 Flixbus
4683 Lufthansa
po
28. 6.
1291 Flixbus
4557 HOP!
út
29. 6.
Hledej ceny
3502 KLM
st
30. 6.
Hledej ceny
2859 Swiss
čt
1. 7.
1244 Flixbus
2854 Swiss

2. 7.
1352 Flixbus
1269 easyJet
so
3. 7.
1238 Flixbus
2863 Swiss
po
5. 7.
1244 Flixbus
3502 KLM
út
6. 7.
Hledej ceny
2854 Swiss
st
7. 7.
Hledej ceny
2854 Swiss
čt
8. 7.
1238 Flixbus
2860 Edelweiss Air

9. 7.
Hledej ceny
1377 Eurowings
so
10. 7.
1514 Flixbus
2858 Swiss
ne
11. 7.
1244 Flixbus
973 easyJet

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
bus

Přehled cesty

Busem na trase Praha – Ženeva

Délka cesty busem
16 hodin 15 minut
Cena jízdenky:1438
Místo odjezdu busu:Praha
Místo příjezdu busu:Ženeva
Vzdálenost:750 km
Autobusoví dopravci:Eurolines Switzerland, Flixbus, STUDENT AGENCY k.s.

Autobusy Praha – Ženeva

Ženeva leží v západním cípu Švýcarska. Jedná se o hlavní město kantonu Ženeva. Je postaveno přímo u Ženevského jezera, kde pramení řeka Rhóna. Na hladině jezera dodnes jezdí kolesové parníky. Ve městě žije necelých dvě stě tisíc obyvatel. Město je významným obchodním, administrativním a politickým centrem. Jedná se o epicentrum světové hodinařiny. Sídlí zde například Organizace spojených národů nebo Červený kříž. Není proto divu, že do Ženevy míří spoustu lidí z celého světa. Ať už za prací, nebo za odpočinkem.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Praha – Ženeva?

Autobusová přeprava mezi Prahou a Ženevou je zajišťována třemi dopravními společnostmi. Ty mají vypsané pravidelné linky s téměř nepřetržitým provozem. Díky tomu mají cestující široký výběr jízdenek na autobus Praha – Ženeva. Na výběr jsou jízdenky bez přestupu nebo s jedním až dvěma přestupy. Přestupními místy jsou zpravidla Curych, Karlsruhe nebo Mnichov.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Praha – Ženeva?

Autobusy Praha Ženeva, které jedou přímou cestou bez přestupu, zvládnou svoji trasu urazit už za patnáct hodin. Autobusy s jedním přestupem v Mnichově dovezou cestující do cíle po šestnácti hodinách cesty. Délka cesty je dána přestupními místy. Například autobus Praha – Ženeva s jedním přestupem v Karlsruhe dojede do Ženevy až po více než dvaceti hodinách. Dopravci nabízejí také noční spoje. Cestující může vyrazit z Prahy kolem čtvrté hodiny odpoledne a do Ženevy dorazí kolem osmé hodiny ráno následující den.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Praha – Ženeva?

Každý den je na cestu do Ženevy vypraveno kolem deseti autobusů. V některé dny jsou odjezdy naplánovány už brzy ráno. Jindy první autobus vyjíždí až odpoledne. Během celého týdne mají cestující na výběr z více než sto padesáti autobusových spojů. O víkendech je nabídka stejně široká jako v pracovní dny.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Praha – Ženeva?

Odjezd z nádraží:Z Prahy odjíždí autobusy z několika různých stanovišť. První možností je autobusové nádraží Praha Florenc. To je vybaveno vším, co cestující mohou potřebovat. Přímo v budově nádraží jsou restaurace a obchod s potravinami. Při čekání na autobus mohou cestující využít přístup k bezplatné Wi-Fi. Dalším místem, odkud odjíždí autobusy Praha Ženeva je zastávka Na Knížecí. Jedná se o menší nádraží na západním břehu Vltavy. Dá se na něj dostat autobusem městské dopravy nebo tramvají. Třetím možným odjezdovým stanovištěm je zastávka Hradčanská. Ta se nachází poblíž Pražského hradu. Na zastávku je možné dojet metrem nebo autobusem. Od centra je tato zastávka ze všech tří nejvzdálenější.

Příjezd na nádraží:Cílovou stanicí pro všechny autobusy Praha Ženeva je Place Dorcière. Tato zastávka se nachází přímo v centru města. Je dobře dostupná linkami městské autobusové dopravy. Samotná zastávka je velmi stroze vybavená. K památkám je to odsud jen pár kroků. Všude v okolí je navíc mnoho restaurací, obchodů a kaváren. Například je možné si udělat vycházku na most, který vede přes jezero.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Ženeva
Do města Ženeva můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Ženeva mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná autobusový jízdenka z města Praha do města Ženeva?
Low cost autobusový jízdenka z města Praha do města Ženeva je levná, již od 1 244 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější autobusový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaká je výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Ženeva?
Výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Ženeva se pohybuje kolem 1 441 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Kolik km je to z města Praha do města Ženeva autobusem?
Vzdálenost do města Ženeva z města Praha autobusem je zhruba 750 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jak dlouho pojedu autobusem z města Praha do města Ženeva?
Cesta autobusem z města Praha do města Ženeva trvá v průměru 13 hod 30 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jaké jsou spoje autobusy z Praha do Ženeva?
Jízdní řády z Praha do Ženeva vám Omio vyhledá jako Flixbus, Eurolines France, RegioJet nebo Eurolines Germany.
Kde najdu levné jízdenky autobusem z města Praha do města Ženeva?
Výhodné jízdenky autobusem z města Praha do města Ženeva můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu do Ženeva z Praha autobusem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Ženeva autobusem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Paříž, Milán nebo Lyon. Pokud chcete objevovat Paříž, Milán nebo Lyon z Ženeva, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu autobusem mezi městy Praha a Ženeva?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty autobusem z města Praha do města Ženeva bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení