Autobus z Praha do Vídeň

Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Vídeň

Zobrazují se časy a ceny pro 02. 2..

Nejlevnější

376

Průměr

508

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

2. Nejlevnější
23:00Praha, ÚAN Florenc7h10 06:10Vídeň
1 přestup
376 1Jednosměrná
11:00Praha, ÚAN Florenc4h50 15:50Vídeň
0 přestupů
426 1Jednosměrná
07:00Praha, ÚAN Florenc4h40 11:40Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná
18:00Praha, ÚAN Florenc4h30 22:30Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná
15:00Praha, ÚAN Florenc4h40 19:40Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Vídeň

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (čtvrtek 2. února).
07:00Praha, ÚAN Florenc4h40 11:40Vídeň
0 přestupů
11:00Praha, ÚAN Florenc4h50 15:50Vídeň
0 přestupů
15:00Praha, ÚAN Florenc4h40 19:40Vídeň
0 přestupů
18:00Praha, ÚAN Florenc4h30 22:30Vídeň
0 přestupů
21:38Praha8h32 06:10Vídeň
1 přestup
23:00Praha, ÚAN Florenc7h10 06:10Vídeň
1 přestup

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
02. 2.

03. 2.
so
04. 2.
ne
05. 2.
po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Vídeň

Zobrazují se časy a ceny pro 02. 2..

Nejrychlejší cesta

4 h 30 min

Průměr

5 h 43 min

autobusy/autobusů denně

6

Vzdálenost

253 km

4 z 6 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Vídeň, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

18:00Praha, ÚAN Florenc4h30 22:30Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná
07:00Praha, ÚAN Florenc4h40 11:40Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná
15:00Praha, ÚAN Florenc4h40 19:40Vídeň
0 přestupů
476 1Jednosměrná
11:00Praha, ÚAN Florenc4h50 15:50Vídeň
0 přestupů
426 1Jednosměrná
23:00Praha, ÚAN Florenc7h10 06:10Vídeň
1 přestup
376 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Vídeň?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Informace: Autobusy Praha – Vídeň

distanceVzdálenost252 km
durationPrůměrná doba cesty autobusem4 hod 50 min
pricePrůměrná cena autobusové jízdenky349 Kč
frequencyPočet spojů autobusem16 denně
changesPřímé autobusyAno, 16 přímých autobusových spojů denně
carriersAutobusoví dopravciRegioJet a. S. ArdaTur, MiniBuzz, Leo Express, STUDENT AGENCY k. S. Arda Tur, TouristService, Flixbus, Eurolines Switzerland, Infobus, Croatia Bus d. O. O. BlaBlaCar, Tourist Service, Eurolines Germany, Union Ivkoni International nebo RegioJet

Na trase Praha – Vídeň v délce 252 km můžete cestovat autobusem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například RegioJet a. S. ArdaTur, MiniBuzz, Leo Express, STUDENT AGENCY k. S. Arda Tur, TouristService, Flixbus, Eurolines Switzerland, Infobus, Croatia Bus d. O. O. BlaBlaCar, Tourist Service, Eurolines Germany, Union Ivkoni International nebo RegioJet. Cesta v průměru trvá 4 hod 50 min. Počet spojů k dispozici: 16 autobusových spojů denně, včetně přímých spojů. Nejlevnější autobusové jízdenky pro tuto cestu je možné koupit za nízkou cenu již od 328 Kč. Průměrná cena za autobusové jízdenky se pohybuje kolem 349 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha, Hlavní Nádraží a cestu končí příjezdem na: Vienna, International Busterminal (VIB).

Autobusové společnosti: Autobusy Praha - Vídeň

Se společností můžete mezi městy Praha a Vídeň cestovat autobusem levně, s cenami začínajícími na 328 Kč. Porovnejte a najděte autobusový jízdní řád a levné na Omio.

Student Agency
Leo Express
FlixBus

RegioJet je přední autobusová společnost v České republice. Charakteristicky žluté autobusy RegioJet jezdí po silnicích České republiky od roku 2004. První autobusovou linkou společnosti byla trasa Praha - Brno. Dnes RegioJet nabízí nejen autobusovou ale také železniční dopravu po celé České republice a do mnoha okolních Evropských zemí. Flotila autobusů a vlaků RegioJet je známá nabízeným pohodlím na palubě. Vybrat si můžete z následujících typů jízdného pro vaši příští cestu autobusem z města Praha do města Vídeň: Low Cost, Standard, Fun & relax, Relax a Business.

Student Agency je jednou z nejlepších možností, plánujete-li cestovat mezi městy Praha a Vídeň. Omio Vám zobrazí a okamžitě porovná autobusový jízdní řád pro cestu z města Praha do města Vídeň. Navíc rezervace online je na Omio velmi jednoduchá. Na Omio si můžete ověřit informace týkající se velikosti zavazadel a služeb dostupných na palubě. Zkontrolujte si aktuální autobusy Student Agency a také odjezdy autobusů', ceny autobusových jízdenek a informace o velikosti a hmotnosti zavazadel a službách na palubě a to ideálně před tím, než se vydáte na 252 km dlouhou cestu autobusem Student Agency. Pomocí aplikace Omio také můžete ověřit, zda jsou pro vaši cestu mezi městy Praha a Vídeň se společností Student Agency k dispozici elektronické, se kterými se vyhnete tisknutí a cestování s papírovými jízdenkami. Jediné, co budete potřebovat, je váš mobilní telefon. Nechte Omio, ať za vás vyhledá a informace, které k cestě potřebujete a vy si vychutnejte cestování bez starostí a stresu.

  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}

Leo Express je česká železniční a autobusová společnost. Pro vaši cestu autobusem z města Praha do města Vídeň Leo Express nabízí následující typy jízdenek: běžnou třídu Economy, Economy Plus, nadstandardní třídu Business a ve třídě Premium můžete využít polohovatelná křesla, tichý oddíl a prémiové občerstvené zdarma. Pohodlné a moderní autobusy a vlaky Leo Express nabízejí spojení do více než 120 destinací po celé střední Evropě.

Hledáte nejlepší způsob, jak cestovat autobusem z města Praha do města Vídeň? Omio Vám pomůže najít nejlepší ceny autobusových jízdenek Leo Express. Na stránkách Omio najdete aktuální autobusový jízdní řád Leo Express, a kompletní informace, které byste před cestou Praha to Vídeň autobusem měli znát. Vyberte si na Omio a rezervace online je rychlá a jednoduchá. Pokud budete cestovat autobusem, připravte se na cestu z města Praha do města Vídeň dlouhou 252 km. Pokud hledáte mezi městy Praha a Vídeň v aplikaci Omio, nezapomeňte si zkontrolovat, zda jsou pro trasu Praha - Vídeň se společností Leo Express k dispozici elektronické. Ty vám ušetří spoustu práce a času, protože je nemusíte ani tisknout, ani je kupovat na místě odjezdu. Jednoduše si je uložíte do mobilu. Ať už sháníte nejlevnější, nejrychlejší nebo třeba první ranní spoj se společností Leo Express, my za vás vyřešíme srovnávání a výběr, a vy si tak můžete cestu Vídeň - Praha užít beze stresu. Cestujte autobusem Leo Express s Omio jednoduše a pohodlně.

  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}

Plánujete cestovat mezi městy Praha a Vídeň? A co třeba autobusem FlixBus? Omio Vám vyhledá a zobrazí odjezdy autobusů', ceny autobusových jízdenek a informace o velikosti a hmotnosti zavazadel a službách na palubě. S Omio je jednoduché najít ty nejvýhodnější a speciální cenové nabídky pro trasu Praha - Vídeň autobusy FlixBus. Města Praha a Vídeň dělí vzdálenost 252 ` km. Pokud pro hledání levných autobusů použijete aplikaci Omio, můžete také jednoduše zjistit, zda jsou pro cestu na trase mezi městy Praha a Vídeň k dispozici elektronické jízdenky. Ty vám ušetří čas, protože vás zbaví povinnosti tisknout papírové. Elektronické stačí ukázat na disleji vašeho mobilního telefonu. Až koupíte ty pravé FlixBus na Omio, vaším jediným úkolem bude užít si cestu mezi městy Praha a Vídeň autobusem se společností FlixBus beze stresu a starostí.

FlixBus autobusy Praha to Vídeň:

  • Průměrná doba cesty: 4 hod 8 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • FlixBus - počet spojů: 13 za den

Autobusem z Prahy do Vídně – Přehled cesty

Praha a Vídeň jsou nejen hlavní města, ale z pohledu světového cestovního ruchu, jedny z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších lokalit v Evropě. O spojení těchto dvou destinací je pochopitelně velký zájem, jak ze strany autobusových dopravců, tak i cestujících. Proto není divu, že na trase operuje hned několik přepravců. Největší počet spojů zajišťuje Student Agency, dále pak Eurolines, Tourbus nebo Blaggus. Prahu a Vídeň dělí vzdálenost 350 kilometrů. Každý den mezi nimi pendluje až 15 busů, z nichž první vyráží již v půl čtvrté ráno, poslední opouští českou metropoli až okolo půlnoci. Nicméně cesta zabere okolo čtyř hodin, záleží, zda autobus projíždí přes Brno nebo Znojmo. Na každý spoj je potřeba zakoupit místenku.

Autobusem z Prahy

Cesta do Vídně začíná na nádraží Florenc, v centru Prahy. Na autobusový terminál jezdí dvě linky metra a autobusy číslo 133, 135, 175, 194 a 207. Jedná se o moderní autobusovou stanici se zrekonstruovanou čekárnou, kde si lze čekání zpříjemnit občerstvením nebo připojením na internet.

Příjezd autobusem do Vídně

Většina autokarů zajíždí na autobusové nádraží Stadion Center. To se nachází blízko centra a relaxačního parku Prátr. V blízkosti nádraží zastavují autobusy a podzemní dráha. Spojení s letištěm Schwechat zajišťuje přímý expres společnosti PostBus, jezdící v pravidelném hodinovém intervalu, dále pak linky Tourbus a Student Agency. Vídeňský letištní shuttle také jede na hlavní nádraží (Vienna International Bus Terminal - VIB), kam z Prahy zajíždí pouze Eurolines. VIB je samozřejmě dosažitelné autobusy a metrem.

Destinace Vídeň

Vídeň je hlavním městem Rakouska a zároveň okouzlující metropolí, ležící na březích řeky Dunaj. Je známá především pro překrásné residence Schönbrunn a Hofburg s rozlehlými zahradami, dále pak pro architektonické skvosty jako jsou Hundertwasserovi domy, Belveder, nebo gotická katedrála Sv. Štěpána. Vídeň je též významným, evropským střediskem kultury. Právě zde se totiž pořádají ty nejprestižnější hudební festivaly a slavnostní události.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Vídeň

Tipy pro cestovatele: Do města Vídeň můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Levné autobusové jízdenky z města Praha do města Vídeň mohou stát již 328 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné autobusové jízdenky z města Praha do města Vídeň.
Výhodné jízdné autobusem z města Praha do města Vídeň vám pomůže vyhledat Omio. Cena autobusové jízdenky se pohybuje kolem 349 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.
Z města Praha do města Vídeň je vzdálenost autobusem asi 252 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější většinou bývá.
Doba jízdy autobusem z Praha do Vídeň je v průměru 4 hod 50 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.

Pokud cestujete Autobusem z města Praha, máte na výběr cestu zahájit na jednom z několika různých autobusových zastávek, například Praha, Hlavní Nádraží, Prague a Prague, Stodůlky. Po příjezdu do cílové destinace Vídeň, váš autobus může jet do jedné z několika autobusových zastávek, jako třeba Vienna, International Busterminal (VIB), Wien, Hauptbahnhof a Wien, Hauptbahnhof Südtiroler Platz.

Zákazníci Omio cestující na této trase rezervují autobusy nejčastěji s odjezdem ze stanice Praha, Hlavní Nádraží   a s příjezdem do stanice Vienna, International Busterminal (VIB).

Nejpopulárnější autobusové nádraží pro tuto trasu je Praha, Hlavní Nádraží, a nalézá se přibližně 2.9 km od centra města Praha. Nejpopulárnější autobusové nádraží příjezdu do cíle ve městě Vídeň je Vienna, International Busterminal (VIB). Najdete jej 2.9 km od centra.

Jízdní řády autobusových dopravců, jako jsou například RegioJet a. S. ArdaTur, MiniBuzz, Leo Express, STUDENT AGENCY k. S. Arda Tur, TouristService, Flixbus, Eurolines Switzerland, Infobus, Croatia Bus d. O. O. BlaBlaCar, Tourist Service, Eurolines Germany, Union Ivkoni International nebo RegioJet, pro cestování mezi městy Praha a Vídeň najdete na Omio.
Přímé spojení z města Praha do města Vídeň autobusem poskytuje Flixbus, ArdaTur nebo STUDENT AGENCY k. S. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Praha do města Vídeň.
Průměrný počet autobusů z města Praha do města Vídeň je 16 denně. Autobusové jízdní řády se může lišit podle toho, jedná-li se o cestování autobusem ve všední dny, o víkendu nebo ve svátek.
Poslední autobus z města Praha do města Vídeň odjíždí odjíždí v 15: 40. První ranní autobus pak můžete chytit ve městě Praha v 15: 40 a cestovat tak do města Vídeň. Všechny autobusové jízdní řády pro trasu Praha – Vídeň najdete na strákách Omio a můžete si tak snadno vybrat hodinu, která vám nejvíce vyhovuje.
Ano. Omio vám zpáteční autobusovou jízdenku z města Praha do města Vídeň vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své autobusové jízdenky na jednom místě.
Cestovat z města Praha do města Vídeň bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení autobusem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své autobusové jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Vídeň.
DomůAutobusyRakousko - cestování autobusemAutobusem do VídeňLevné jízdenky na autobusy do Vídně od všech dopravců

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk