Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Drážďany

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 1..

Cheapest

361

Average

361

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Průměrná jízdenka/letenka na trase Praha–Drážďany zakoupená v den cesty stojí přibližně 361 Kč. Nejlevnější jízdenky/letenky ale můžete pořídit už za 361 Kč.

Nejlevnější
08:30Praha, ÚAN Florenc1h55 10:25Dresden, Hauptbahnhof
0 changes
361 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Drážďany

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (út 18. ledna).
08:30Praha, ÚAN Florenc1h55 10:25Dresden, Hauptbahnhof
0 changes

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
st
19. 1.
361 Deutsche Bahn
361 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
Hledej ceny
387 STUDENT AGENCY k.s.

21. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
so
22. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
23. 1.
298 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
po
24. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
út
25. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
st
26. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
čt
27. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

28. 1.
Hledej ceny
259 Eurolines Germany
so
29. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
30. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
po
31. 1.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
út
1. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
st
2. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
čt
3. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

4. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
so
5. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
6. 2.
361 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Drážďany

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 1..

Nejrychlejší cesta

1 h 55 min

Průměr

1 h 55 min

autobusy/autobusů denně

1

Vzdálenost

117 km

1 z 1 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Drážďany, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Tyto přímé autobusy urazí 117 km dlouhou trasu v průměru za 1 h 55 min , ale když si cestu dobře naplánujete, můžete se do cíle dostat už za 1 h 55 min .

Cesta nejpomalejšími spoji trvá 1 h 55 min a obvykle zahrnuje jeden nebo dva přestupy. Často ale vyjde o něco levněji.

2. Nejrychlejší
08:30Praha, ÚAN Florenc1h55 10:25Dresden, Hauptbahnhof
0 changes
361 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusy z Prahy do Drážďan – Přehled cesty

Pravidelné autobusové linky mezi Prahou a Drážďany představuje propojení dvou věhlasných turistických destinací s bohatou nabídkou architektonických pamětihodností a zajímavou historií. Ať již lidé směřují za nákupy nebo poznáním zrekonstruovaného města na Labi, lze na této trase očekávat vysoký počet cestujících. Operuje tu proto hned několik společnosti. Z domácích RegioJet (dříve Student Agency) a Leo Express, a ze zahraničních například FlixBus a Eurolines. Všechny zdolávají 160 kilometrovou vzdálenost za zhruba 2 hodiny. Denně nabízí dohromady na 30 přímých spojů, v přibližně hodinovém intervalu. První autobus jede už před čtvrtou ráno, poslední v půl desáté večer. Každý z dopravců nabízí v ceně teplý nápoj, denní tisk a bezdrátové připojení. Je zapotřebí zakoupit i místenku a to on-line nebo skrz mobilní aplikaci. Nováčkem na této trase je od dubna roku 2018 také tuzemský dopravce LeoExpres.

Autobusem z Prahy

Cesta autobusem začíná na .Ústředním autobusovém nádraží Florenc., které se nachází přímo v centru města, na křižovatce dvou linek metra - červené a žluté. Před terminálem se nachází zastávka městské dopravy, jejíž linky obsluhují Jižní Město a blízké centrum. Díky nově vybudované nádražní hale, je možné si zkrátit čekání na odjezd malým občerstvením nebo surfováním po internetu.

Příjezd autobusem do Drážďan

Cesta končí před drážďanskou vlakovou stanicí na .Bayerische Strasse.. Ta se nachází, přímo naproti nákupní zóně Prager Strasse a jen několik kilometrů od centra, kam v pravidelných intervalech jezdí tramvaje číslo 4, 7, 8, 9 nebo 11. Nádraží je také propojeno s letištěm - jízda přímou linkou S2 zabere asi půl hodiny. Též je možné využít tramvaj č. 7 do stanice Infeon Nord a pak autobusem linky 77. Na letiště Drážďany také zajíždí všechny spoje od Student Agency.

Destinace Drážďany

Drážďany jsou hlavním městem Saska, a zároveň jednou z nejnavštěvovanějších německých lokalit. Z původní rybářské vesničky a následně lázeňského střediska se stala královská rezidence, čemuž odpovídají i pamětihodnosti, jako galerie Zwinger a Albertinum, kostely Frauenkirche a Hofkirche nebo budova opery - Semperoper. Drážďany jsou zajímavé především proto, že během druhé světové války město kompletně zničily bombardery a veškeré památky bylo nutné vystavět znovu.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Drážďany

Do města Drážďany můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Drážďany mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levná může být cesta autobusem z města Praha do města Drážďany?

Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Drážďany z města Praha je autobusem a může stát již od 259 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou autobusový jízdenku z města Praha do města Drážďany s Omio.

Jaká je cena jízdenky autobusem z města Praha do města Drážďany?

Výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Drážďany se pohybuje kolem 329 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.

Jak daleko je města Drážďany od města Praha, když pojedu autobusem?

Z města Praha do města Drážďany je kilometrová vzdálenost autobusem asi 117 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.

Jaká je doba jízdy autobusem z města Praha do města Drážďany?

Autobusem z Praha do Drážďany pojedete v průměru 2 hod 20 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.

Který jezdí z Praha do Drážďany?

Co se týká z Praha do Drážďany, můžete vybírat hned z RegioJet, Flixbus, Eurolines France, Leo Express, Eurolines Switzerland, BlaBlaCar, Infobus, Deinbus, STUDENT AGENCY k. S. Eurolines Germany, Union Ivkoni International, Arda Tur, ArdaTur nebo Gumdrop. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Existuje cesta autobusem z města Praha do města Drážďany přímo?

Přímý spoj Praha – Drážďany poskytuje například Flixbus, BlaBlaCar, ArdaTur, Union Ivkoni International nebo STUDENT AGENCY k. S. Pokud nenajdete vyhovující spojení, Omio vám pomůže najít jiný spoj Praha – Drážďany levně. Díky aplikaci Omio si navíc můžete všechny jízdenky uložit na jednom místě.

Kde najdu levné jízdenky autobusem z města Praha do města Drážďany?

Levné jízdenky autobusem z města Praha do města Drážďany snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu autobusem z Praha do Drážďany, kam ještě můžu jít v blízkosti Drážďany?

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Drážďany autobusem, jezdí také často na místa jako Berlín, Mnichov nebo Vratislav. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Drážďany a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu autobusem mezi městy Praha a Drážďany?

Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Drážďany autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Praha do města Drážďany a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení