POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
23. 10.
82 RegioJet a.s.
ne
24. 10.
89 Leo Express
po
25. 10.
76 RegioJet a.s.
út
26. 10.
78 Leo Express
st
27. 10.
93 RegioJet a.s.
čt
28. 10.
93 RegioJet a.s.

29. 10.
93 RegioJet a.s.
so
30. 10.
82 RegioJet a.s.
ne
31. 10.
93 RegioJet a.s.
po
1. 11.
76 RegioJet a.s.
út
2. 11.
82 RegioJet a.s.
st
3. 11.
56 Leo Express
čt
4. 11.
55 Leo Express

5. 11.
67 Leo Express
so
6. 11.
67 Leo Express
ne
7. 11.
78 Leo Express
po
8. 11.
76 RegioJet a.s.
út
9. 11.
56 Leo Express
čt
11. 11.
55 Leo Express

12. 11.
89 Leo Express

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Prahy do Kutné Hory – Přehled cesty

Autobusová doprava mezi Prahou a Kutnou Horou představuje spojení dvou významných turistických center v České republice. Obě destinace jsou součástí kulturního dědictví UNESCO a běžně nechybí na seznamu, především zahraničních turistů z celého světa. Dlouhodobě tak existuje vysoká poptávka po přepravě mezi těmito dvěma místy. Výhradním dopravcem na dané trase je ČSAD Polkost, provozovatel, především příměstské autobusové dopravy. Vypravuje denně 7 přímých, zastávkových spojů, z nichž první jede v osm ráno a poslední v 10 večer. 60 kilometrů dlouhá cesta zabere přibližně hodinu a půl. Jelikož se jedná v podstatě o linku Pražské integrované dopravy, není možné zakoupit jízdenku s místenkou.

Autobusem z Prahy

Autobus vyjíždí u terminálu Háje, který je zároveň konečnou stanicí červené linky metra. Logicky tak zde končí, nebo minimálně zastavuje mnoho spojů, obsluhujících de facto celou Prahu. Navíc se i v noci jedná o jednu z nejlépe dostupných stanic, ačkoliv se nachází na okraji hlavního města.

Příjezd autobusem do Kutné Hory

Jízda končí na autobusovém nádraží v Kutné Hoře, které leží kousek od centra, kam je to pěšky přibližně 5 až 10 minut chůze. Obslužnost městské dopravy zajišťují autobusy, z nichž nejvíce stojí za zmínku linka číslo 7, jezdící od autobusového nádraží, ještě blíž k centru. Dále pak míří k vlakovému nádraží a hlavně na Sedlec, jenž je odlehlou čtvrtí Kutné Hory. Nevýhodou však mohou být nepravidelné a často i dlouhé intervaly mezi spoji.

Destinace Kutná Hora

Kutná Hora je jednou z nejznámějších a nejvýznamnějších tuzemských destinací. Z pohledu turismu se dělí na dvě části - na Staré město a Sedlec. Zatímco historické centrum je protkáno sítí úzkých uliček a dominuje mu gotická katedrála Sv. Barbory (pod ochranou UNESCO), Sedlec je čtvrtí odlehlejší a nabízí pamětihodnosti spíše sakrálního charakteru. Mimo kostela Nanebevzetí Panny Marie stojí také za zmínku Kostnice - hřbitovní kostelík, v interiéru vyzdobený dekoracemi, jež byly vyrobeny z lidských kostí.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Kutná Hora
Do města Kutná Hora můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Kutná Hora mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost z města Praha do města Kutná Hora autobusem?
Z města Praha do města Kutná Hora je kilometrová vzdálenost autobusem asi 62 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Který jezdí z Praha do Kutná Hora?
Co se týká z Praha do Kutná Hora, můžete vybírat hned z RegioJet. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Chci jet autobusem z Praha do Kutná Hora. Jaká další místa blízko Kutná Hora stojí za návštěvu?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Kutná Hora autobusem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Brno, Český Krumlov nebo Kolín. Pokud chcete objevovat Brno, Český Krumlov nebo Kolín z Kutná Hora, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jak se dostanu z města Praha do města Kutná Hora, když nemám auto? Můžu jet autobusem?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty autobusem z města Praha do města Kutná Hora bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Kutná Hora
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení

Autobusy Praha – Kutná Hora, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali