Autobus z Praha do Pardubice

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
26. 5.

27. 5.
so
28. 5.
ne
29. 5.
po
30. 5.
út
31. 5.
st
01. 6.
čt
02. 6.

03. 6.
so
04. 6.
ne
05. 6.
po
06. 6.
út
07. 6.
st
08. 6.
čt
09. 6.

10. 6.
so
11. 6.
ne
12. 6.
po
13. 6.
út
14. 6.
st
15. 6.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Prahy do Pardubic – Přehled cesty

Trasa mezi Prahou a Pardubicemi představuje spojení českého hlavního města s metropolí Východních Čech. Cesta se skládá ze dvou částí - první je jízda do Hradce Králové, dále je nutné pokračovat dalším busem do Pardubic. Na zajišťování přepravy se podílí Student Agency, dále ARRIVA Východní Čechy, ČSAD Ústí nad Orlicí, CDS Náchod, CAR TOUR, Zlatovánek a P-Transport. Všichni dohromady nabízí až 20 spojů. První autobus z Prahy do Hradce, s přímou návazností na spojení do Pardubic, vyjíždí už v půl sedmé ráno, poslední ve stejnou hodinu večer. Celková vzdálenost 130 kilometrů se dá tak absolvovat za 2 a půl hodiny. Je dobré pořídit místenku, minimálně do Hradce Králové - vozy jezdí plné.

Autobusem z Prahy

Jízda začíná na autobusovém terminálu Praha Černý Most, který je nejen konečnou stanicí žluté linky metra, ale i nespočtu autobusových linek z celého města a přilehlých oblastí. Cesta z centra na stanici zabere asi půl hodiny. První část cesty je z Prahy do Hradce Králového - tyto spoje zajišťuje ve většině případů Student Agency. V Hradci pak na přestup zbývá půl hodiny až hodinu.

Příjezd autobusem do Pardubic

Po přestupu v Hradci Králové následuje tři čtvrtě hodinová jízda do Pardubic. Cesta autobusem končí na místním nádraží, které je vzdáleno pouhých několik set metrů od hlavní železniční stanice i Starého města. V okolí lze využít autobusů a trolejbusů. Za zmínku stojí trolejbus číslo 3, jedoucí ve směru Lázně Bohdaneč a pak autobus linky 8, který představuje přímý spoj s mezinárodním letištěm - cesta trvá okolo patnácti minut.

Destinace Pardubice

Pardubice jsou především obchodním a průmyslovým centrem východních Čech. Jsou proslulé díky výrobě sladké pochoutky - perníku. Za hranicemi je město známé také hlavně díky trhavině Semtex. Z hlediska turismu však stojí za návštěvu pardubický zámeček nebo Winternitzovy mlýny. Na tisíce lidí z celého světa sem pak přijíždí, aby se sešli u konání věhlasné události, kterou jsou koňské dostihy, známé též jako Velká pardubická.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Pardubice

Do města Pardubice můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Pardubice mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Z města Praha do města Pardubice je to autobusem kolem 96 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
, který jezdí z Praha do Pardubice, je například Infobus nebo Flixbus.
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat autobusem do Pardubice často také jezdí do Brno, Vídeň nebo Bratislava. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Pardubice a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Pardubice autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Praha do města Pardubice a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Pardubice

Autobusy Praha – Pardubice, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk