POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
18. 10.
Hledej ceny
2555 Vueling
út
19. 10.
Hledej ceny
2823 Vueling
st
20. 10.
Hledej ceny
3361 Vueling
čt
21. 10.
2420 Flixbus
5877 KLM

22. 10.
2689 Flixbus
5075 Brussels Airlines
so
23. 10.
2244 Flixbus
4098 Vueling
ne
24. 10.
2671 Flixbus
5224 Vueling
po
25. 10.
Hledej ceny
4450 Lufthansa
út
26. 10.
Hledej ceny
4288 Lufthansa Cityline
st
27. 10.
2124 Flixbus
9660 Lufthansa
čt
28. 10.
3764 Flixbus
5812 Swiss

29. 10.
2393 Flixbus
1688 Vueling
so
30. 10.
2285 Flixbus
1210 Vueling
ne
31. 10.
2366 Flixbus
715 Ryanair
po
1. 11.
2689 Flixbus
1235 Eurowings
út
2. 11.
Hledej ceny
2401 Vueling
st
3. 11.
Hledej ceny
1233 Eurowings
čt
4. 11.
2124 Flixbus
1344 Vueling

5. 11.
2124 Flixbus
1386 Ryanair
so
6. 11.
2502 Flixbus
2767 Lufthansa Cityline
ne
7. 11.
2285 Flixbus
2609 Eurowings

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Autobusy Praha – Barcelona

Praha a Barcelona představují jedny z nejnavštěvovanějších destinací v Evropě. Mezi oběma metropolemi je možno se přepravit mimo jiné také autobusy. Na trase je denně k dispozici hned několik spojů. Obě města dělí více než 1700 kilometrů. Tuto vzdálenost zvládne nejrychlejší přímá autobusová linka za 25 hodin 15 minut bez přestupu na trase. U většiny linek se přestupuje jednou až dvakrát v Německu nebo ve Francii.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Praha – Barcelona?

Autobusy Praha Barcelona zajišťuje více dopravců, mezi nimi Flixbus nebo Eurolines. Právě tyto dvě společnosti na trase nabídnou nejvíce spojů v různých časech. Jedná se jak o přímé spoje, tak o spoje s přestupem.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Praha – Barcelona?

Autobusy Praha Barcelona jezdí denně v pravidelných intervalech. Jediná přímá linka na trase, která je odbavována pouze v pátek a v neděli, trvá celkem 25 hodin 15 minut. Ostatní spoje s jedním či dvěma přestupy dorazí do cíle v průměru za 33 hodin. V rámci nepřímých spojů je nutno krátce přestoupit v Paříži, Štrasburku, Essenu nebo Mnichově, v závislosti na konkrétní lince.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Praha – Barcelona?

Mezinárodní autobusy Praha Barcelona jsou denně operovány až 6x. V týdnu je na trase zajištěno nejvíce spojů v odpoledních hodinách, naopak o víkendu jezdí linky do Barcelony spíše dopoledne. Za týden z Prahy do Barcelony vyjede až 40 spojů, což znamená přibližně 160 autobusových linek za měsíc.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Praha – Barcelona?

Odjezd z nádraží:Drtivá většina mezinárodních linek odjíždí do Barcelony z ústředního autobusového nádraží Praha Florenc, které se nachází poblíž centra města. Nádraží je napojeno na stanici metra linky B a C, poblíž je také tramvajová zastávka. Nádraží Florenc je poměrně nové a moderní, je zde klasicky k dispozici čekárna, WC, úschovna zavazadel a připojení k internetu zdarma. Uvnitř najdeme také stánky s občerstvením, bankomat nebo směnárnu.

Příjezd na nádraží:V Barceloně obvykle staví mezinárodní expresy na stanici Estacio Nord, která se nachází zhruba 3 km od centra. Do centra se dostaneme za 15 minut autobusem číslo 54 nebo linkou metra L1. Jedná se o jednu z největších a nejdůležitějších stanic v celé Barceloně, proto zde najdeme spoustu obchodů, restaurací a kaváren. K dispozici je také Wi-Fi připojení, toalety a skříňky na zavazadla.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Praha – Barcelona
Do města Barcelona můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká může být nejlevnější autobusový jízdenka z města Praha do města Barcelona?
Nejlevnější možnou autobusový jízdenku z města Praha do města Barcelona pořídíte od 2 244 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám autobusový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.
Jaká je cena jízdenky autobusem z města Praha do města Barcelona?
Cena jízdenky autobusem z města Praha do města Barcelona se pohybuje kolem 2 506 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Jak daleko je města Barcelona od města Praha, když pojedu autobusem?
Vzdálenost do města Barcelona z města Praha autobusem je zhruba 1353 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jaká je dojezdová doba autobusem z města Praha do města Barcelona?
Cesta autobusem z města Praha do města Barcelona trvá v průměru 24 hod 45 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jaké jsou spoje autobusy z Praha do Barcelona?
, který jezdí z Praha do Barcelona, je například Eurolines France, Flixbus, Deinbus nebo Eurolines Germany.
Kde najdu levné jízdenky autobusem z města Praha do města Barcelona?
Omio vám pomůže najít a koupit jízdenku autobusem z města Praha do města Barcelona rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě. Vaše cesta tak bude tak hladká, jak jen to jde.
Když přijedu autobusem z Praha do Barcelona, kam ještě můžu jít v blízkosti Barcelona?
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují autobusem z Praha do Barcelona, není Barcelona tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Barcelona, které stojí za návštěvu, jsou Madrid, Paříž nebo Valencie. Podívejte se na Omio na levné autobusový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu autobusem mezi městy Praha a Barcelona?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Barcelona autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Praha do města Barcelona a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Barcelona
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení