Autobusem do Plzeň | Příjezdy, odjezdy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem do Plzně

Centrální autobusové nádraží Plzeň s 5 nástupišti a 39 stanovišti je hlavní zastávkou pro autobusy na pravidelných linkových, dálkových i mezistátních trasách, pro MHD spoje a cyklobusy. Zde a na dalších plzeňských zastávkách se střídají autobusy soukromých společností ČSAD (cca 245 pravidelných linek), PROBO BUS , RegioJet (dříve Student Agency), FlixBus, Leo Express a další.

Městskou hromadnou dopravu zajišťují Plzeňské městské dopravní podniky a.s. Hlavními cílovými zastávkami pravidelných linkových autobusů jsou Praha, Karlovy Vary, Sokolov, Domažlice, Klatovy a Sušice. Většinu dálkových tras je nutné absolvovat s přestupem v Praze. Přímým spojem se dostanete například do Brna.

RegioJet (Student Agency) – Plzeň

Oblíbený český dopravce RegioJet (dříve Student Agency) od svého založení v roce 1996 sídlí v Brně a to je také jedno z mnoha míst, kam se žlutými autobusy z Plzně dostanete, ať už s jedním přestupem v Praze, nebo přímo. Původní činností společnosti byly studijní a pracovní pobyty nejen pro studenty, ale i pro dospělé. V současné době patří tato společnost mezi nejznámější provozovatele autobusové dopravy na české trhu. Na jaře 2016 se celá společnost Student Agency přejmenovala na RegioJet. Název změnily samozřejmě i všechny busy, zachovaly si však svojí charakteristickou žlutou barvu. Autobusy RegioJet z Plzně, do Plzně ale i do dalších míst v ČR tak stále jednoduše rozeznáte.

Chcete vědět více o cestování na trase Plzeň–Praha?

95 kilometrů dlouhou vzdálenost mezi Prahou a Plzní, hlavní městem České republiky a západočeskou metropoli můžete urazit nejen autobusem ale samozřejmě také po železnici. Praha je centrem kultury, ale především sídlem významných univerzit. Nelze se proto divit, že na trase cestují, mimo turistů, i studenti.

Plzeň je známá výrobou piva ale kromě toho je také domovem několika divadel či univerzit. Železniční přepravu na tomto frekventovaném úseku zajišťují pouze České dráhy, které v pravidelných, hodinových intervalech, vypravují denně až 20 spojů. Souhrné informace o všech způsobech cestování mezi těmito městy najdete níže.

Může být cestování a rezervace jízdenek ještě snadnější? S aplikací Omio a uživatelským účtem rozhodně.

Aplikaci Omio si můžete stáhnout do vašeho mobilního telefonu a mít tak veškeré informace k dispozici pohodlně kdykoliv. Aplikaci Omio najdete zde. Jízdní řády a další informace tak budete mít stále po ruce.

Autobus Plzeň–Praha


Tuto zhruba hodinovou trasu zajišťují společnosti ČSAD, RegioJet (dříve Student Agency), FlixBus a Leo Express. První autobus vyjíždí o půl páté ráno a každou další hodinu je vypraveno hned několik spojů. Poslední autobus vyjíždí o půl osmé večer a v Praze je před devátou hodinou. Spoje mezi těmito městy jsou přímé a cesta zabere přibližně hodinu až hodinu a čtvrt. Ve všední dny je k dispozici přes 20 přímých spojů v průběhu celého dne. O víkendu je k dispozici, stejně jako na většině ostatních tras, o něco méně spojů.

Autobus Plzeň–Brno


Do Brna jezdí dva až tři přímé autobusy denně, většinou v podvečer. Cesta z CAN Plzeň do 300 kilometrů vzdáleného Brna trvá přes čtyři hodiny a končí na nádraží ÚAN Zvonařka, Brno. O dopravu na této trase se stará společnost ČSAD a A-Express. RegioJetem se lze do Brna dostat pouze s přestupem v Praze. Cesta žlutými autobusy zabere přibližně 5,5 hodiny a v průměru vás vyjde na 300 Kč.

Autobus Plzeň–Karlovy Vary

Do Karlových Varů se s autobusy ČSAD můžete mezi šestou ranní a půl osmou večerní vydat každou hodinu. Autobusy jezdí přímo a nastoupit můžete na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni. Cesta dlouhá 80 kilometrů trvá kolem 90 až 2 hodiny minut, a zaplatíte za ní necelých sto korun. Co do počtu obyvatel je město Plzeň čtvrté největší v České republice a má více než 3x tolik obyvatel než Karlovy Vary. Zatímco Plzeň láká návštěvníky na pivo, Karlovy Vary vábí horkými prameny, díky kterým je nejnavštěvovanějším lázeňským městem České republiky.

Aplikaci zdarma!

Zajímavosti a atrakce v Plzni a okolí

Město má za sebou poměrně významnou událost. V září 2010 bylo město Plzeň vyhlášeno vítězem soutěže o titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2015. Ve finále soutěže Plzeň porazila Ostravu. Město v tomto roce přilákalo mnoho turistů a to nejen z ostatních míst České republiky ale také ze zahraničí. V rámci projektu bylo vybudováno Nové divadlo a ve Štruncových sadech vzniklo nové sportovně-relaxační centrum. Za návštěvu v Plzeni stojí například Divadlo Josefa Kajetána Tyla, které má dvě stále scény, jednu v novorenesanční budově Velkého divadla a druhou v roce 2014 dokončeném Novém divadle.

Historické centrum města a okolní ulice jsou chráněny jako městská památková rezervace. Dominantou tohoto centra je gotická Katedrála svatého Bartoloměje a židovská Velká synagoga, která je druhou největší synagogou v Evropě. Klasikou, kterou většina turistů při návštěvě Plzně nevynechá, je návštěva pivovaru. Plzeňský ležák, neboli Prazdroj a jeho výroba byly inspirací pro většinu pivovarů na světě. Za svou průmyslovou tvář Plzeň vděčí rozsáhlým strojírenským závodům společnosti Škoda, ve kterých se po desetiletí vyráběly automobily. Založil je v roce 1866 Emil Škoda.

Autobusy do místa: Plzeň, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

DomůAutobusyČesko - cestování autobusemAutobusem do Plzeň | Příjezdy, odjezdy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk