Autobusy Londýn - Paříž

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Nejlevnější autobusy z místa Londýn do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 4..

Nejlevnější

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
FlixBus
11:309h25
London, Victoria Coach Station
21:55Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
804 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
11:009h25
London, Victoria Coach Station
21:25Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
804 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
09:309h35
London, Victoria Coach Station
20:05Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
804 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
BlaBlaCar Bus
09:309h30
London, Victoria Coach Station
20:00Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
938 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
08:009h10
London, Victoria Coach Station
18:10Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
1072 1Jednosměrná
0 přestupů

Odjezdy autobusů Londýn – Paříž

Zobrazují se autobusové spoje pro zítřejší den čtvrtek 18. dubna
BlaBlaCar Bus
09:309h30
London, Victoria Coach Station
20:00Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
0 přestupů přímý spoj

Toto je poslední autobusový spoj dne.

Přehled všech časů odjezdů pro tuto trasu najdete zde

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Nejrychlejší autobusy z místa Londýn do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 18. 4..

Nejrychlejší cesta

9 h 30 min

Průměr

9 h 30 min

autobusy/autobusů denně

1

Vzdálenost

344 km

1 z 1 autobusů, které každý den jezdí na trase Londýn – Paříž, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

BlaBlaCar Bus
09:309h30
London, Victoria Coach Station
20:00Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
938 1Jednosměrná
0 přestupů

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Informace: Autobusy Londýn – Paříž

distanceVzdálenost343 km
durationPrůměrná doba cesty autobusem8 hod 15 min
pricePrůměrná cena autobusové jízdenky2 184 Kč
frequencyPočet spojů autobusem4 denně
changesPřímé autobusyAno, 4 přímé autobusové spoje denně
carriersAutobusoví dopravciBlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Megabus nebo Infobus

Na trase Londýn – Paříž v délce 343 km můžete cestovat autobusem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například BlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Megabus nebo Infobus. Cesta v průměru trvá 8 hod 15 min. Počet spojů za den: 4 autobusové spoje. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 2 184 Kč, nejlevnější autobusové jízdenky je možné koupit již za 805 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky London, Victoria Coach Station a cestu končí příjezdem na: Paris, Gare routière de Roissypôle.

Autobusoví dopravci: Londýn - Paříž

Autobusy vás dostanou z města Londýn do města Paříž za ceny již od 833 Kč. S více než 1000 dopravci, jejichž spoje můžete porovnat na Omio, spolehlivě najdete ty nejvýhodnejší a aktuální odjezdy autobusů' pro vaší cestu.

FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu v Evropě. Společnost FlixBus, založená v Německu, rozšířila své služby z Německa do celé Evropě a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. FlixBus nabízí na všechny své trasy pouze jízdenku typu Standard, která umožňuje každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Steně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

Autobus Londýn Paříž

Jednou z nejzajímavějších cest, kterou můžete podniknout, je 343 km dlouhá cesta z Londýna do Paříže. Cestujete-li autobusem z Londýna do Paříže, můžete se pokochat krásnými scenériemi, malebnou krajinou a architekturou. Z Londýna do Paříže odjíždí denně jeden až tři přímé autobusy. Jízda přímým busem trvá přibližně 8 h 30 min. Na trase Londýn-Paříž také bývá k dispozici autobusový spoj s přestupem v Bruselu. Jízdenky na bus Londýn Paříž můžete koupit pohodlně na Omio.

Délka jízdy autobusem z Londýna do Paříže: denní odjezdy

První ranní autobus z Londýna do Paříže odjíždí kolem 8:30, poslední kolem 19:30. Času odjezdů autobusů se mohou lišit v závislosti na sezóně a dopravci. Tuto informaci si můžete ověřit v aplikaci Omio nebo na našich webových stránkách Omio.

Pohled na Big Ben v Londýně

Pohled na Big Ben v Londýně. Zdroj: Shutterstock

Z jakého nádraží odjíždí autobusy Londýn Paříž?

Pokud se rozhodnete cestovat autobusem z Londýna do Paříže, místem odjezdu bude pravděpodobně londýnské nádraží Victoria Coach Station a místem příjezdu v Paříži nádraží Gare routière de Roissypôle.

Autobusové nádraží odjezdu: Většina autobusů z Londýna do Paříže odjíždí z Londýn Victoria. Jedná se o jedno z největších autobusových nádraží v hlavním městě Spojeného království, které se nachází přibližně 2,9 km od centra města. Spojení centra města s nádražím zajišťují autobusové linky C1, 22, N11 a 211. Během pobytu na nádraží můžete využívat špičkové zázemí v okolí. Najdete zde toalety, kavárny, skříňky pro bezpečné uložení vašich zavazadel a obchody. Na požádání jsou zde k dispozici také služby pro cestující se sníženou pohyblivostí. Je dobré, dostavit se na nádraží alespoň 30 minut před plánovaným odjezdem autobusu a vyhnout se tak stresu a případnému zmeškání vašeho spoje.

Autobusové nádraží příjezdu: Bercy Seine. Je to jedno z nejoblíbenějších autobusových nádraží v Paříži a najdete ho přibližně 4,1 km od centra města. Je přímo napojeno na městskou hromadnou dopravu prostřednictvím autobusové linky CHARENTON.

Jaké jsou další autobusové zastávky v Paříži?

Při cestě autobusem z Londýna do Paříže také můžete vystoupit na pařížském nádraží Bercy Seine. Nádraží se nachází přibližně 4,1 km od centra města a je napojeno na několik linek městské hromadné dopravy, včetně metra, autobusů a nebo taxíků.

Co vidět mezi Londýnem a Paříží

Při cestě autobusy Londýn Paříž se vám naskytne mnoho zajímavých scenérií. Budete například projíždět slavným Westfield Stratford City, který je známé svými kiny, luxusními obchody a restauracemi. Podíváte se také do Amiens, města na břehu řeky Sommy, které ukrývá řadu zajímavých pokladů gotické architektury.

Paříž je proslulá uměním, kulturou a také bujarým nočním životem. Po městě se můžete pohybovat díky rozsáhlé síti veřejné dopravy, která je zde k dispozici.

 • Podívejte se na zámek Chantilly, gotickou stavbu s významnou uměleckou sbírkou, muzeem koní a zahradami.
 • Uvidíte také Meninskou bránu, slavný britský válečný památník, na němž je vyryto 54 896 jmen.
 • Máte výhled na Le Touquet, středověkou vesničku s barevnými domy a písečnou pláží, která je navíc místem konání slavných motokrosových závodů.
 • Folkestone Harbour Arm, rozsáhlá pobřežní promenáda s restauracemi, hospodami, místy s živou hudbou a sezónními akcemi.
 • Camber Sands, známé svými krásnými písečnými dunami a vodními sporty.

Informace o pařížském nádraží Bercy Seine

Autobus z Londýna do Paříže přijede na pařížské nádraží Gare de Bercy Seine, které je jedním z hlavních autobusových nádraží v Paříži. Nádraží se nachází přibližně 4,1 km od centra města. Nádraží poskytuje vynikající služby zákazníkům, včetně bezplatného Wi-Fi připojení k internetu. Nádraží také poskytuje řadu toalet, které mohou turisté využít před cestou nebo po ní. Kromě prostorného místa k odpočinku vyhrazeného pro cestující čekající na autobusy je zde několik bezvadných toalet. Kromě toho jsou na nádraží k dispozici rampy a zaměstnanci, kteří mají na starosti poskytování mimořádné a konkrétní pomoci cestujícím s tělesným postižením při nástupu a výstupu z autobusů.

Kteří poskytovatelé nabízejí cestu z Londýna do Paříže

Jedním z autobusových dopravců, kteří zajišťují dopravu na této trase, je BlablaCar Bus. Mezi Londýnem a Paříží jezdí každý den více než 3 autobusy, přičemž v průměru jezdí na této trase 1 přímý autobus. V současné době trvá cesta autobusem do Paříže 9 hodin a 6 minut.

Pokud jedete autobusem z Londýna do Paříže, můžete si vybrat FlixBus. Podle společnosti Flixbus jezdí na této trase denně jeden přímý autobus a dva návazné autobusy. Společnost však může mít každý týden na své trase až 170 autobusů, které cestujícím poskytují různé možnosti přepravy. Obavy zákazníků, že více zastávek prodlouží cestu, rozptyluje fakt, že z Londýna do Paříže jezdí denně 14 přímých autobusů. Autobus Flixbusu do Paříže z Londýna urazí tuto vzdálenost přibližně za 7 hodin a 55 minut. Můžete se také rozhodnout pro noční autobus z Londýna do Paříže, protože některé autobusy Flixbusu jezdí i v noci.

Autobusy Londýn - Paříž: Udržitelné cestování

Kromě toho, že autobusy přepraví velké množství cestujících najednou, produkují také méně emisí skleníkových plynů než jiné druhy dopravy, jako jsou automobily, letadla a vlaky. Existuje spousta dalších ekologicky šetrných způsobů, jak si zařídit cestování raději než autem. Místo toho, abyste si vzali taxík nebo sami řídili, můžete se rozhodnout využít veřejnou dopravu nebo jít pěšky na konkrétní autobusové nádraží a zpět.

Koupě jízdenek na přímý autobus namísto četných přestupů je dalším způsobem, jak zvýšit udržitelnost autobusové dopravy mezi Londýnem a Paříží. Protože trasa bez přestupu je kratší a vypouští méně emisí oxidu uhličitého než trasa s přestupem, spotřebuje vždy méně paliva na jednoho cestujícího. Kromě toho si můžete zakoupit jízdenky na bus Londýn Paříž v ekonomické třídě namísto jízdenek v první nebo business třídě, abyste snížili emise na jedno sedadlo. A konečně, pokud se během cesty sbalíte nalehko, snížíte tím hmotnost autobusu a snížíte spotřebu paliva.

Autobusem z Londýna do Paříže: Služby na palubě

Při cestě z Londýna do Paříže autobusy Flixbus můžete využívat různé služby a vybavení na palubě. Tato zařízení umožňují cestujícím pohodlí po celou dobu cesty.

 • AutobusyFlixbus nabízejí základní sedadla mezi Londýnem a Paříží.
 • Pasažéři autobusu z Londýna do Paříže si mohou vzít s sebou zavazadla o hmotnosti až 30 kg. Kromě toho lze za poplatek přepravovat v autobuse určité předměty. Na palubě autobusu lze přepravovat speciální předměty, jako jsou jízdní kola a dětské autosedačky určitých rozměrů. Osoby, které nemohou cestovat samy se svými domácími mazlíčky, je mohou vzít s sebou. V jednom autobuse však může být pouze jeden domácí mazlíček. V důsledku toho se ujistěte, že jste si cestu rezervovali s dostatečným časovým předstihem.
 • Při nákupu jízdenky Flixbus z Londýna do Paříže prostřednictvím společnosti Omio není možné vybrat konkrétní sedadlo. Alternativně vám vedení přidělí sedadlo, nebo bude sedadlo přiděleno podle pořadí příchodu a odchodu.
 • Autobusy Flixbusu od Londýna po Paříž nenabízejí stravovací služby a nedovolují zákazníkům vzít si na palubu vlastní jídlo.

BlaBlaCar Bus na této trase nabízí svým cestujícím také různé služby a vybavení.

 • Tyto autobusy nabízejí pouze standardní sedadla.
 • BlaBlaCar Bus povoluje v zavazadlovém prostoru pouze jedno zavazadlo o hmotnosti 55 liber (25 kg). Jako další předmět k zavazadlu si cestující mohou vzít na palubu skládací jízdní kolo, avšak je to zpoplatněno. Na palubu těchto autobusů je povolen vstup pouze služebním psům.
 • Pasažéři si mohou na palubu těchto autobusů vzít netekuté potraviny, přestože autobusy nabízejí během cesty stravování.
 • Při rezervaci sedadel si cestující nemohou vybrat sedadlo podle svých preferencí, protože místa jsou přidělena vedením společnosti.

Kdy si rezervovat autobusové jízdenky z Londýna do Paříže

Jízdenky na autobus z Toulouse do Paříže byste si měli koupit nejdříve tři až čtyři týdny předem. Důrazně doporučujeme, abyste si jízdenky zakoupili co nejdříve, protože s blížícím se datem odjezdu se cena jízdenek často zvyšuje. Pokud vás zajímají další informace o ceně jízdenky na autobus z Londýna do Paříže, navštivte webové stránky společnosti Omio.

Chcete-li jet levným autobusem z Londýna do Paříže, doporučujeme cestujícím, aby byli flexibilní při výběru termínu cesty a vyhnuli se nákupu jízdenek v době dopravní špičky.

Do Paříže autobusem; tipy na cestu

Paříž je považována za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Mezi jeho nejznámější památky patří Eiffelova věž, muzeum Louvre a katedrála Notre Dame. Je známé jako okouzlující a umělecké město. Město je proslulé svou špičkovou kuchyní i kavárenskými terasami. Vydejte se také do Disneylandu a parku Walt Disney Studios s různými filmovými kousky.

 • Pobyt v Saint-Germain-l'Auxerrois, kostele s gotickými a románskými prvky.
 • Navštivte Musée du Quai Branly, muzeum věnované původním obyvatelům Oceánie, Ameriky, Afriky a Asie.
 • Palais Garnier je proslulý jako operní dům.
 • Prohlédněte si Petit Palais, který je oblíbený pro vystavení asi 13 000 uměleckých děl.
 • Musée de Cluny, historická stavba v gotickém stylu.

Pohled na muzeum Louvre v Paříži

Pohled na muzeum Louvre v Paříži. Zdroj: Unsplash

Do jakých dalších měst můžete z Paříže cestovat

Turisté nemusí končit své cesty v Paříži hned po příletu z Londýna. Jsou zde různá města s dechberoucími scenériemi, která můžete prozkoumat. Například můžete jet autobusem do autobusem do Toulouse, města, které je známé svou rozmanitou kulturou, uměním a historií. Kromě toho se můžete rozhodnout navštívit Valencii, která je známá valencijskou katedrálou, městem umění a věd, starým městem, centrální tržnicí a tím, že je hlavním městem paelly na světě. Valencie je známá svými podivnými muzei, výstředními festivaly, krásným slunečným počasím a úžasnými písečnými plážemi.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Londýn – Paříž

Tipy pro cestovatele: Cestování autobusem Londýn – Paříž. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji busem do města Paříž, rezervace, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné autobusová jízdenka z Londýn do Paříž mohou začínat již od 805 Kč (30 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena autobusová jízdenka z Londýn do Paříž je 2 184 Kč (81 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty z Londýn do Paříž autobusem je 8 hod 15 min   na 343 km dlouhé journey, ale doba cesty se může lišit, pokud cestujete o víkendech a svátcích.
První autobus z Londýn do Paříž odjíždí v 8: 00.
Poslední autobus z Londýn do Paříž odjíždí v 23: 30.
4 autobusové spoje krát denně z Londýn do Paříž, které vyžadují minimálně jednu změnu s BlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Megabus nebo Infobus. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení autobusy.
Když se přepravujete z Londýn do Paříž autobus, můžete se spolehnout na BlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Megabus nebo Infobus pro nejlepší způsob, jak se dostat do Paříž. Než si koupíte autobusovou jízdenku, můžete zkontrolovat všechny možné autobusoví dopravci, kteří nabízejí služby mezi městy Londýn a Paříž a porovnat nabízené vybavení.

Při odjezdu z Londýn máte různé možnosti začít svou autobusová zastávka cestu včetně London, Victoria Coach Station, Luton, London Luton Airport Bus Station a London, Golders Green Station. Při příjezdu do Paříž můžete ukončit svou journey v autobusová nádraží jako Paris, Gare routière de Roissypôle, Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine) a Paris, Porte Maillot.

Cestující nejčastěji nastupují do autobus z London, Victoria Coach Station, která se nachází asi od centra města, a vystupují z autobus na zastávce Paris, Gare routière de Roissypôle, která je vzdálena asi od centra města.

Nejlevnějším měsícem pro autobus z Londýn do Paříž je říjen.
Nicméně máte možnosti, protože můžete cestovat mezi městy Londýn a Paříž 3 různými způsoby: vlak, autobus nebo let.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk