Autobusy do Německa

ne 26. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Cestování autobusem v Německu

Jestli chcete cestovat do Německa jinak než letecky nebo vlakem, možnost cestovat autobusem pro vás bude to pravé. Autobusová doprava je v Německu na velice vysoké úrovni, cestování pro vás tak bude příjemným zážitkem. Cestování autobusem je velice oblíbeným způsobem dopravy taky u místních. Každodenní spojení využívají na cestě do práce, do školy, na výlety do okolí nebo k přesunu mezi centrální a okrajovou částí velkých měst. Pro turisty je cestování autobusem v Německu levnou, pohodlnou a výhodnou možností, jak vidět v zemi co nejvíce. Autobusové linky jezdí často a propojují velká města, města s regionálním významem, menší okrajová města i malé vesnice. Pravidelnými spoji je možné se dostat i do těch částí země, kam vlaky nejezdí. Tady na naší Omio stránce najdete všechny informace potřebné pro cestování autobusem v Německu. V seznamu našeho systému lze vyhledat jakékoliv autobusové spoje jak vnitrostátních, tak i mezinárodních společností a autobusovou jízdenku si zakoupit pohodlně předem. Pomocí filtrů lze seznam přizpůsobit a vybrat si tak pro vás nejvhodnější spojení. Informace tady nebo v naší bezplatné mobilní aplikaci jsou živě aktualizovány, podporujeme taky využití různých slev a slevových karet. S využitím mobilní aplikace Omio budete mít navíc svou elektronickou jízdenku vždy po ruce.

Rezervace autobusové jízdenky do Německa s Omio

S Omio mobilní aplikací nebo přes naše webové stránky je rezervace velice rychlá a jednoduchá. Po výběru spoje podle vašich přání si jízdenku zarezervujte, zaplaťte kartou online a my vám obratem doručíme váš elektronický lístek. V případě potřeby je možné si ho před jízdou vytisknout. Pokud nemluvíte německy, díky Omio nebudete mít s rezervací žádný problém. Naše webové stránky a aplikace jsou ve vašem jazyce. Můžete si tak pročíst zajímavé informace, které budete na cestě do Německa potřebovat.

Autobusové společnosti v Německu

V Německu působí kromě národní společnosti Deutsche Bahn celá řada poskytovatelů autobusů. Dvě nejznámější jsou společnost Flixbus a Eurolines. Obě tyto společnosti poskytují kvalitní služby a zaručují pravidelné jízdní řády jak na území Německa, tak i v zahraničí. Na vaší cestě autobusem si můžete díky skvělé vybavenosti autobusů cestu naplno užívat. Samozřejmostí je bezplatné Wifi připojení, elektrické zásuvky, jídlo, denní tisk a toalety.

Níže si můžete přečíst zajímavé informace o zmiňovaných autobusových společnostech v Německu.

 • Eurolines je společnost, která se specializuje na dálkové autobusy v Evropě. V Německu zastavuje na více než 130 zastávkách. Pravidelné autobusové linky samozřejmě jezdí kromě jiného přes všechna velká města v Německu.
 • FlixBus je velice dynamicky se rozvíjející německá společnost, která vznikla v roce 2013 v Mnichově. Založili ji tři mladí podnikatelé s cílem zavést udržitelnou a finančně dostupnou autobusovou dopravu na území Německa a mezi Německem a okolními státy. Hned o dva roky později v roce 2015 se FlixBus začal rozšiřovat na mezinárodní úrovni s dálkovými spoji ve Francii, Itálii, Dánsku a Nizozemsku. Rozvíjí se tak rychle, že v dnešní době je evropským gigantem s více než 900 destinacemi působící ve 20 zemích.

Některé autobusové společnosti umožňují také přepravu nadměrných zavazadel a jízdních kol. Tuto možnost je ale potřeba ověřit ještě před zakoupením autobusové jízdenky. Autobusy všech společností v Německu zastavují hlavně na zastávkách ve velkých městech, ale taky pokrývají mnoho menších zastávek na celém území. Spojují tak malá města a vesnice s těmi největšími městy Německa.

Zde se můžete podívat na nejoblíbenější vnitrostátní autobusová spojení v Německu:

 • Berlín - Mnichov
 • Berlín - Drážďany
 • Frankfurt - Berlín
 • Berlín - Lipsko
 • Frankfurt - Kolín nad Rýnem
 • Frankfurt - Mnichov

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem

Německo se nachází v centru Evropy a autobusem tak můžete lehce cestovat mezi různými zeměmi jako je Belgie, Francie, Česká republika, Polsko nebo Rakousko. Pravidelné linky jezdí dle každodenního přesného řádu hlavně mezi sousedními státy. V nabídce autobusových společností jsou i mezinárodní trasy nočních autobusů s pohodlnými sklápěcími sedadly a pravidelnými zastávkami v největších městech.

Zde můžete vidět oblíbené mezinárodní trasy:

 • Berlín - Praha
 • Mnichov - Praha
 • Berlín - Amsterdam
 • Mnichov - Vídeň
 • Berlín - Paříž
 • Berlín - Krakov

Co je dobré vědět po příjezdu do Německa

Němci rádi udržují čistotu a pořádek jak ve městech, tak i v hromadné dopravě. Německé autobusy jsou tak díky tomu čisté a prostředí upravené. Na vaší cestě tak dbejte na udržení čistoty autobusu a před vystoupením ve vaší cílové stanici zkontrolujte, zda jste v autobusu nezapomněli nějaké odpadky nebo osobní věci. Když už jste si vybrali cestování do Německa autobusem, nesmíte si nechat ujít nejkrásnější trasy, které tato země nabízí. Velice oblíbená je linka z Prahy do Berlína, kterou ročně využívají za poznáním a rozmanitou kulturou tisíce Čechů. Dalším zajímavým místem je Erfurt, přezdívaný německé Benátky. Pokud vás více lákají krásy přírody, určitě se vám bude líbit cesta autobusem do Hamburku, kde můžete navštívit některá velice zajímavá místa na pobřeží Severního nebo Baltského moře. Cesta autobusem do Německa může být krásným zážitkem, tak už na nic nečekejte a podívejte se, kde všude je možné se s Omio dostat autobusem.

Nejoblíbenější autobusové spoje

DomůAutobusy do Německa

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk