POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
18. 10.
108 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
út
19. 10.
183 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
st
20. 10.
183 RegioJet a.s.
188 Flixbus
čt
21. 10.
183 RegioJet a.s.
188 Flixbus

22. 10.
205 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
so
23. 10.
108 RegioJet a.s.
167 Flixbus
ne
24. 10.
108 RegioJet a.s.
167 Flixbus
po
25. 10.
108 RegioJet a.s.
161 Flixbus
út
26. 10.
183 RegioJet a.s.
161 Flixbus
st
27. 10.
183 RegioJet a.s.
168 Flixbus
čt
28. 10.
183 RegioJet a.s.
161 Flixbus

29. 10.
205 RegioJet a.s.
167 Flixbus
so
30. 10.
183 RegioJet a.s.
167 Flixbus
ne
31. 10.
205 RegioJet a.s.
161 Flixbus
po
1. 11.
27 RegioJet a.s.
48 STUDENT AGENCY k.s.
út
2. 11.
183 RegioJet a.s.
161 Flixbus
st
3. 11.
183 RegioJet a.s.
161 Flixbus
čt
4. 11.
183 RegioJet a.s.
161 Flixbus

5. 11.
183 RegioJet a.s.
186 Flixbus
so
6. 11.
108 RegioJet a.s.
161 Flixbus
ne
7. 11.
108 RegioJet a.s.
161 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusy Brno – Praha

České hlavní město a moravské Brno dělí vzdálenost přibližně 200 kilometrů. Přímou autobusovou linku lze tuto trasu zdolat za dvě a půl hodiny. Frekvence autobusů mezi oběma městy je velmi vysoká, a do Prahy lze denně cestovat více než čtyřicetkrát v průběhu celého týdne, i o víkendu. K dispozici jsou noční linky, které také odjíždějí každou hodinu. Nabídky jednotlivých dopravců se nijak zásadně neliší z hlediska délky cesty, je ale dávat pozor při výběru nástupní stanice.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Brno – Praha?

Přímé autobusy Brno – Praha, které odjíždějí od brněnského hotelu Grand, posílá na trasu dopravní společnost RegioJet. Z autobusového nádraží Zvonařka odjíždějí autobusy dopravců Infobus, Eurolines, Leo Express, A-Express a Tourbus.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Brno – Praha?

Nejrychlejší autobusy Brno – Praha přepraví cestující mezi oběma městy za dvě hodiny a dvacet minut. Průměrná doba cesty je přibližně o deset až dvacet minut delší, nabídky jednotlivých dopravců se však v tomto ohledu příliš neliší.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Brno – Praha?

Autobusy Brno – Praha odjíždějí každý den přibližně padesátkrát, a to, i o víkendu. Celkem je tedy k dispozici kolem 350 autobusových spojení týdně. Autobusy odjíždějí v průběhu celého dne, i v noci, minimálně jednou za hodinu.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Brno – Praha?

Odjezd z nádraží: Autobusy do Prahy odjíždějí nejčastěji v brněnského hlavního autobusového nádraží Zvonařka. Jedná se o terminál vzdálený od centra asi deset minut chůze nebo pět minut tramvají – ideálně číslo 12, která jede také na hlavní vlakové nádraží. K dispozici je tu úschovna zavazadel, bankomat, směnárna, možnosti občerstvení a toalety. Těsně vedle budovy nádraží se nachází nákupní galerie Vaňkovka.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí v Praze je většinou pražské Ústřední autobusové nádraží Florenc. Jedná se o moderní a nedávno zrekonstruovaný terminál, kde mohou cestující využít celou řadu služeb – připojení k Wi-Fi zdarma, úschovnu zavazadel, bankomaty, směnárnu, a mnoho možností občerstvení. Nádraží se nachází přímo u stanice metra linky B a C. Další možností je zastávka u hlavního vlakového nádraží. Také zde jsou cestujícím k dispozici obchody, kavárny, bankomaty a připojení k Wi-Fi. Nádraží se nachází přímo nad stanicí metra linky C.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Brno – Praha
Do města Praha můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Brno – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká může být nejlevnější autobusový jízdenka z města Brno do města Praha?
Low cost autobusový jízdenka z města Brno do města Praha je levná, již od 167 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější autobusový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaká je cena jízdenky autobusem z města Brno do města Praha?
Výhodné jízdné autobusem z města Brno do města Praha vám pomůže vyhledat Omio. Cena jízdného se pohybuje kolem 185 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.
Kolik km je to z města Brno do města Praha autobusem?
Vzdálenost do města Praha z města Brno autobusem je zhruba 186 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jaká je dojezdová doba autobusem z města Brno do města Praha?
Autobusem z Brno do Praha pojedete v průměru 2 hod 20 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Se kterým je nejlepší cesta autobusem z Brno do Praha?
Co se týká z Brno do Praha, můžete vybírat hned z RegioJet, Flixbus, Eurolines Switzerland, Leo Express, Eurolines France, STUDENT AGENCY k. S. Tourbus, A-Express, Infobus nebo Turancar. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Jaká je přímá linka autobusem z města Brno do města Praha?
Přímou linku autobusem z města Brno do města Praha nabízí například Flixbus, A-Express, Turancar nebo STUDENT AGENCY k. S. Pokud vám žádná jejich linka nevyhovuje, Omio vám pomůže vyhledat jinou, co pokud možno nejvhodnější alternativu. Aplikace Omio navíc uloží všechny vaše jízdenky na jednom místě.
Mohu koupit zpáteční jízdenku autobusem z města Brno do města Praha?
Výhodné jízdenky autobusem z města Brno do města Praha můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu do Praha z Brno autobusem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Praha autobusem, jezdí také často na místa jako Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Praha a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.
Můžu místo cesty autem jet autobusem z města Brno to města Praha?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Brno a Praha autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Brno do města Praha a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Brno
Praha
Brno
Vybavení