Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Olomouc

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Cheapest

437

Average

438

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Průměrná jízdenka/letenka na trase Praha–Olomouc zakoupená v den cesty stojí přibližně 438 Kč. Nejlevnější jízdenky/letenky ale můžete pořídit už za 437 Kč.

2. Nejlevnější
23:00Praha, ÚAN Florenc4h05 03:05Olomouc
1 changes
437 1Jednosměrná
14:00Praha4h45 18:45Olomouc
0 changes
440 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Olomouc

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (čt 26. května).
14:00Praha4h45 18:45Olomouc
0 changes
23:00Praha, ÚAN Florenc4h05 03:05Olomouc
0 changes

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
26. 5.
183 RegioJet a.s.
365 Flixbus

27. 5.
269 RegioJet a.s.
386 STUDENT AGENCY k.s.
so
28. 5.
217 RegioJet a.s.
313 Flixbus
ne
29. 5.
253 RegioJet a.s.
365 Flixbus
po
30. 5.
117 RegioJet a.s.
261 Flixbus
út
31. 5.
183 RegioJet a.s.
313 Flixbus
st
1. 6.
117 RegioJet a.s.
287 Flixbus
čt
2. 6.
217 RegioJet a.s.
261 Flixbus

3. 6.
269 RegioJet a.s.
318 Musil Tour
so
4. 6.
227 RegioJet a.s.
313 Flixbus
ne
5. 6.
253 RegioJet a.s.
318 Musil Tour
po
6. 6.
117 RegioJet a.s.
313 Flixbus
út
7. 6.
104 RegioJet a.s.
180 STUDENT AGENCY k.s.
st
8. 6.
182 Leo Express
209 Flixbus
čt
9. 6.
217 RegioJet a.s.
317 Flixbus

10. 6.
269 RegioJet a.s.
209 Flixbus
so
11. 6.
217 RegioJet a.s.
209 Flixbus
ne
12. 6.
251 RegioJet a.s.
209 Flixbus
po
13. 6.
120 RegioJet a.s.
209 Flixbus
út
14. 6.
189 Leo Express
223 Flixbus

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Olomouc

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Nejrychlejší cesta

4 h 5 min

Průměr

4 h 25 min

autobusy/autobusů denně

2

Vzdálenost

210 km

1 z 2 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Olomouc, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Tyto přímé autobusy urazí 210 km dlouhou trasu v průměru za 4 h 25 min , ale když si cestu dobře naplánujete, můžete se do cíle dostat už za 4 h 5 min .

Cesta nejpomalejšími spoji trvá 4 h 45 min a obvykle zahrnuje jeden nebo dva přestupy. Často ale vyjde o něco levněji.

23:00Praha, ÚAN Florenc4h05 03:05Olomouc
1 changes
437 1Jednosměrná
14:00Praha4h45 18:45Olomouc
0 changes
440 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Rychlý průvodce: autobusy z Prahy do Olomouce

Průměrná cena: 230 Kč
Počet busů denně: ~ 20
Počet přestupů: Přímý či 1
Průměrná délka: 2:16 hod.
Nejrychlejší cesta: 2:16 hod.
Nejdelší cesta: 4 hod.
 


Autobus Praha–Olomouc

Autobusové spojení mezi Prahou a Olomoucí představuje trasu z hlavní metropole České republiky do jednoho z nejkrásnějších moravskoslezských měst, které začíná být čím dál tím víc atraktivní pro především zahraniční klientelu. Ačkoliv je o jízdu mezi těmito dvěma lokalitami relativně velký zájem, až na jednu výjimku neexistuje přímý spoj. Veškeré jízdy na Olomouc tak vedou skrz Brno. Monopol zde drží Student Agency, dále dopravu zajišťuje ČSAD Tišnov, SAD Humenné a SAD Prešov. První bus Praha–Olomouc vyráží už v půl čtvrté, poslední okolo jedenácté večer. Denně tak vyjíždí na Moravu až 20 autobusů, z nichž pouze jeden jediný jede přímo a to před sedmou večer. Vzdálenost skoro 300 kilometrů se dá ve většině případů překonat za 4 hodiny.

Autobusy z Prahy do Olomouce

Jízda začíná na ústředním autobusovém nádraží Florenc, kam se dá dorazit autobusy, především z centra a Jižního Města. Terminál je skvěle položen na křížení dvou tras metra - červené a žluté. Autokary obvykle odjíždí ze stanovišť, nejblíže nové nádražní hale. Po dojezdu do Brna většinou zbývá na přestup půl hodiny. Při cestě se Student Agency je výhodou jejich centrum, právě na brněnském nádraží, u hotelu Grand. Vevnitř je možné se připojit na internet, občerstvit se, nebo zkrátka chvilku relaxovat. Jízdenky pro cestu autobusem z Prahy do Olomouce můžete zakoupit buď přímo na místě u řidiče nebo předem online. Možnost zakoupit levné jízdenky předem nabízí například RegioJet (dříve Student Agency) a zakoupit je lze samozřejmě také prostřednictvím Omio.

Příjezd autobusem do Olomouce

Po přestupu v Brně na autobusovém nádraží U hotelu Grand nebo Zvonařka, trvá cesta do Olomouce přibližně hodinu. Cesta autobusem z Prahy do Olomouce nicméně končí na hlavním autobusovém nádraží. To se nachází v tovární čtvrti, asi 15 minut jízdy od centra a 5 minut od hlavního vlakového nádraží. Terminál je obsluhován tramvajemi a autobusy. Historického jádra lze dosáhnout tramvají číslo 4 do zastávky U Sv. Mořice, odkud je to jen pár kroků na Horní náměstí.

Destinace Olomouce

Olomouc je jedním z nejkrásnějších měst moravskoslezského kraje, které se dostává čím dál více do hledáčku zahraničních turistů. Chlubí se sice malým, ale velmi zachovaným centrem, jež se svou rozmanitostí může rovnat Praze. Centrem historického jádra je Horní náměstí s budovou radnice a Sloupem Nejsvětější Trojice. Lidé z celého světa se pak do Olomouce sjíždí na zahradnické slavnosti Flora, filmový festival Academia film a mnoho dalších.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Olomouc

Do města Olomouc můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Olomouc mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Kolik stojí levná autobusový jízdenka z města Praha do města Olomouc?

Low cost autobusový jízdenka z města Praha do města Olomouc je levná, již od 261 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější autobusový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.

Jak dostanu výhodné jízdné autobusem z města Praha do města Olomouc?

Výhodné jízdné autobusem z města Praha do města Olomouc vám pomůže vyhledat Omio. Cena jízdného se pohybuje kolem 342 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.

Jaká je vzdálenost z města Praha do města Olomouc autobusem?

Z města Praha do města Olomouc je kilometrová vzdálenost autobusem asi 210 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.

Jaká je doba jízdy autobusem z města Praha do města Olomouc?

Cesta autobusem z města Praha do města Olomouc trvá v průměru 3 hod 30 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Se kterým je nejlepší cesta autobusem z Praha do Olomouc?

, který jezdí z Praha do Olomouc, je například STUDENT AGENCY k. S. Regabus, Infobus nebo Flixbus.

Jak najdu levně spoj Praha – Olomouc přímo?

Pokud chcete jet autobusem z města Praha do města Olomouc přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Flixbus. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Olomouc.

Mohu koupit zpáteční jízdenku autobusem z města Praha do města Olomouc?

Výhodné jízdenky autobusem z města Praha do města Olomouc můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Plánujete cestu z města Praha do města Olomouc autobusem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Olomouc, které můžete navštívit.

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Olomouc autobusem, jezdí také často na místa jako Brno, Vídeň nebo Krakov. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Olomouc a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Můžu jet z města Praha do města Olomouc autobusem místo autem?

Cestovat z města Praha do města Olomouc bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení autobusem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Olomouc.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Olomouc
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení

Autobusy Praha – Olomouc, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali