POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
163 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
167 Flixbus

21. 1.
146 Ams_sladek
so
22. 1.
142 Flixbus
ne
23. 1.
142 Flixbus
po
24. 1.
142 Flixbus
út
25. 1.
142 Flixbus
st
26. 1.
142 Flixbus
čt
27. 1.
142 Flixbus

28. 1.
142 Flixbus
so
29. 1.
155 Flixbus
ne
30. 1.
142 Flixbus
po
31. 1.
142 Flixbus
út
1. 2.
156 Flixbus
st
2. 2.
142 Flixbus

4. 2.
142 Flixbus
so
5. 2.
142 Flixbus
ne
6. 2.
142 Flixbus
po
7. 2.
142 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Prahy do Karlových Varů – Přehled cesty

Praha a Karlovy Vary jsou dvě nejvýznamnější turistické destinace v České republice. Jedná se o tuzemské hlavní město a světoznámé lázně. Poptávka po spojení těchto lokalit je dlouhodobě velmi vysoká, jak z řad turistů, tak i trvalých obyvatel Karlových Varů. Linku v současné době obsluhuje pouze Student Agency, které denně vypravuje 18 přímých spojů s hodinovým intervalem. První odjíždí z Florence už v půl sedmé ráno, poslední v půl desáté večer. Cesta mezi 135 kilometrů vzdálenými místy, trvá zhruba přes dvě hodiny. Autobusy jezdí pokaždé plné, ve špičkách dopravce přidává i posilové autokary, proto je nutné si objednat jízdenku s místenkou. To lze samozřejmě učinit na internetových stránkách nebo rezervačním portále Student Agency.

Autobusem z Prahy

Cesta začíná na ústředním autobusovém nádraží Praha - Florenc, které leží v centru města, přímo na křižovatce dvou linek metra. Na terminál lze dojet autobusem nebo tramvají z pražských periferií. Autobus cestou do Varů zastavuje ještě na stanici Hradčanská, která je dostupná zelenou linkou metra A, tramvajemi a dokonce i vlakem z Masarykova nádraží. Poslední pražskou zastávkou je letiště Václava Havla, kde obvykle nastupují především zahraniční turisté, jedoucí do Karlových Varů na dlouhodobou rekreaci.

Příjezd autobusem do Karlových Varů

Cesta končí na autobusovém terminálu v Karlových Varech. Ten se nachází přímo před vlakovým nádražím a zároveň pět minut chůze od hlavní kolonády. Na zastávce staví autobus, končící na periferii. Při příjezdu do Varů lze vystoupit i na terminálu Tržnice, odkud jede více autobusových linek, včetně čísla 8. Tím je možné během 10 minut dojet na místní letiště, odkud je možné odletět pravidelnými linkami do Mosky a Petrohradu.

Destinace Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nejvýznamnější české lázně, proslulé po celém světě. Mimo tradic, jako je výroba porcelánu Moser, likéru Becherovka nebo lázeňských oplatek, se město též pyšní několika památkami. Z nich zcela jistě stojí za zmínku pravoslavný (ruský) kostel Sv. Petra a Pavla, Mlýnská kolonáda nebo budova hotelu Richmond, který je názornou ukázkou překrásné lázeňské architektury. Ještě atraktivnějšími se stávají Karlovy Vary v létě, kdy se sem sjíždí celebrity z celého světa, v rámci Mezinárodního filmového festivalu.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Karlovy Vary

Do města Karlovy Vary můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Karlovy Vary mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jaká může být nejlevnější autobusový jízdenka z města Praha do města Karlovy Vary?

Autobusový jízdenka z města Praha do města Karlovy Vary může být nejlevnější od 142 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.

Jaká je výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Karlovy Vary?

Výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Karlovy Vary se pohybuje kolem 151 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.

Kolik km je to z města Praha do města Karlovy Vary autobusem?

Vzdálenost do města Karlovy Vary z města Praha autobusem je zhruba 111 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Jak dlouho pojedu autobusem z města Praha do města Karlovy Vary?

Autobusem z Praha do Karlovy Vary pojedete v průměru 1 hod 50 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.

Jaké jsou spoje autobusy z Praha do Karlovy Vary?

, který jezdí z Praha do Karlovy Vary, je například RegioJet, Flixbus, Leo Express, STUDENT AGENCY k. S. Infobus, Busfor nebo Dopravní Podnik Karlovy Vary.

Mohu koupit zpáteční jízdenku autobusem z města Praha do města Karlovy Vary?

Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky autobusem z města Praha do města Karlovy Vary rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu autobusem z Praha do Karlovy Vary, kam ještě můžu jít v blízkosti Karlovy Vary?

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Karlovy Vary autobusem, jezdí také často na místa jako Berlín, Mnichov nebo Drážďany. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Karlovy Vary a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Karlovy Vary? Můžu jet autobusem?

Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Karlovy Vary autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Praha do města Karlovy Vary a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Karlovy Vary
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení