Autobus z Praha do Plzeň

Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Plzeň

Zobrazují se časy a ceny pro 09. 8..

Nejlevnější

126

Průměr

130

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

2. Nejlevnější
12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
126 1Jednosměrná
2. Nejlevnější
08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
126 1Jednosměrná
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
141 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Plzeň

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (úterý 9. srpna).
08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
09. 8.
st
10. 8.
čt
11. 8.

12. 8.
so
13. 8.
ne
14. 8.
po
15. 8.
út
16. 8.
st
17. 8.
čt
18. 8.

19. 8.
so
20. 8.
ne
21. 8.
po
22. 8.
út
23. 8.
st
24. 8.
čt
25. 8.

26. 8.
so
27. 8.
ne
28. 8.
po
29. 8.

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Plzeň

Zobrazují se časy a ceny pro 09. 8..

Nejrychlejší cesta

1 h

Průměr

1 h

autobusy/autobusů denně

3

Vzdálenost

84 km

3 z 3 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Plzeň, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
126 1Jednosměrná
08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
126 1Jednosměrná
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
141 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Prahy do Plzně – Přehled cesty

Praha je nejen hlavním městem České republiky, ale i významnou dopravní křižovatkou. Dostanete se odtud přímými vlakovými či autobusovými spoji na druhou stranu republiky, nebo letecky třeba až na druhý konec světa. Symbolem české státnosti je Pražský hrad, který je zároveň národní kulturní památkou. Hradčany patří k nejoblíbenějším místům navštěvovaným turisty z celého světa. Kromě nich jsou tu další turistické atrakce jako Petřínská rozhledna, ZOO, Vyšehrad, galerie Tančící dům na Rašínově nábřeží nebo Staroměstská radnice s orlojem.

Plzeň je hlavním městem Plzeňského, dříve Západočeského kraje. Leží na soutoku čtyř řek: Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy. Bylo založeno roku 1295 jako Nová Plzeň. Její historické jádro je dnes městskou památkovou rezervací. Mimo jiné zde najdete rozlehlé náměstí s nejvyšší kostelní věží v celé České republice.

Aplikaci zdarma!

Autobusem z Prahy

Do Plzně se dostanete z Prahy pohodlně autobusem, ale i vlakem. Cesta autobusem trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny a je dlouhá 80 km. Mezinárodní autobusové linky ze Slovenska anebo spoje do Mariánských Lázní přes Plzeň vyjíždí pravidelně ze stanovišť 18 anebo 22 ústředního autobusového nádraží Praha Florenc. Rychlejší cestu trvající pouze 1 hodinu zajišťují autobusové spoje Student Agency startující z autobusového nádraží Praha Zličín. Kromě agentury RegioJet zajišťují autobusové spojení mezi městy Praha a Plzeň také společnosti Trandsev Eurolines CZ a.s. a RPM Trans s.r.o., nebo ČSAD a.s. Plzeň, u nich je možné zakoupit e-jízdenku on-line. Autobusovými spoji se na cestu z Prahy do Plzně můžete vydat v pracovní dny každou celou hodinu. Cestou z Prahy do Plzně vede přímá cesta bez přestupů.

První spoj pracovního dne vyjíždí krátce po 4. hodině ranní z ÚAN Florenc a je zajišťován SAD Lučenec a.s. Poslední spoj v pracovní dny odjíždí ve 23 hodin také z ÚAN Florenc. Jedná se o linku zajišťovanou soukromou cestovní agenturou Student Agency. Na autobusová nádraží Praha Florenc i Praha Zličín míří v rámci MHD Praha spoje metra. Pro busy vyjíždějící ze Zličína využijte trasu metra B. Autobusové nádraží Florenc je dostupné linkami metra C a B, neboť se jedná o přestupní stanici.

Příjezd autobusem do Plzně

Autobus vás dopraví až na plzeňské centrální autobusové nádraží. Odtud se můžete na konkrétní místa po Plzni přepravit buďto trolejbusem – linkami č. 11 a 18 anebo autobusy MHD Plzeň – čísla spojů 11 a 13. Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. zajišťuje kromě dopravy také prodej a rezervaci jízdenek s místenkami. Stejně tak jako z Prahy, tak i z Plzně vede mnoho mezinárodních autobusových linek, které míří do mnoha měst v celé Evropě.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Plzeň

Do města Plzeň můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Plzeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Autobusový jízdenka z města Praha do města Plzeň může být nejlevnější od 91 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Nízké ceny jízdenek autobusem z města Praha do města Plzeň kolem 92 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Pokud chcete jet autobusem, Plzeň je od města Praha daleko přibližně 83 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Cesta autobusem z města Praha do města Plzeň trvá v průměru 50 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
, který jezdí z Praha do Plzeň, je například STUDENT AGENCY k. S. SAD Zvolen, RegioJet, Eurolines France, Flixbus, Busfor nebo Eurolines Switzerland.
Pokud chcete jet autobusem z města Praha do města Plzeň přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Flixbus nebo STUDENT AGENCY k. S. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Plzeň.
Levné jízdenky autobusem z města Praha do města Plzeň snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Plzeň autobusem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Mnichov, Norimberk nebo Karlovy Vary. Pokud chcete objevovat Mnichov, Norimberk nebo Karlovy Vary z Plzeň, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty autobusem z města Praha do města Plzeň bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Plzeň

Autobusy Praha – Plzeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk