Autobus z Praha do Plzeň

Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Plzeň

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Nejlevnější

123

Průměr

127

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
123 1Jednosměrná
12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
123 1Jednosměrná
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
135 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Plzeň

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (čtvrtek 26. května).
08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
26. 5.

27. 5.
so
28. 5.
ne
29. 5.
po
30. 5.
út
31. 5.
st
01. 6.
čt
02. 6.

03. 6.
so
04. 6.
ne
05. 6.
po
06. 6.
út
07. 6.
st
08. 6.
čt
09. 6.

10. 6.
so
11. 6.
ne
12. 6.
po
13. 6.
út
14. 6.
st
15. 6.

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Plzeň

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Nejrychlejší cesta

1 h

Průměr

1 h

autobusy/autobusů denně

3

Vzdálenost

84 km

3 z 3 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Plzeň, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

08:00Praha, Zličín1h00 09:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
123 1Jednosměrná
17:00Praha, Zličín1h00 18:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
135 1Jednosměrná
12:00Praha, Zličín1h00 13:00Pilsen, Busbahnhof
0 přestupů
123 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Prahy do Plzně – Přehled cesty

Praha je nejen hlavním městem České republiky, ale i významnou dopravní křižovatkou. Dostanete se odtud přímými vlakovými či autobusovými spoji na druhou stranu republiky, nebo letecky třeba až na druhý konec světa. Symbolem české státnosti je Pražský hrad, který je zároveň národní kulturní památkou. Hradčany patří k nejoblíbenějším místům navštěvovaným turisty z celého světa. Kromě nich jsou tu další turistické atrakce jako Petřínská rozhledna, ZOO, Vyšehrad, galerie Tančící dům na Rašínově nábřeží nebo Staroměstská radnice s orlojem.

Plzeň je hlavním městem Plzeňského, dříve Západočeského kraje. Leží na soutoku čtyř řek: Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy. Bylo založeno roku 1295 jako Nová Plzeň. Její historické jádro je dnes městskou památkovou rezervací. Mimo jiné zde najdete rozlehlé náměstí s nejvyšší kostelní věží v celé České republice.

Aplikaci zdarma!

Autobusem z Prahy

Do Plzně se dostanete z Prahy pohodlně autobusem, ale i vlakem. Cesta autobusem trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny a je dlouhá 80 km. Mezinárodní autobusové linky ze Slovenska anebo spoje do Mariánských Lázní přes Plzeň vyjíždí pravidelně ze stanovišť 18 anebo 22 ústředního autobusového nádraží Praha Florenc. Rychlejší cestu trvající pouze 1 hodinu zajišťují autobusové spoje Student Agency startující z autobusového nádraží Praha Zličín. Kromě agentury RegioJet zajišťují autobusové spojení mezi městy Praha a Plzeň také společnosti Trandsev Eurolines CZ a.s. a RPM Trans s.r.o., nebo ČSAD a.s. Plzeň, u nich je možné zakoupit e-jízdenku on-line. Autobusovými spoji se na cestu z Prahy do Plzně můžete vydat v pracovní dny každou celou hodinu. Cestou z Prahy do Plzně vede přímá cesta bez přestupů.

První spoj pracovního dne vyjíždí krátce po 4. hodině ranní z ÚAN Florenc a je zajišťován SAD Lučenec a.s. Poslední spoj v pracovní dny odjíždí ve 23 hodin také z ÚAN Florenc. Jedná se o linku zajišťovanou soukromou cestovní agenturou Student Agency. Na autobusová nádraží Praha Florenc i Praha Zličín míří v rámci MHD Praha spoje metra. Pro busy vyjíždějící ze Zličína využijte trasu metra B. Autobusové nádraží Florenc je dostupné linkami metra C a B, neboť se jedná o přestupní stanici.

Příjezd autobusem do Plzně

Autobus vás dopraví až na plzeňské centrální autobusové nádraží. Odtud se můžete na konkrétní místa po Plzni přepravit buďto trolejbusem – linkami č. 11 a 18 anebo autobusy MHD Plzeň – čísla spojů 11 a 13. Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. zajišťuje kromě dopravy také prodej a rezervaci jízdenek s místenkami. Stejně tak jako z Prahy, tak i z Plzně vede mnoho mezinárodních autobusových linek, které míří do mnoha měst v celé Evropě.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Plzeň

Do města Plzeň můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Plzeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Plzeň z města Praha je autobusem a může stát již od 65 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou autobusový jízdenku z města Praha do města Plzeň s Omio.
Nízké ceny jízdenek autobusem z města Praha do města Plzeň kolem 66 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Z města Praha do města Plzeň je to autobusem kolem 83 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Dojezdová doba autobusem z města Praha do města Plzeň je v průměru 50 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Co se týká z Praha do Plzeň, můžete vybírat hned z STUDENT AGENCY k. S. SAD Zvolen, RegioJet, Eurolines France, Flixbus, Busfor nebo Eurolines Switzerland. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Přímý let z města Praha do města Plzeň provozuje například Flixbus nebo STUDENT AGENCY k. S. Pokud jste žádný přímý let nenašli, nebo vám nevyhovuje, Omio vám pomůže najít jiné možnosti letu z Praha do Plzeň.
Omio vám pomůže najít a koupit jízdenku autobusem z města Praha do města Plzeň rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě. Vaše cesta tak bude tak hladká, jak jen to jde.
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují autobusem z Praha do Plzeň, není Plzeň tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Plzeň, které stojí za návštěvu, jsou Mnichov, Norimberk nebo Karlovy Vary. Podívejte se na Omio na levné autobusový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Z města Praha do města Plzeň můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení autobusem a najděte levné jízdenky z města Praha do města Plzeň. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Plzeň

Autobusy Praha – Plzeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk