Autobusy Praha – Mnichov

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Mnichov

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 4..

Nejlevnější

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
STUDENT AGENCY k.s.
16:304h45
Praha, ÚAN Florenc
21:15München, ZOB
607 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
FlixBus
23:505h35
Praha, Hlavní Nádraží
05:25München, Fröttmaning P+R Parkplatz
646 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
FlixBus
15:154h50
Praha, Hlavní Nádraží
20:05München, ZOB
646 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
FlixBus
17:155h10
Praha, Hlavní Nádraží
22:25München, ZOB
646 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
FlixBus
07:305h20
Praha, Hlavní Nádraží
12:50München, ZOB
646 1Jednosměrná
0 přestupů

Odjezdy autobusů Praha – Mnichov

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den čtvrtek 18. dubna
STUDENT AGENCY k.s.
09:304h45
Praha, ÚAN Florenc
14:15München, ZOB
0 přestupů přímý spoj
STUDENT AGENCY k.s.
16:304h45
Praha, ÚAN Florenc
21:15München, ZOB
0 přestupů přímý spoj
STUDENT AGENCY k.s.
23:005h45
Praha, ÚAN Florenc
04:45München, ZOB
0 přestupů přímý spoj

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech časů odjezdů pro tuto trasu najdete zde

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Mnichov

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 4..

Nejrychlejší cesta

4 h 45 min

Průměr

5 h 5 min

autobusy/autobusů denně

3

Vzdálenost

300 km

3 z 3 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Mnichov, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Nejrychlejší
STUDENT AGENCY k.s.
16:304h45
Praha, ÚAN Florenc
21:15München, ZOB
607 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
STUDENT AGENCY k.s.
09:304h45
Praha, ÚAN Florenc
14:15München, ZOB
1019 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
23:005h45
Praha, ÚAN Florenc
04:45München, ZOB
912 1Jednosměrná
0 přestupů

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Informace: Autobusy Praha – Mnichov

distanceVzdálenost299 km
durationPrůměrná doba cesty autobusem4 hod 45 min
pricePrůměrná cena autobusové jízdenky821 Kč
frequencyPočet spojů autobusem6 denně
changesPřímé autobusyAno, 6 přímých autobusových spojů denně
carriersAutobusoví dopravciSTUDENT AGENCY k. S. FlixBus, BlaBlaCar nebo Infobus

Na trase Praha – Mnichov v délce 299 km můžete cestovat autobusem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, BlaBlaCar nebo Infobus. Cesta v průměru trvá 4 hod 45 min. Počet spojů za den: 6 autobusových spojů. Nejlevnější autobusové jízdenky pro tuto cestu je možné koupit za nízkou cenu již od 427 Kč. Průměrná cena za autobusové jízdenky se pohybuje kolem 821 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha, Hlavní Nádraží a cestu končí příjezdem na: München, ZOB.

Autobusové společnosti: Autobusy Praha - Mnichov

Autobusy vás dostanou z města Praha do města Mnichov za ceny již od 427 Kč. S více než 1000 dopravci, jejichž spoje můžete porovnat na Omio, spolehlivě najdete ty nejvýhodnejší a aktuální autobusový jízdní řád pro vaší cestu.

Deutsche Bahn (DB) je hlavním poskytovatelem železniční dopravy v Německu, a s průměrně 40 000 jízdami vlakem denně i jedním z největších železničních dopravců na světě. Zvláštností společnosti Deutsche Bahn je široká škála různých typů jízdenek. DB nabízí úsporné tarify, včetně jízdného Super Saver, Saver a Flexible, a dále množství slevových karet, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaší cestu autobusem mezi městy Praha a Mnichov. DB disponuje mnoha různými typy vlaků, jako je ICE (Intercity Express), IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn), které se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco koupelny jsou standardním vybavením ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých vlacích DB.

Autobusy Praha - Mnichov

Praha, hlavní město České republiky a stále oblíbenější turistická destinace pro své kulturní a historické zastoupení a Mnichov, třetí největší město v Německu v podhůří Alp jsou od sebe vzdáleny na 430 km. Samotná cesta autobusem mezi těmito městy trvá v rozmezí od pěti do dvaceti hodin, dle zvoleného spoje a jeho trasy. Obě města jsou propojena dálničními koridory E50 a A93, využít však lze také dálnice D5.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Praha – Mnichov?

Na lince pro autobusy Praha Mnichov jezdí hned několik dopravců. Nejrychlejší spoje jsou poskytovány německým státním autobusovým a železničním dopravcem Deutsche Bahn. Ten nabízí jak spojení přímé, tak spoje s jedním přestupem. Dalšími dopravci jsou RegioJet, Eurolines France a Eurolines Switzerland.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Praha – Mnichov?

Na této trase jsou k dispozici jak spoje přímé, tak spoje vyžadující přinejmenším jeden přestup, a to v německém městě Norimberk (zde je přesedáno na vlakový přípoj Deutsche Bahn). Tato cesta trvá 4 hodiny a 30 minut. Více než pětihodinové jsou přímé autobusové spoje. Plně autobusové spoje s jedním přestupem ve městě Štrasburk cestují téměř 20 hodin.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Praha – Mnichov?

Přímé autobusové spoje pro autobusy Praha Mnichov jsou vypravovány dvakrát až třikrát denně. Autobusy s jedním přestupem, pro vlakový přípoj, jsou vypravovány až pětkrát denně. K dispozici jsou také delší spoje s přestupem ve Francii, ty jsou vypravovány jednou denně. Tento počet spojů platí ve všední dny i o víkendech.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Praha – Mnichov?

Odjezd z nádraží: Autobusy společnosti Deutsche Bahn odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v ulici Wilsonova, které je umístěno v bezprostřední blízkosti hlavního vlakového nádraží. To je vybaveno veškerou potřebnou občanskou vybaveností a vzdálené pouhých 10 minut pěšky od horní části Václavského náměstí. Ostatní autobusy odjíždí z autobusového nádraží Florenc, které je umístěno na stejnojmenné stanici metra. Před tímto nádražím se nachází také autobusové a tramvajové stanoviště městské hromadné dopravy. V okolí nádraží se nachází obchody i služby.

Příjezd na nádraží: V případě využití spojů Deutsche Bahn je cílovou stanicí hlavní vlakové nádraží v Mnichově, které je umístěno na stanici metra a tramvají – Hauptbahnhof. To je v blízkosti městského centra, obchodů i služeb. Zbylé linky končí svoji jízdu na autobusovém nádraží ZOB, které je umístěno západně od hlavního vlakového a autobusového nádraží jako samostatné stanoviště.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Mnichov

Tipy pro cestovatele: Cestování autobusem Praha – Mnichov. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji busem do města Mnichov, rezervace, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné autobusová jízdenka z Praha do Mnichov mohou začínat již od 427 Kč (16 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena autobusová jízdenka z Praha do Mnichov je 821 Kč (31 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty autobusem z Praha do Mnichov je 4 hod 45 min   na 299 km dlouhé route, s přibližně 6 autobusových spojů spoji denně. Doba cesty se může lišit o víkendech a svátcích.
Nejranější autobus z Praha do Mnichov odjíždí v 8: 30.
Poslední autobus z Praha do Mnichov odjíždí v 22: 50.
6 autobusových spojů krát denně z Praha do Mnichov, které vyžadují minimálně jednu změnu s STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, BlaBlaCar nebo Infobus. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení autobusy.
Když se přepravujete z Praha do Mnichov autobus, můžete se spolehnout na STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, BlaBlaCar nebo Infobus pro nejlepší způsob, jak se dostat do Mnichov. Než si koupíte autobusovou jízdenku, můžete zkontrolovat všechny možné autobusoví dopravci, kteří nabízejí služby mezi městy Praha a Mnichov a porovnat nabízené vybavení.

Cestující nejčastěji nastupují do autobus z Praha, Hlavní Nádraží, která se nachází asi od centra města, a vystupují z autobus na zastávce München, ZOB, která je vzdálena asi od centra města.

Nejlevnějším měsícem pro cestování z Praha do Mnichov autobusem je únor.
Nicméně máte možnosti, protože můžete cestovat mezi městy Praha a Mnichov 3 různými způsoby: vlak, autobus nebo let.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk