Nejlevnější autobusy z místa Praha do místa Brno

Zobrazují se časy a ceny pro 19. 1..

Cheapest

300

Average

300

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Průměrná jízdenka/letenka na trase Praha–Brno zakoupená v den cesty stojí přibližně 300 Kč. Nejlevnější jízdenky/letenky ale můžete pořídit už za 300 Kč.

09:00Praha2h30 11:30Brno
0 changes
300 1Jednosměrná

Jízdní řády autobusů Praha – Brno

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den (st 19. ledna).
09:00Praha2h30 11:30Brno
0 changes

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
184 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
184 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.

21. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
so
22. 1.
184 RegioJet a.s.
190 Flixbus
ne
23. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
24. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
út
25. 1.
184 RegioJet a.s.
147 Flixbus
st
26. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
27. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus

28. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
29. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
30. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
31. 1.
109 RegioJet a.s.
167 Flixbus
út
1. 2.
184 RegioJet a.s.
129 Flixbus
st
2. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
3. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus

4. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
5. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
6. 2.
106 RegioJet a.s.
129 Flixbus
po
7. 2.
26 RegioJet a.s.
47 STUDENT AGENCY k.s.

Nejrychlejší autobusy z místa Praha do místa Brno

Zobrazují se časy a ceny pro 19. 1..

Nejrychlejší cesta

2 h 30 min

Průměr

2 h 30 min

autobusy/autobusů denně

1

Vzdálenost

186 km

1 z 1 autobusů, které každý den jezdí na trase Praha – Brno, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Tyto přímé autobusy urazí 186 km dlouhou trasu v průměru za 2 h 30 min , ale když si cestu dobře naplánujete, můžete se do cíle dostat už za 2 h 30 min .

Cesta nejpomalejšími spoji trvá 2 h 30 min a obvykle zahrnuje jeden nebo dva přestupy. Často ale vyjde o něco levněji.

2. Nejrychlejší
09:00Praha2h30 11:30Brno
0 changes
300 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Rychlý průvodce: autobusy z Prahy do Brna

Průměrná cena: 189 Kč
Počet busů denně: ~ 65
Počet přestupů: Přímý
Průměrná délka: 2:30 hod.
Nejrychlejší cesta: 2:25 hod.
Nejdelší cesta: 2:50 hod.
 


Autobusy z Prahy do Brna – Přehled cesty

Trasa Praha Brno spojuje dvě největší města naší republiky. Denně tuto trasu využívají stovky cestujících, takže kvalitní dopravní spojení mezi těmito městy je velice důležité. Autobusová spojení mezi Prahou a Brnem jsou přímá, takže cestující nemusí řešit přestupní body. Cesta z Prahy do Brna trvá necelé dvě a půl hodiny. První autobus vyráží z Prahy už po třetí hodině ranní. Přes den potom jede do Brna několik desítek dalších spojů, které z Prahy vyráží cca jednou za půl hodiny. Poslední autobus z Prahy do Brna odjíždí těšně před půlnocí. Z Prahy do Brna se dá cestovat také pomocí vlakového spojení. Autobus ale vyjde z pravidla levněji než vlak.

Autobusem z Prahy

Cesta autobusem z Prahy začíná na autobusovém nádraží Florenc a skončí na autobusovém nádraží v Brně a to kousek od Hotelu Grand. Trasa vede přes známou a velmi frekventovanou dálnici D1, takže čas cesty he závislý především na provozu v tomto úseku. Brno je největší město na Moravě a druhé největší město České republiky. Toto město je velkým lídrem v oblasti vysokoškolského vzdělávání. V Brně najdete přes 30 nejrůznějších fakult, patřící 13 univerzitám. Město navštěvuje kolem 90 tisíc vysokoškolských studentů. Kromě toho je také pověstné díky akcím na zdejším výstavišti nebo velice modernímu orloji. Trasa z Prahy do Brna je velice frekventovaná a spoje jezdí často opravdu plné, proto je lepší si jízdenku rezervovat předem.

Příjezd autobusem do Brna

Autobusové spojení z Prahy do Brna nabízí řada dopravců. Mezi nejvyužívanější spojení patří společnost Student Agency. Cesta do Brna vám potrvá kolem dvou a půl hodin, podle dopravní situace a také podle toho, jaký spoj zvolíte. Cesta pro vás bude začínat na autobusovém nádraží Florenc, které leží v samotném centru Prahy. Na nádraží se dostanete snadno pomocí metra, kdy můžete využít linek B nebo C. Kromě toho je autobusové nádraží snadno dostupné také tramvají číslo 3 nebo 8 anebo autobusovou linkou 175. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv spoj, nebudete těžké se zorientovat, jelikož stanice u autobusového nádraží se jmenují Florenc, stejně jako samotné nádraží.

Destinace Brno

Cesta autobusem z Prahy do Brna končí na brněnském autobusovém nádraží u hotelu Grand. To se nachází hned vedle vlakového nádraží Brno hl. n. a v dosahu najdete stanice několika tramvajových, autobusových, ale i trolejbusových linek. Pár metrů od autobusového nádraží se nachází krásný kostel Nalezení svatého kříže. Tramvají číslo 1 a 9 nebo také autobusem 67 se za pár minut dostanete z hlavního nádraží na zastávku Moravské náměstí. V jejím okolí se rozkládá překrásný stejnojmenný park a také Sady Osvobození.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Praha – Brno

Do města Brno můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Brno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Kolik stojí levná autobusový jízdenka z města Praha do města Brno?

Nejlevnější možnou autobusový jízdenku z města Praha do města Brno pořídíte od 155 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám autobusový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.

Jaká je výhodná cena jízdenky autobusem z města Praha do města Brno?

Nízké ceny jízdenek autobusem z města Praha do města Brno kolem 180 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Jaká je vzdálenost do města Brno z města Praha autobusem?

Vzdálenost do města Brno z města Praha autobusem je zhruba 186 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Jaká je doba jízdy autobusem z města Praha do města Brno?

Dojezdová doba autobusem z města Praha do města Brno je v průměru 2 hod 30 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Se kterým je nejlepší cesta autobusem z Praha do Brno?

, který jezdí z Praha do Brno, je například Flixbus, RegioJet, Eurolines Switzerland, Leo Express, Turancar, Eurolines France, STUDENT AGENCY k. S. Tourbus, Infobus, A-Express nebo SAD Zvolen.

Dostanu se autobusem z města Praha do města Brno přímo?

Přímý let z města Praha do města Brno provozuje například Flixbus, Infobus, Regabus, A-Express, Musil Tour nebo STUDENT AGENCY k. S. Pokud jste žádný přímý let nenašli, nebo vám nevyhovuje, Omio vám pomůže najít jiné možnosti letu z Praha do Brno.

Jak si mohu koupit jízdenku autobusem z města Praha do města Brno?

Ano. Omio vám zpáteční jízdenku autobusem z města Praha do města Brno vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Chci jet autobusem z Praha do Brno. Jaká další místa blízko Brno stojí za návštěvu?

Vaše cesta autobusem z Praha to Brno nemusí končit v Brno. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Brno zahrnují Vídeň, Bratislava nebo Krakov. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Vídeň, Bratislava nebo Krakov s Omio!

Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Brno? Můžu jet autobusem?

Z města Praha do města Brno můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení autobusem a najděte levné jízdenky z města Praha do města Brno. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Brno
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení