Autobusem do Francie | Poznejte Evropu

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Cestování autobusem ve Francii

Francie je zemí přírodních krás a rozmanitosti jak v historii, tak v místní kuchyni. Světoznámé značky vína, různé druhy sýrů, levandulová pole a překrásná starobylá města a vesničky jsou častým důvodem k návštěvě Francie u turistů z celého světa. Abyste mohli tuto zemi pořádně poznat a okusit z ní to nejlepší, co nabízí, jednou z nejlepších variant pro cestování je doprava autobusem.

Dosud nejoblíbenějším způsobem dopravy bylo cestování vlakem, ale díky francouzské vládě a schválení rozsáhlých změn v dopravě je cestování autobusem stále oblíbenější možností dopravy. Autobusové linky jezdí po celé zemi a spojují hlavní města Francie s menšími městy regionálního významu. Investice do nových autobusů přispívá k rozvoji cestovního ruchu nejen v zemi, ale taky v mezinárodním měřítku.

V závislosti na autobusové společnosti a konkrétní vybrané cestě se můžou poskytované služby u jednotlivých dopravců lišit. Obvykle jsou ale samozřejmostí klimatizované autobusy s bezplatným WiFi připojením, toaletou, pohodlnými sklopnými sedadly a možností zapůjčení denního tisku a časopisů. Mnoho autobusových dopravců má také autobusy přizpůsobeny pro handicapované cestující.

Rezervace autobusové jízdenky do Francie s Omio

Pokud byste si rádi zakoupili autobusové jízdenky do Francie, ale nemluvíte francouzsky, máme pro vás řešení. Prostřednictvím našich webových stránek nebo bezplatné mobilní aplikace si můžete vaši jízdenku zarezervovat ve vašem jazyce. Rezervace s Omio je velice rychlá a jednoduchá. Vše, co k tomu potřebujete je jenom váš počítač nebo mobilní telefon a připojení k internetu. V seznamu lze vybrat z mnoha destinací v Evropě a zvolit si tak tu pravou cestu pro vás. Seznam lze jednoduše filtrovat a zobrazit tak nejrychlejší nebo nejlevnější autobusová spojení. Nepotřebujete žádnou hotovost, jelikož s Omio můžete platit kartou online. Obratem vám bude doručena vaše elektronická autobusová jízdenka a vy si tak můžete cestování naplno užívat.

Autobusové společnosti ve Francii

Autobusové dopravě ve Francii dominují čtyři hlavní autobusové společnosti: Isilines, Eurolines, Flixbus a Ouibus. Společnosti Megabus a Starshipper původně poskytovaly dálkové autobusy, ale jejich linky byly pohlceny moderními společnostmi Ouibus a Flixbus.

  • Eurolines je společnost, která se specializuje na dálkové autobusy v Evropě. Na francouzském autobusovém trhu působí na několika národních trasách a poskytuje své služby srovnatelné s národním partnerem Isilines. Na jejím seznamu je až 96 měst ve Francii. Jezdí přes hlavní město Paříž, velká města Francie, jako je Lyon, Lille, Montpellier a Nice. Autobusové linky ovšem zastavují také v menších městech regionálního významu.
  • FlixBus je německá společnost a na francouzském trhu působí od května 2015. Společnost je dnes evropským gigantem s více než 900 destinacemi, působící ve 20 zemích. Ve Francii nabízí až 60 autobusových linek do 130 destinací. Nedávno převzala autobusovou síť britské společnosti Megabus a nadále se rozšiřuje. Podle informací vedení společnosti od svého začátku na francouzském trhu již autobusy přepravila 1,6 milionu cestujících.
  • Isilines je autobusová společnost, která je národní dceřinou společností skupiny Transdev. Své působení na trhu započala v červnu 2019, má 29 autobusových linek a zastavuje ve více než 80 městech Francie, včetně menších zastávek. Polovina jejích linek jezdí ze severu na jih a druhá polovina ze západu na východ a opačně. Společnost Isilines nabízí taky noční autobusové spoje na sedmi ze svých linek. Isilines úzce spolupracuje se společností Eurolines a tím se její linky dostávají i na trasy do jiných evropských destinací.
  • Společnost Ouibus, také známá jako iDbus, je francouzská autobusová společnost, která byla založena v roce 2012. Tato společnost je dceřinou společností francouzské národní železniční společnosti SNCF a nabízí levné autobusové jízdenky na vnitrostátních linkách ve Francii a do některých ze sousedních zemí.

Oblíbené mezinárodní trasy autobusem

Francie má skvělou polohu pro cestování mezi státy autobusem. Autobusové linky jezdí z Francie pravidelně každý den do sousedních i vzdálenějších zemí Evropy. Sousední státy jako Belgie, Německo, Švýcarsko nebo Itálie jsou tak díky mnoha autobusovým spojením lehce dostupné. Autobusová dopravní spojení ve směru na jih má na starosti španělská společnost Alsa. Její autobusové linky jezdí na každodenních trasách mezi Francií a Španělskem a dále do Portugalska.

Dálkové autobusy jsou pohodlným, poměrně rychlým a levným způsobem dopravy. Pravidelné autobusové linky jezdí na trasách mezi velkými evropskými městy, jako je Paříž, Londýn, Brusel, Mnichov, Curych, Milán nebo Řím. Mezi další oblíbené mezinárodní trasy autobusem patří určitě taky spojení mezi Barcelonou, Madridem, Nice, Lyonem, Marseille, Ženevou, Štrasburkem a Prahou.

Co je dobré vědět po příjezdu do Francie

Výlety do Francie jsou určitě jedny z nejoblíbenějších u turistů na celém světě. Bohatá francouzská historie, chutné jídlo, pravé šampaňské a jedinečná atmosféra možná zlákala i vás. Autobusových zastávek je v celé Francii velké množství a z autobusu máte možnost toho vidět co nejvíce. Vaši jízdenku na autobus si pohodlně zarezervujte s Omio a užívejte si Francii naplno. Hodně navštěvovaná jsou velká města jako Lyon, Marseille nebo Nice, včetně hlavního města Paříže. Jestli se chcete davům lidí spíše vyhnout, vyrazte na venkov. Malebné vesničky s typickým francouzským šarmem vás za nic na světě nezklamou.

DomůAutobusy Francie

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk