Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Autobusem z Prahy do Kladna – Přehled cesty

V případě cesty autobusem z Prahy do Kladna se jedná o jízdu z českého hlavního města na jedno z četných předměstí, de facto do prvního většího města u Prahy. Cestující tvoří především studenti a osoby, pracující v metropoli. Na trase působí mnoho autobusových dopravců, z nichž největší a nejvýznamnější je ČSAD MHD Kladno, dále pak Express Car, Lamer, Zika Bus Brandýsek, POHL Kladno nebo Autobusy Kavka. Denně je vypravováno několik desítek spojů, s intervalem 5 až 10 minut. Mnohokrát mají i totožný jízdní řád, respektive stejný čas odjezdu. První ranní autobus vyráží už v 5 ráno, poslední opouští Prahu před jednou hodinou noční. Cesta mezi 32 kilometrů vzdálenými lokalitami trvá přesně 40 minut. Jelikož se jedná o příměstskou linku, nelze zakoupit jízdenku s místenkou. V případě regulérního cestování je možné zakoupit čipovou jízdenku.

Autobusem z Prahy

Téměř všechny autobusy vyjíždějí na Kladno z nově vybudovaného terminálu Nádraží Veleslavín, které roku 2015 propojilo s centrem města metro. Hned vedle se nalézá stejnojmenná železniční stanice, kde zastavují vlaky, směřující též do Kladna. V případě ČSAD MHD Kladno je možné vyjet z autobusové zastávky Zličín. Spoje v drtivé většině případů zastavují i na letišti Václava Havla Praha (ex. Ruzyně).

Příjezd autobusem do Kladna

Téměř všechny autobusy končí na autobusovém nádraží, které se nachází v těsné blízkosti centra, kam se v případě nutnosti, dá dojet autobusem, číslo 19. Spojení se železničním nádražím zajišťují linky, jedoucí na Unhošť a Beroun. Při příjezdu do Kladna lze vystoupit na několika stanicích, z nichž za zmínku stojí Náměstí Svobody, jež je součástí relativně rozlehlého centra.

Destinace Kladno

Kladno je mnohokrát přirovnáváno k předměstí Prahy. Jedná se nicméně o průmyslově velmi významné město ve Středočeském kraji. Za návštěvu stojí Náměstí Svobody a Náměstí Starosty Pavla, v jejímž středu lze obdivovat krásný kostel na Nanebevzetí Panny Marie. Za ním se ukrývá kladenský zámek s galerií a rozlehlou zahradou, v němž se nachází medvědárium. Kladno též proslulo jako město s vynikajícím hokejovým mužstvem.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Kladno
Do města Kladno můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Kladno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik km je to z města Praha do města Kladno autobusem?
Pokud chcete jet autobusem, Kladno je od města Praha daleko přibližně 23 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Když přijedu do Kladno z Praha autobusem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Kladno autobusem, jezdí také často na místa jako Brno, Plzeň nebo Karlovy Vary. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Kladno a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.
Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Kladno? Můžu jet autobusem?
Cestovat z města Praha do města Kladno bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení autobusem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Kladno.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Kladno
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení

Autobusy Praha – Kladno, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali