Autobusem do Liberec | Příjezdy, odjezdy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem do Liberce

Krajské město Libereckého kraje, Liberec, se řadí k největším městům v republice. Patří také do Euroregionu Nisa a je jeho hlavním městem. Liberec má bohaté kulturní a historické tradice, je i průmyslovým městem a střediskem liberecké turistické oblasti. Přímo ve městě lze obdivovat například místní radnici, kostely a synagogu, muzea, je možno navštívit nákupní a zábavní centrum Babylon nebo se vydat pěšky či lanovkou na Ještěd. Liberec je i dopravním centrem celé oblasti Podještědí.

Student Agency – Liberec

Spojení do Liberce nemá na starosti pouze jediný dopravce, ale různé větší i menší společnosti. Autobusy, které zajišťují dopravu do Liberce, provozují společnosti Dopravní podnik Ústeckého kraje, ČSAD a další soukromí dopravci, například Bus Vysočina, Osnado, Arriva východní Čechy, RegioJet (dříve Student Agency), FTL a a jiní. Komfort a pohodlí, které autobusy do Liberce poskytují, závisí právě na zvoleném dopravci. Všichni však nabízejí dobře vybavené autobusy s pohodlným sezením a klimatizací, autobusy ze zahraničí mají i další, vyšší doplňky k plné spokojenosti cestujících.

Nejvíce spojů je z pochopitelných důvodů k dispozici mezi Libercem a hlavním městem Prahou. Jen RegioJet (dříve Student Agency) denně vypravuje až 22 autobusů. První autobus vyjíždí z Liberce směrem do Prahy v 5:30 ráno a poslední v 19:40. V opačném směru, tedy z Prahy do Liberce vás první autobus doveze v 7:00 a poslední večer ve 23:00, do Liberce poslední autobus přijede v 00:15 v noci.

 Může být cestování a rezervace jízdenek ještě snadnější? S aplikací Omio a uživatelským účtem rozhodně.

Aplikaci Omio si můžete stáhnout do vašeho mobilního telefonu a mít tak veškeré informace k dispozici pohodlně kdykoliv. Aplikaci Omio najdete zde. Jízdní řády a další informace tak budete mít stále po ruce.


 

Autobus Liberec–Praha


dworzec

Autobusy do Liberce končí na Autobusovém nádraží Liberec, které je se nachází v centru města. Velmi snadno se odtud dostanete na hlavní železniční stanici, které je v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží. Přímé autobusy jezdí z Liberce do Prahy, Hradce Králové, Mladé Boleslavi, Turnova a dalších, hlavně okolních měst a městeček. S jedním přestupem se z Liberce dostanete téměř kamkoli.

Pokud se vydáte do Prahy, autobusy Z Liberce vás dovezou do severovýchodní části města, na autobusové nádraží Černý most. Pro rychlou přepravu z Černého Mostu nebo na Černý Most, odkud vyjíždějí autobusy do Liberce, je ideální využít metro – trasu B. Cesta autobusem z Prahy do Liberce trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut. Délka trasy činí 95 km. Pokud využijete služby společnosti RegioJet (dříve Student Agency), můžete si s sebou vzít jedno zavazadlo zdarma, přepravujete-li nadrozměrné zavazadlo, zaplatíte za něj 20,- Kč navíc. Autobusy ve směru do Liberce odjíždějí ze stanoviště č. 6. Ve všední dny spoje Praha-Liberec startují každou půlhodinu. Nákup jízdenek je možný on-line, a to včetně rezervace místa. V průběhu cesty je podáváno občerstvení – voda, káva, dezert. Autobusy jsou vybaveny WC. Po celou dobu jízdy se o pohodlí cestujících starají stewardi, kteří pro ukrácení cesty nabízejí také denní tisk anebo časopisy zdarma.

Autobus Liberec–Hradec Králové


rzokład

První přímý spoj na této trase jezdí kolem 9:30 ráno. Dříve jsou k dispozici pouze nepřímé autobusové spoje. Dopravu z Liberce do Hradce Králové zajíšťují dopravci BusLine, ČSAD Ústí nad Orlicí a Arriva Východní Čechy. Poslední přímý autobus ve všední dny jezdí poměrně brzy, již kolem 16:30. Později je nutné přestoupit v Jičíně. Cesta dlouhá 100 km zabere přímým autobusem přibližně dvě hodiny.

Autobus Liberec–Turnov


informacje

Autobusová doprava na trase mezi Libercem a Turnovem poskytuje několik různých dopravců, například společnost Busline, ČSAD Liberec nebo Arriva Váchodní Čechy. Dohromady nabízejí několik desítek přímých spojů denně. První jede před pátou hodinou ráno, poslední v půl deváté večer, později je ještě k dispozici několik nepřímých autobusových spojů. 24 kilometrů dlouhou trasu, ujedou autobusy obvykle za méně než půl hodiny.

 


Více informací

Chcete vědět více o cestování na trase Liberec–Praha?

Budete v blízké době cestovat na trase Praha–Liberec? Nabízíme vám podrobnosti nejen o dopravě autobusem ale také vlakem. Úsek mezi Prahou a Libercem dlouhý přibližně 100 kilometrů přímé autobusy překonají v průměru za hodinu a 15 minut. Není divu, Každý den si můžete vybrat mezi mnoha spoji v průběhu celého dne. Záleží jen na vás, cestujete-li raději autobusem nebo vlakem. Kam se dá cestovat z Liberce

Z okolních obcí i větších měst, jako jsou například Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Kolín, Turnov, Chrastava, Frýdlant, Nový Bor, Přerov, Zlín, Luhačovice, Hlinsko, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Jičín, Vrchlabí, Náchod, Brno, Svitavy, Trutnov, Děčín, Ústí nad Labem, Prostějov a mnoho dalších směřují několikrát denně pravidelné autobusové linky do Liberce více českých dopravců. Ideální spojení s Libercem má také hlavní město Praha. Do Liberce však směřují i autobusy ze zahraničí. Mezi zahraničními městy, ze kterých lze hledat spojení autobusem do Liberce, jsou třeba Berlín, Košice, Jelení Hora, Krakov, Michalovce, Prešov, Košice, Lvov, Černiv, Užhorod, Kyjev, Varšava a další města v sousedních státech, především Německu, Polsku a směrem na východ Evropy.


 

Autobusová nádraží a zastávky v Liberci

Autobus, který směřuje do Liberce, končí většinou na autobusovém nádraží v Liberci. To se nachází nedaleko vlakového nádraží a v jeho těsné blízkosti jsou situovány i zastávky městské hromadné dopravy. Další významnou libereckou zastávkou autobusů je zastávka Fügnerova, autobusy z bližšího okolí staví ještě na dalších zastávkách, jako jsou Poliklinika, Babylon, Banskobystrická, U Slunného potoka, Textilana, U Lomu, Východní, Kavkazská a jiné.


 


Oblíbené autobusové trasy v ČR


Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Liberec

Autobusy do místa: Liberec, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

Liberec – nejpopulárnější autobusové spoje

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk