Autobusy do Londýna

so 25. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Oblíbená výchozí místa

Londýn: autobusové jízdenky

Odkud chcete jet?
pin

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 27. 5.

Kromě lokality Londýn zahrnují výsledky i alternativní cílové destinace
Nejlevnější
FlixBus
23:208h50
Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
07:10Londýn
46 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
08:008h25
Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
15:25London, Victoria Coach Station
46 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
BlaBlaCar Bus
11:3010h15
Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
20:45London, Victoria Coach Station
62 1Jednosměrná
0 přestupů
Oblíbené autobusy do a z města Londýn

Oblíbené autobusy do města Londýn

autobus Londýn – Letiště London Stansted (STN)

z 394
Jsou dostupné přímé autobusy
0h46 průměrná doba cesty
46autobusů za den
Dopravce
 • National Express
 • Megabus
 • Airport Bus Express Ltd
 • Greater Anglia
 • Bus

autobus Londýn – Luton

z 406
Jsou dostupné přímé autobusy
1h10 průměrná doba cesty
Dopravce
 • National Express
 • Thameslink
 • Bus

autobus Londýn – Letiště London Luton (LTN)

z 409
Jsou dostupné přímé autobusy
0h55 průměrná doba cesty
7autobusů za den
Dopravce
 • National Express
 • Megabus
 • Thameslink

autobus Londýn – Edinburgh

z 522
Jsou dostupné přímé autobusy
7h01 průměrná doba cesty
Dopravce
 • Megabus
 • National Express
 • FlixBus
 • Lumo
 • Transpennine Express

autobus Londýn – Praha

z 1967
Jsou dostupné přímé autobusy
18h30 průměrná doba cesty
1autobus za den
Dopravce
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • FlixBus
 • RegioJet

Oblíbené autobusy z města Londýn

autobus Londýn – Manchester

z 207
Jsou dostupné přímé autobusy
3h55 průměrná doba cesty
1autobus za den
Dopravce
 • Megabus
 • National Express
 • FlixBus
 • DoggioBus
 • West Midlands Railway

autobus Londýn – Letiště London Luton (LTN)

z 212
Jsou dostupné přímé autobusy
1h06 průměrná doba cesty
25autobusů za den
Dopravce
 • National Express
 • Megabus
 • Thameslink

autobus Londýn – Brighton

z 322
Jsou dostupné přímé autobusy
2h28 průměrná doba cesty
13autobusů za den
Dopravce
 • National Express
 • Bus
 • Southern

autobus Londýn – Letiště London Stansted (STN)

z 394
Jsou dostupné přímé autobusy
0h45 průměrná doba cesty
19autobusů za den
Dopravce
 • National Express
 • Megabus
 • Airport Bus Express Ltd
 • Greater Anglia
 • Bus

autobus Londýn – Calais

z 525
Jsou dostupné přímé autobusy
4h45 průměrná doba cesty
Dopravce
 • BlaBlaCar Bus

Autobusy do Londýna

Londýn je hlavní město Anglie a hlavní město Spojeného království. Díky autobusové dopravě do Londýna má město dobré spojení s ostatními městy Spojeného království i Evropy. Město má čtyři hlavní autobusová nádraží: London Golders Green Coach Station, London Liverpool Street Coach Station, London Stratford Coach Station a London Victoria Coach Station. Z kteréhokoli z těchto autobusových nádraží můžete nastoupit na autobus do Blackpoolu z Londýna nebo na autobus do Londýna z Paříže, Bruselu nebo Amsterdamu. Většina autobusů do Londýna končí na některém z těchto autobusových nádraží v závislosti na zvoleném poskytovateli.

Pohled na London Eye

Pohled na London Eye. Zdroj: Shutterstock

Hlavní autobusová nádraží v Londýně

London Golders Green Coach Station je jedno z hlavních autobusových nádraží v Londýně, odkud jezdí autobusy do Londýna. Stanice je vzdálena přibližně 10,7 km od centra Londýna a na stanici se dostanete metrem nebo taxíkem. Nádraží obsluhuje převážně autobusy společnosti National Express do Londýna a autobusem se můžete dostat na kterékoli ze čtyř londýnských letišť nebo do některých místních destinací včetně Manchesteru. Stanice je obvykle otevřena přibližně od 8:00 do 20:00. K vybavení stanice patří čekárny, automaty na jízdenky, telefonní automaty a toalety.

Liverpool Street Coach Station je další stanice, odkud jezdí autobusy do Londýna. Stanice je otevřena každý den od 2:15 do 17:30 hodin. Stanice je vzdálena asi 4,7 km od centra Londýna a snadno se na ni dostanete pěšky nebo vlakem či taxíkem. Na nádraží jezdí autobusy společností National Express, FlixBus a Megabus UK. Z této stanice se můžete autobusem nebo autokaru dostat mimo jiné do Bristolu, Oxfordu, na letiště Heathrow, Gatwick, Southampton, Glasgow a Edinburgh. K vybavení stanice patří telefonní automaty, čekárny, automaty na jízdenky a kavárna.

London Stratford Coach Station je další stanice, odkud jezdí autobusy do Londýna. Autobusové nádraží je otevřeno přibližně od 2:15 do 18:15. Nádraží je vzdáleno 14 km od centra Londýna a můžete se na něj dostat vlakem nebo taxíkem. Na londýnské autobusové nádraží Stratford se můžete dopravit mimo jiné z Lutonu, Glasgow, Bristolu, Southamptonu a Leedsu. Na nádraží jezdí převážně autobusy společností Megabus UK, National Express a FlixBus. K vybavení stanice patří automaty na jízdenky a čekárna.

Londýnské autobusové nádraží Victoria obsluhuje různé mezinárodní a vnitrostátní linky z Londýna a do Londýna. Stanice slouží převážně autobusům Megabus UK a national Express, pouze několik linek nabízí společnost FlixBus. Nádraží se nachází v pěší vzdálenosti od centra Londýna a je zde několik možností, včetně jízdy metrem na autobusovou zastávku. Prostřednictvím společnosti National Express se dostanete autobusy na všechna tři londýnská letiště. Na tomto nádraží najdete také autobusy do Londýna z Paříže, Dublinu a Amsterdamu. Stanice je otevřena od 8:00 do 20:00 a k jejímu vybavení patří telefonní automaty, úschovna zavazadel, bankomaty, fotobudka a toalety.

Autobusy National Express do Londýna

Do Londýna jezdí nejméně 40 autobusů společnosti National Express. National Express je jedním z předních autobusových dopravců v Anglii a nabízí mnoho vnitrostátních i mezinárodních linek. Autobusy jezdí již od 5:00 a jezdí až do přibližně 23:30. National Express do Londýna najdete z hlavních anglických měst, včetně Manchesteru, Liverpoolu a Bristolu. National Express provozuje také několik autobusů z Londýna do měst mimo Anglii, včetně Glasgow, Edinburghu, Paříže, Bruselu, Dublinu a Amsterdamu. Chcete-li si prohlédnout jízdní řád autobusů z Londýna, vložte požadovanou destinaci a datum cesty a kliknutím na vyhledávání zobrazte jízdní řád autobusů.

Megabusy do Londýna

Megabus je dalším poskytovatelem dálkové autobusové dopravy v Anglii. Společnost Megabus provozuje autobusy do Londýna a zpět a denně vypravuje více než 40 autobusů Megabus do Londýna. Megabus provozuje několik vnitrostátních linek a z hlavních autobusových nádraží v Londýně jezdí do měst, jako je Southampton, Oxford a Newcastle. Autobusy jezdí již od 5:30 do 23:00. Provozuje dálkové autobusy do Francie, Nizozemska a Skotska a mezi nejoblíbenější trasy patří Londýn-Glasgow, Londýn-Brusel a Londýn-Edinburgh. Chcete-li si prohlédnout jízdní řád autobusů z Londýna, vložte požadovanou destinaci a datum cesty a kliknutím na tlačítko Hledat zobrazte jízdní řád Megabusu pro daný den.

AutobusyFlixBus do Londýna

FlixBus je relativně nová společnost v oblasti autobusové dopravy, ale ve Velké Británii dělá velké pokroky. Společnost FlixBus nabízí autobusy do Londýna z přibližně 65 destinací, přičemž denně do Londýna jezdí více než 40 autobusů. Autobusy FlixBus do Londýna jezdí od časného rána, přibližně od 2:00, a jsou k dispozici až do půlnoci. Autobusy Flixbus jsou ekologické a nabízejí na palubě mnoho vybavení. Flixbus do Londýna má v Londýně šest autobusových stanic, o dvě více než ostatní autobusoví dopravci. Do Londýna jezdí autobusy z Leedsu, Cardiffu, letiště Heathrow, Readingu, Bradfordu a dalších míst. Nabízejí také mezinárodní spojení, přičemž Paříž-Londýn je jednou z nejoblíbenějších tras. Pravidelné autobusové spoje vás zavezou i do dalších evropských měst, například do Lille, Frankfurtu, Haagu, Dortmundu a Glasgow.

Nástup do autobusu v Londýně

Autobusová nádraží v Londýně nepatří k nejrušnějším a nástup do autobusů v Londýně je poměrně snadný. Pokud cestujete z Londýnského autobusového nádraží Golders Green, slouží toto nádraží zároveň jako autobusové nádraží a stanice metra. Stanice metra funguje v podzemí, zatímco autobusové nádraží je nahoře. Autobusové nádraží má čekárnu a je bezbariérové, takže je poměrně snadné si ho všimnout a nastoupit do autobusu. Na nádraží se dostavte alespoň 10 minut před odjezdem, abyste cestu stihli včas.

Autobusové nádraží Liverpool Street je o něco rušnější než předchozí autobusové nádraží. Je také větší, má čekárny, telefonní automaty a halu na prodej jízdenek. Čekárna na nádraží je vybavena odjezdovou tabulí a na odjezdové tabuli se obvykle objevují informace o autobusu. Na nádraží se dostavte alespoň 10 minut před odjezdem, abyste se k autobusu dostali včas. Toto nádraží slouží zároveň jako stanice metra a obsluhuje také londýnské nadzemní vlaky, takže se ujistěte, že jste na správném místě, když čekáte na svůj autobus.

Nádraží London Stratford Coach Station má pět autobusových stání. Každé autobusové stanoviště nabízí pohodlná sedadla v čekárně, kde budete čekat na svůj autobus z Londýna. Autobusové nádraží nemá odjezdovou tabuli, ale uvidíte zde všechny autobusy, které přijíždějí a odjíždějí z nádraží. Na nádraží byste se měli dostavit alespoň 10 minut před odjezdem, abyste nezmeškali svůj autobus. Autobusové nádraží je bezbariérové a obvykle je v provozu od 2:15 do 18:15.

London Victoria Coach Station je největší autobusové nádraží v Londýně. Nachází se v centru Londýna a je výchozím bodem pro mnoho autobusů na krátké, střední a dlouhé vzdálenosti z Londýna. Obrovské autobusové nádraží má 22 autobusových stání, z nichž každé má vedle sebe čekárnu. Na odjezdové tabuli je uvedeno, odkud bude váš autobus odjíždět, takže ji sledujte, protože se aktualizuje 20 minut před odjezdem. Jelikož se jedná o rušné londýnské autobusové nádraží, ujistěte se, že jste dorazili alespoň 20 minut před odjezdem, abyste svůj autobus nezmeškali. Nádraží je v provozu od 8:00 do 20:00.

Autobusové jízdenky v Londýně: Užitečné informace

Pro získání levných autobusových jízdenek do Londýna použijte aplikaci nebo webové stránky Omio. Aplikace Omio je skvělou volbou, protože proces je rychlý a snadný a všechny autobusové jízdenky do Londýna si můžete uložit na jeden účet. Navíc můžete nastoupit do autobusů do Londýna pomocí elektronických jízdenek. Jízdenku si nemusíte tisknout, což šetří životní prostředí před plýtváním papírem. Před nástupem do autobusu však budete muset předložit platný doklad totožnosti. Jméno na jízdence se musí shodovat se jménem na dokladu totožnosti. Pro studenty bude vítanou alternativou jakákoli forma školního průkazu nebo rodného listu.

Jak najít levné autobusové jízdenky na londýnské autobusy

Existují čtyři snadné způsoby, jak získat levné autobusové jízdenky do Londýna. Prvním a nejjednodušším je rezervace levných autobusů do Londýna v aplikaci nebo na webových stránkách Omio. Omio pravidelně nabízí výhodné nabídky autobusů do Londýna a vy byste měli těchto slev využít. Za druhé, rezervujte si cestu předem. S rezervací autobusu nečekejte až na den cesty. Ceny jsou obvykle vyšší v den cesty, ale mnohem nižší několik týdnů předem. Možnost C spočívá ve výběru pomalejších cest. Společnost Omio nabízí přímé a návazné autobusy do Londýna a z Londýna, přičemž ty druhé jsou výrazně levnější. A konečně, buďte flexibilní. Projděte si jízdní řád autobusů Omio do Londýna a rezervujte si autobus do Londýna v den, kdy jsou ceny nejlevnější.

Jak se pohybovat v Londýně

Londýn je živé město s efektivním dopravním systémem, který odpovídá jeho energii. Nejlepší na londýnském dopravním systému je rychlovlak londýnského metra, kterému místní říkají Tube. Metro má rozsáhlou síť po celém městě a zasahuje dokonce i do sousedních zemí. Je to také jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat na letiště Heathrow. Pokud si chcete při cestování prohlédnout památky, zvažte jízdu autobusem. Londýn má skvělý autobusový systém, který pokrývá všechny trasy, a londýnské autobusy jezdí 24 hodin denně.

Druhou možností je londýnské metro. Tímto vlakem se dostanete do většiny čtvrtí, na letiště Heathrow a dokonce i do Readingu na západě Londýna. Skvělou volbou jsou také taxíky, známé londýnské černé taxíky jsou k dispozici po celém městě. Pokud si přejete řídit sami, můžete si v londýnských půjčovnách aut pronajmout auto. Další možností je jízda na kole a v Londýně funguje systém sdílení kol, kde si můžete kola za přijatelnou cenu vypůjčit.

Cesta autobusem do Londýna: Udržitelná cesta

Cesta autobusem do Londýna je udržitelnou volbou. Autobusy ve Velké Británii jsou udržitelnější než jednosměrná vozidla. Autobusy přepravují více osob najednou, což znamená, že emise uhlíku na jednu cestu na jednoho cestujícího jsou výrazně nižší. Většina společností, včetně společnosti FlixBus, investovala do novějších modelů autobusů, které mají snížené emise a zajišťují tak čistší jízdu. Některé společnosti také zavedly do svého vozového parku elektrobusy, které jsou ekologičtější variantou než autobusy na plyn. S elektronickými jízdenkami Omio se navíc méně plýtvá papírem a šetří se více stromů, čímž se šetří životní prostředí.

Ulice Londýna

Ulice Londýna. Zdroj: Unsplash

Autobusem do Londýna: tipy na cestu

Londýn je město plné zážitků; ať už máte jakýkoli rozpočet, v tomto nádherném městě si najdete něco zábavného. Díky množství muzeí, restaurací, památek a zvuků se v Londýně nikdy nebudete nudit. Zde je několik zábavných věcí, které se dají v Londýně dělat:

 • Londýnské oko:
 • : Pořiďte si nejlepší selfie na Instagram z vrcholu tohoto ikonického ruského kola.
 • Londýnská věž:
 • Strašidelný a pravděpodobně strašidelný Tower of London je povinnou zastávkou pro každého milovníka historie.
 • Řeka Temže:
 • : Vydejte se na výlet říční lodí po této ikonické vodní cestě.
 • Britské muzeum:
 • : Toto jedno z nejstarších muzeí na světě stojí za návštěvu.
 • Národní galerie:
 • : Ztratit se ve světě umění v této galerii přímo u Trafalgarského náměstí.
 • Muzeum Viktorie a Alberta:
 • : Sedmipatrové muzeum přístupné všem návštěvníkům zdarma.

Autobusoví dopravci: Londýn

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální autobusový jízdní řád.

FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

Autobusy do místa: Londýn, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk