Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Vídeň

Zobrazují se časy a ceny pro 25. 9..

Cheapest

482

Average

548

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Průměrná jízdenka/letenka na trase Praha–Vídeň zakoupená v den cesty stojí přibližně 548 Kč. Nejlevnější jízdenky/letenky ale můžete pořídit už za 482 Kč.

18:00Praha4h30 22:30Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
11:00Praha4h40 15:40Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
15:00Praha4h40 19:40Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
07:00Praha4h40 11:40Vídeň
0 changes
535 1Jednosměrná
22:30Praha, Busbhf. Florenc5h00 03:30Vídeň
0 changes
633 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Vídeň

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (so 25. září).
07:00Praha4h40 11:40Vídeň
0 changes
11:00Praha4h40 15:40Vídeň
0 changes
15:00Praha4h40 19:40Vídeň
0 changes
18:00Praha4h30 22:30Vídeň
0 changes
22:30Praha, Busbhf. Florenc5h00 03:30Vídeň
0 changes
23:00Praha6h30 05:30Vídeň
0 changes

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Vídeň

Zobrazují se časy a ceny pro 25. 9..

Nejrychlejší cesta

4 h 30 min

Průměr

5 h

autobusy/autobusů denně

6

Vzdálenost

253 km

5 z 6 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Vídeň, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Tyto přímé autobusy urazí 253 km dlouhou trasu v průměru za 5 h , ale když si cestu dobře naplánujete, můžete se do cíle dostat už za 4 h 30 min .

Cesta nejpomalejšími spoji trvá 6 h 30 min a obvykle zahrnuje jeden nebo dva přestupy. Často ale vyjde o něco levněji.

18:00Praha4h30 22:30Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
11:00Praha4h40 15:40Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
07:00Praha4h40 11:40Vídeň
0 changes
535 1Jednosměrná
15:00Praha4h40 19:40Vídeň
0 changes
482 1Jednosměrná
22:30Praha, Busbhf. Florenc5h00 03:30Vídeň
0 changes
633 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Autobusem z Prahy do Vídně – Přehled cesty

Praha a Vídeň jsou nejen hlavní města, ale z pohledu světového cestovního ruchu, jedny z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších lokalit v Evropě. O spojení těchto dvou destinací je pochopitelně velký zájem, jak ze strany autobusových dopravců, tak i cestujících. Proto není divu, že na trase operuje hned několik přepravců. Největší počet spojů zajišťuje Student Agency, dále pak Eurolines, Tourbus nebo Blaggus. Prahu a Vídeň dělí vzdálenost 350 kilometrů. Každý den mezi nimi pendluje až 15 busů, z nichž první vyráží již v půl čtvrté ráno, poslední opouští českou metropoli až okolo půlnoci. Nicméně cesta zabere okolo čtyř hodin, záleží, zda autobus projíždí přes Brno nebo Znojmo. Na každý spoj je potřeba zakoupit místenku.

Autobusem z Prahy

Cesta do Vídně začíná na nádraží Florenc, v centru Prahy. Na autobusový terminál jezdí dvě linky metra a autobusy číslo 133, 135, 175, 194 a 207. Jedná se o moderní autobusovou stanici se zrekonstruovanou čekárnou, kde si lze čekání zpříjemnit občerstvením nebo připojením na internet.

Příjezd autobusem do Vídně

Většina autokarů zajíždí na autobusové nádraží Stadion Center. To se nachází blízko centra a relaxačního parku Prátr. V blízkosti nádraží zastavují autobusy a podzemní dráha. Spojení s letištěm Schwechat zajišťuje přímý expres společnosti PostBus, jezdící v pravidelném hodinovém intervalu, dále pak linky Tourbus a Student Agency. Vídeňský letištní shuttle také jede na hlavní nádraží (Vienna International Bus Terminal - VIB), kam z Prahy zajíždí pouze Eurolines. VIB je samozřejmě dosažitelné autobusy a metrem.

Destinace Vídeň

Vídeň je hlavním městem Rakouska a zároveň okouzlující metropolí, ležící na březích řeky Dunaj. Je známá především pro překrásné residence Schönbrunn a Hofburg s rozlehlými zahradami, dále pak pro architektonické skvosty jako jsou Hundertwasserovi domy, Belveder, nebo gotická katedrála Sv. Štěpána. Vídeň je též významným, evropským střediskem kultury. Právě zde se totiž pořádají ty nejprestižnější hudební festivaly a slavnostní události.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Vídeň
Do města Vídeň můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná autobusový jízdenka z města Praha do města Vídeň?
Autobusový jízdenka z města Praha do města Vídeň může být nejlevnější od 350 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Jaká je cena jízdenky autobusem z města Praha do města Vídeň?
Cena jízdenky autobusem z města Praha do města Vídeň se pohybuje kolem 357 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Jak je to daleko z města Praha do města Vídeň autobusem?
Z města Praha do města Vídeň je to autobusem kolem 252 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jaká je doba jízdy autobusem z města Praha do města Vídeň?
Cesta autobusem z města Praha do města Vídeň trvá v průměru 4 hod 40 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jaké jsou spoje autobusy z Praha do Vídeň?
, který jezdí z Praha do Vídeň, je například RegioJet, Flixbus, Eurolines Germany, Eurolines Switzerland, Eurolines France, Infobus, Deinbus, ArdaTur, BlaBlaCar, TouristService, Arda Tur, STUDENT AGENCY k. S. Tourist Service nebo Leo Express.
Jak najdu levně spoj Praha – Vídeň přímo?
Pokud chcete jet autobusem z města Praha do města Vídeň přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Eurolines Germany, Flixbus, ArdaTur, TouristService, Tourist Service nebo STUDENT AGENCY k. S. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Vídeň.
Kde najdu levné jízdenky autobusem z města Praha do města Vídeň?
Omio vám pomůže najít a koupit jízdenku autobusem z města Praha do města Vídeň rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě. Vaše cesta tak bude tak hladká, jak jen to jde.
Když přijedu do Vídeň z Praha autobusem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují autobusem z Praha do Vídeň, není Vídeň tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Vídeň, které stojí za návštěvu, jsou Budapešť, Mnichov nebo Bratislava. Podívejte se na Omio na levné autobusový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Můžu jet z města Praha do města Vídeň autobusem místo autem?
Cestovat z města Praha do města Vídeň bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení autobusem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Vídeň.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení