Autobusem do Ostrava | Příjezdy, odjezdy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem do Ostravy

Ostrava je třetí nejlidnatější město v České republice po Praze a Brně, a na třetí příčce je i co se týká rozlohy. To je jedním z důvodů, proč se do Ostravy autobusem dostanete téměř odkudkoli. Z hlavního města jezdí denně mnoho lidí autobusem do Ostravy za obchodem, ale například i za zábavou, ať už navštívit proslulou Stodolní ulici, nebo jen na prohlídku města a okolí. Do Ostravy autobusem jezdí také turisté, kteří se zde zastaví při cestě do Polska. Ostrava svým návštěvníkům může nabídnout historickou část Poruba, dále Hornické muzeum, ZOO, Planetárium, Svět techniky nebo Svět miniatur. Největší ruch město zažívá v létě při pořádání hudebních festivalů, jako je třeba Colours of Ostrava.

RegioJet – Ostrava

Dopravce RegioJet (dříve Student Agency), sídlí od svého založení v roce 1996 v Brně. Spojení busem do Ostravy nenabízí pouze z Brna ale například také z Prahy, odkud každý den vyráží do Ostravy až 10 autobusových spojení. Přes Brno, kde je nutné přestoupit, se z Ostravy dostanete do dalších měst, jako třeba do sousedních metropolí – Bratislavy a Vídně. Charakteristicky žluté autobusy RegioJet v Ostravě svoji cestu začínají i končí na Ústřední autobusovém nádraží. Pokud využijete pro cestu do Ostravy autobusy této společnosti, čeká vás komfortní cestování v klimatizovaných autobusech s polohovatelnými sedačkami a s nápojem zdarma, stejně jako ve všech autobusech RegioJet na ostatních trasách.

Může být cestování a rezervace jízdenek ještě snadnější? S aplikací Omio a uživatelským účtem rozhodně.

Aplikaci Omio si můžete stáhnout do vašeho mobilního telefonu a mít tak veškeré informace k dispozici pohodlně kdykoliv. Aplikaci Omio najdetezde. Jízdní řády a další informace tak budete mít stále po ruce.

Autobus Ostrava–Praha


Cesta autobusem z Ostravy do Prahy začíná na Ústředním autobusovém nádraží Ostrava. Nádraží se nachází přibližně 15 minut jízdy městskou hromadnou dopravou od centra města. Přímo u nádraží staví městské autobusové linky číslo 21, 28, 37, 50, 73, 81, které jezdí do všech směrů v Ostravě. Kromě autobusů můžete využít také tramvaje číslo 1, 2, 8 a 18, směřující na hlavní nádraží. Z Ústřední autobusové stanice se dá dostat i trolejbusy. V nočních hodinách je možné využít pouze taxíky. Denně na této trase jezdí mnoho spojů. Kromě přibližně deseti autobusů RegioJet, vás na trase Praha–Ostrava přepraví také společnost Infobus nebo německý dopravce Flixbus.

Aplikaci zdarma!

Autobus Ostrava–Brno


Po Brně je Ostrava druhé největší město na Moravě. Tato trasa je tak poměrně vytížená a dopravci proto nabízejí mnoho přímých autobusových spojů každý den. První autobusy vyrážejí do Ostravy už kolem 7 hodiny ranní a přes den máte na výběr z několika různých spojů. Poslední autobus odjíždí z Brna po sedmé hodině večer. Cesta z Brna začíná na autobusovém nádraží u hotelu Grand, které je hned vedle hlavního vlakového nádraží. V Ostravě pak cesta končí na Ústředním autobusovém nádraží.

Autobus Ostrava–Olomouc


Ačkoliv od sebe města nejsou moc vzdálená a poptávka po autobusové přepravě z Ostravy do Olomouce je relativně vysoká, dá se mezi těmito městy přepravovat jen několikrát denně. Přímé spoje nabízí pouze společnost RegioJet (dříve Student Agency), v rámci své pravidelné linky z Brna do Karviné. Denně je tak možné využít 7 spojů, které jezdí ve 2hodinových intervalech. První vyjíždí již v půl šesté ráno, poslední bus do Ostravy jede v půl šesté večer. Cesta dlouhá 111 km zabere přibližně 2 hodiny.

Chcete vědět více o cestování na trase Praha–Ostrava?

Pokud se chystáte cestovat na trase Praha–Ostrava, nabízíme vám podrobnosti nejen o dopravě autobusem ale také vlakem. Města jsou od sebe vzdálena téměř 400 km. Cesta vlakem do Ostravy vede přes Pardubice a Olomouc, zatímco autobusy do Ostravy jedou přes Brno. Praha–Ostrava je momentálně jedinou tuzemskou trasou, disponující také pravidelným leteckým spojením.


Zajímavosti a atrakce v Ostravě a okolí

Možná vás to překvapí, ale město Ostrava se pyšní hned několika nej. Pokud se tedy autobusem do Ostravy vydáte, nezapomeňte tato zajímavá místa navštívit. Například ostravská radnice je největší radniční budovou v České republice a zároveň má nejvyšší radniční vyhlídkovou věž. Nachází se v těsné blízkosti Ústředního autobusového nádraží, kam váš většina autobusových spojů směřujících do Ostravy doveze. Přírodní koupaliště v Ostravě-Porubě patří mezi největší svého druhu ve střední Evropě, pokud tedy do Ostravy zavítáte v letních měsích, koupaliště rozhodně stojí za návštěvu. Město má nejstarší pěší zónu a také největší hornické muzeum v zemi. A známým faktem je, že ve Stodolní ulici se nachází největší počet zábavních klubů v jedné lokalitě.

Autobusy do místa: Ostrava, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

DomůAutobusyČesko - cestování autobusemAutobusem do Ostrava | Příjezdy, odjezdy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk