Autobusy PrahaKladno

po 19. 8.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

POROVNEJ

Ceny všech druhů přepravy

Train
po
19. 8.
2 Czech Railway
čt
22. 8.
2 Czech Railway

23. 8.
2 Czech Railway

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
bus

Přehled cesty

Busem na trase Praha – Kladno

Místo odjezdu busu:Praha
Místo příjezdu busu:Kladno
Vzdálenost:24 km

Autobusem z Prahy do Kladna – Přehled cesty

V případě cesty autobusem z Prahy do Kladna se jedná o jízdu z českého hlavního města na jedno z četných předměstí, de facto do prvního většího města u Prahy. Cestující tvoří především studenti a osoby, pracující v metropoli. Na trase působí mnoho autobusových dopravců, z nichž největší a nejvýznamnější je ČSAD MHD Kladno, dále pak Express Car, Lamer, Zika Bus Brandýsek, POHL Kladno nebo Autobusy Kavka. Denně je vypravováno několik desítek spojů, s intervalem 5 až 10 minut. Mnohokrát mají i totožný jízdní řád, respektive stejný čas odjezdu. První ranní autobus vyráží už v 5 ráno, poslední opouští Prahu před jednou hodinou noční. Cesta mezi 32 kilometrů vzdálenými lokalitami trvá přesně 40 minut. Jelikož se jedná o příměstskou linku, nelze zakoupit jízdenku s místenkou. V případě regulérního cestování je možné zakoupit čipovou jízdenku.

Autobusem z Prahy

Téměř všechny autobusy vyjíždějí na Kladno z nově vybudovaného terminálu Nádraží Veleslavín, které roku 2015 propojilo s centrem města metro. Hned vedle se nalézá stejnojmenná železniční stanice, kde zastavují vlaky, směřující též do Kladna. V případě ČSAD MHD Kladno je možné vyjet z autobusové zastávky Zličín. Spoje v drtivé většině případů zastavují i na letišti Václava Havla Praha (ex. Ruzyně).

Příjezd autobusem do Kladna

Téměř všechny autobusy končí na autobusovém nádraží, které se nachází v těsné blízkosti centra, kam se v případě nutnosti, dá dojet autobusem, číslo 19. Spojení se železničním nádražím zajišťují linky, jedoucí na Unhošť a Beroun. Při příjezdu do Kladna lze vystoupit na několika stanicích, z nichž za zmínku stojí Náměstí Svobody, jež je součástí relativně rozlehlého centra.

Destinace Kladno

Kladno je mnohokrát přirovnáváno k předměstí Prahy. Jedná se nicméně o průmyslově velmi významné město ve Středočeském kraji. Za návštěvu stojí Náměstí Svobody a Náměstí Starosty Pavla, v jejímž středu lze obdivovat krásný kostel na Nanebevzetí Panny Marie. Za ním se ukrývá kladenský zámek s galerií a rozlehlou zahradou, v němž se nachází medvědárium. Kladno též proslulo jako město s vynikajícím hokejovým mužstvem.

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Praha
Kladno
BusPrag, Busbhf. Florenc

Vybavení

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone