POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
22. 6.
433 RegioJet a.s.
Hledej ceny
Hledej ceny
st
23. 6.
433 RegioJet a.s.
781 Flixbus
13264 Lufthansa
čt
24. 6.
433 RegioJet a.s.
487 Flixbus
15679 Lufthansa

25. 6.
433 RegioJet a.s.
541 Flixbus
16027 Lufthansa
so
26. 6.
433 RegioJet a.s.
536 Flixbus
14381 Lufthansa
ne
27. 6.
433 RegioJet a.s.
541 Flixbus
849 ryanair sun
po
28. 6.
433 RegioJet a.s.
487 Flixbus
1625 ryanair sun
út
29. 6.
433 RegioJet a.s.
Hledej ceny
Hledej ceny
st
30. 6.
433 RegioJet a.s.
646 Flixbus
558 ryanair sun
čt
1. 7.
433 RegioJet a.s.
487 Flixbus
503 ryanair sun

2. 7.
433 RegioJet a.s.
405 Flixbus
Hledej ceny
so
3. 7.
433 RegioJet a.s.
446 Flixbus
Hledej ceny
ne
4. 7.
433 RegioJet a.s.
433 Flixbus
Hledej ceny
po
5. 7.
433 RegioJet a.s.
457 STUDENT AGENCY k.s.
372 ryanair sun
út
6. 7.
433 RegioJet a.s.
444 Flixbus
Hledej ceny
st
7. 7.
433 RegioJet a.s.
457 STUDENT AGENCY k.s.
372 ryanair sun
čt
8. 7.
433 RegioJet a.s.
443 Flixbus
1416 ryanair sun

9. 7.
433 RegioJet a.s.
457 STUDENT AGENCY k.s.
Hledej ceny
so
10. 7.
433 RegioJet a.s.
457 STUDENT AGENCY k.s.
Hledej ceny
ne
11. 7.
433 RegioJet a.s.
457 STUDENT AGENCY k.s.
847 ryanair sun

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
bus

Přehled cesty

Busem na trase Budapešť – Praha

Délka cesty busem
8 hodin 47 minut
Cena jízdenky:483
Místo odjezdu busu:Budapešť
Místo příjezdu busu:Praha
Vzdálenost:444 km
Autobusoví dopravci:Flixbus, STUDENT AGENCY k.s.

Autobusy Budapešť – Praha

V každém ročním období Praha láká davy turistů z Evropy i zbytku světa. V létě je možné vysedávat na Náplavce a podnikat procházky na Letnou. V zimě probíhají atraktivní vánoční trhy v centru města. Z Budapešti je Praha nejlépe dostupná autobusem. Města jsou od sebe vzdálená asi pět set kilometrů. Nejrychlejší autobusy Budapešť Praha stráví na cestě kolem sedmi hodin. Místo odjezdu z Budapešti se může lišit. Různí dopravci preferují rozdílná stanoviště. I v Praze je možné vystupovat na několika různých místech. Nabídka jízdenek Budapešť – Praha je široká a vše závisí na preferencích cestujících.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Budapešť – Praha?

Na autobusové trati z Budapešti do Prahy působí kolem pěti dopravců. Jízdenky, nabízené jednotlivými společnosti se liší hlavně místem odjezdu a příjezdu. Autobusy Budapešť Praha staví v Praze nejčastěji na autobusovém nádraží Florenc. Alternativami jsou hlavní vlakové nádraží a nádraží Praha Roztyly. Díky široké nabídce jízdenek si cestující mohou vybrat téměř jakýkoliv čas odjezdu a příjezdu. První autobusy s cílem v Budapešti vyrážejí už kolem čtvrté hodiny ráno. K dispozici jsou také noční linky.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Budapešť – Praha?

Nejrychlejší autobusy Budapešť Praha ujedou svou trasu za necelých sedm hodin. Jedná se o přímou linku bez přestupu. Pokud si cestující zvolí linku s jedním přestupem, stráví na cestě kolem osmi a půl hodiny. Noční linky jedou do Budapešti zhruba devět hodin. Odjezd může být například před sedmou hodinou a příjezd do Budapešti asi tři hodiny po půlnoci. Přestupními místy jsou zpravidla Brno nebo Vídeň.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Budapešť – Praha?

V pracovní dny je k dispozici až čtyřicet různých jízdenek na autobus Budapešť – Praha. Odjezdy jsou rovnoměrně naplánované v průběhu celého dne. Autobusy nejrůznějších společností odjíždějí často jen několik minut po sobě. Většina nabízených jízdenek je bez přestupu. Dále jsou k dispozici jízdenky s jedním plánovaným přestupem a jízdenky na noční spoj.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Budapešť – Praha?

Odjezd z nádraží:Autobusy z Budapešti zpravidla odjíždějí ze třech různých stanovišť. Pravděpodobně nejvyužívanějším místem je stanoviště Konyves Kalman. To leží na západním břehu Dunaje. Je to odsud jen pár stovek metrů k řece. V okolí je historická zástavba s restauracemi a kavárnami. Další dvě stanoviště leží na druhé straně řeky. Jsou od sebe relativně blízko. Velmi využívaným je nádraží Kelenfold. Zde kromě autobusů staví také vlaky. Na sever od tohoto nádraží se nachází stanoviště Szent Gellert. Všechna stanoviště jsou umístěna v širším centru města. Výběr záleží pouze na preferenci cestujících.

Příjezd na nádraží:Nejčastěji přijíždějí autobusy Praha Budapešť na hlavní autobusové nádraží Praha Florenc. To je nejen velmi dobře připravené uspokojit potřeby cestujících, ale je i skvěle umístěno přímo ve středu města. V areálu nádraží jsou restaurace a obchod s potravinami. Cestující se mohou připojit na bezplatnou Wi-Fi. Alternativní destinací je hlavní vlakové nádraží. To leží přímo na zastávce linky C pražského metra. Jsou zde restaurace, novinové stánky i obchod s potravinami. Třetí možností, kde autobusy z Budapešti zastavují, je nádraží Praha Roztyly. To leží na stejnojmenné stanici metra.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Budapešť – Praha
Do města Praha můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Budapešť – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levná může být cesta autobusem z města Budapešť do města Praha?
Autobusový jízdenka z města Budapešť do města Praha může být nejlevnější od 487 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Jak najdu nízké ceny jízdenek autobusem z města Budapešť do města Praha?
Výhodné jízdné autobusem z města Budapešť do města Praha vám pomůže vyhledat Omio. Cena jízdného se pohybuje kolem 577 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.
Jak daleko je města Praha od města Budapešť, když pojedu autobusem?
Z města Budapešť do města Praha je to autobusem kolem 444 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Se kterým je nejlepší cesta autobusem z Budapešť do Praha?
Jízdní řády z Budapešť do Praha vám Omio vyhledá jako RegioJet, Flixbus, Eurolines France, Eurolines Germany nebo Infobus.
Jak získám výhodné jízdenky autobusem z města Budapešť do města Praha?
Výhodné jízdenky autobusem z města Budapešť do města Praha můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánujete cestu z města Budapešť do města Praha autobusem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Praha, které můžete navštívit.
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují autobusem z Budapešť do Praha, není Praha tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Praha, které stojí za návštěvu, jsou Berlín, Vídeň nebo Mnichov. Podívejte se na Omio na levné autobusový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Můžu místo cesty autem jet autobusem z města Budapešť to města Praha?
Z města Budapešť do města Praha můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení autobusem a najděte levné jízdenky z města Budapešť do města Praha. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Budapešť
Praha
Budapest
Vybavení
Budapest - Könyves Kálmán k
Vybavení
Budapest Népliget autóbusz állomás Busterminal
Vybavení
Budapest, Népliget Autobus Station
Vybavení