POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
22. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.
st
23. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.
čt
24. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.

25. 6.
135 Flixbus
so
26. 6.
135 Flixbus
ne
27. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.
po
28. 6.
135 Flixbus
út
29. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.
st
30. 6.
141 STUDENT AGENCY k.s.
čt
1. 7.
135 Flixbus

2. 7.
135 Flixbus
so
3. 7.
134 Flixbus
ne
4. 7.
135 Flixbus
po
5. 7.
135 Flixbus
út
6. 7.
141 STUDENT AGENCY k.s.
st
7. 7.
141 STUDENT AGENCY k.s.
čt
8. 7.
135 Flixbus
so
10. 7.
141 STUDENT AGENCY k.s.
ne
11. 7.
141 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
bus

Přehled cesty

Busem na trase Praha – Český Krumlov

Délka cesty busem
3 hodin
Cena jízdenky:149
Místo odjezdu busu:Praha
Místo příjezdu busu:Český Krumlov
Vzdálenost:142 km
Autobusoví dopravci:Flixbus, STUDENT AGENCY k.s.

Autobusem z Prahy do Českého Krumlova – Přehled cesty

Autobusová linka mezi Prahou a Českým Krumlovem propojuje dvě věhlasné turistické lokality, obě pod ochranou UNESCO. Na trase mezi tuzemskou metropolí a jedním z nejkrásnějších historických městeček, vládne dlouhodobě vysoká poptávka, především mezi turisty z celého světa. Díky tomu je tak možné využít až 20 spojů denně. Přepravu zajišťují společností Student Agency, Leo Express, ČSAD České Budějovice a RAIL BUS. První autobus vyjíždí v šest ráno, poslední v devět večer, a to v přibližně hodinovém intervalu. 180 kilometrová cesta obvykle zabere necelé tři hodiny. Při jízdě se Student Agency a Leo Express je nutné objednat rovnou místenku, a to nejlépe on-line nebo v prodejním středisku na Florenci, či Hlavním nádraží. ČSAD České Budějovice a RAIL BUS provozují klasickou linku, tudíž není potřeba rezervovat vlastní sedadlo.

Autobusem z Prahy

V Praze existuje několik možností, kde na autobus nastoupit. Vesměs záleží na zvoleném dopravci. Student Agency a ČSAD České Budějovice, jedoucí přes Příbram a Písek vyjíždí vždy z terminálu Na Knížecí. Leo Expres, začíná na Ústředním nádraží Florenc. RAIL BUS dokonce zastavuje na stanici Roztyly - oba pak směřují na Benešov a Tábor. Všechna zmíněná nástupní místa jsou velmi dobře dostupná metrem a autobusem. A to i v nočních hodinách.

Příjezd autobusem do Českého Krumlova

Všechny autobusy končí na místním autobusovém nádraží - to samotné je však relativně daleko od historického centra a blíže k obytné části města. Pro jednodenní návštěvníky je tak nejlepší vystoupit na stanici Špičák, která se nachází přímo u začátku hlavní třídy - Latrán. Návaznost na městskou dopravu je samozřejmostí. Od Špičáku jede přímý autobus na vlakovou stanici.

Destinace Český Krumlov

Český Krumlov je definitivně jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších tuzemských městeček. Nachází se uprostřed malebné krajiny, na březích řeky Vltavy. Celé oblasti dominuje rozsáhlý hradní a zámecký areál s udržovanou zahradou, v jejímž středu lze nalézt světově technický unikát - venkovní divadlo s otáčivým hledištěm. Město pod hradem křižuje hlavní třída Latrán, vedoucí až na Náměstí Svornosti. V této části stojí za návštěvu Muzeum Vltavínů, Muzeum Marionet nebo pivovar Eggenber, proslavený lahodným černým pivem.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Český Krumlov
Do města Český Krumlov můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Český Krumlov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná autobusový jízdenka z města Praha do města Český Krumlov?
Nejlevnější možnou autobusový jízdenku z města Praha do města Český Krumlov pořídíte od 135 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám autobusový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.
Jak dostanu výhodné jízdné autobusem z města Praha do města Český Krumlov?
Jízdné autobusem z města Praha do města Český Krumlov může být různé. Pohybuje se kolem 145 Kč a odvíjí se od konkrétního data odjezdu, zda se jedná o všední den, víkend či svátek. Omio vám vyhledá jízdenku s výhodným jízdným rychle.
Jak je to daleko z města Praha do města Český Krumlov autobusem?
Z města Praha do města Český Krumlov je to autobusem kolem 142 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jaká je dojezdová doba autobusem z města Praha do města Český Krumlov?
Cesta autobusem z města Praha do města Český Krumlov trvá v průměru 2 hod 45 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Který jezdí z Praha do Český Krumlov?
Jízdní řády z Praha do Český Krumlov vám Omio vyhledá jako RegioJet, Flixbus nebo Infobus.
Jaká je přímá linka autobusem z města Praha do města Český Krumlov?
Přímé spojení z města Praha do města Český Krumlov autobusem poskytuje Flixbus. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Praha do města Český Krumlov.
Kde najdu levné jízdenky autobusem z města Praha do města Český Krumlov?
Výhodné jízdenky autobusem z města Praha do města Český Krumlov můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánuji cestu z Praha do Český Krumlov autobusem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Český Krumlov, které stojí zato navštívit?
Vaše cesta autobusem z Praha to Český Krumlov nemusí končit v Český Krumlov. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Český Krumlov zahrnují Vídeň, Salzburg nebo Mnichov. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Vídeň, Salzburg nebo Mnichov s Omio!
Můžu jet z města Praha do města Český Krumlov autobusem místo autem?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Český Krumlov autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Praha do města Český Krumlov a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Český Krumlov
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení