POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
23. 10.
54 RegioJet a.s.
ne
24. 10.
76 RegioJet a.s.

29. 10.
76 RegioJet a.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Brno a Břeclav jsou dvě, navzájem relativně blízká města. Zatímco Brno je metropolí Jihomoravského kraje, Břeclav představuje především pohraniční město a obvyklou zastávku na cestách do Rakouska nebo na Slovensko. Ačkoliv na regionální úrovni jde o dlouhodobě poptávanou trasu, neexistuje žádné přímé spojení. Vždy je nutný alespoň jeden přestup a to buď v Hodoníně, nebo v Mikulově. Výhradním dopravcem v oblasti je BORS Břeclav, dále ČSAD Tišnov, ČSAD Hodonín, příležitostně se dá svézt i s SAD Zvolen nebo Znojemskou dopravní společností PSOTA. Všichni dohromady zajišťují až 17 spojů denně, z nichž první jede už před pátou ranní a poslední okolo sedmé večer, a to v asi hodinovém intervalu. Obě dvě trasy jsou okolo 100 kilometrů dlouhé a cesta trvá přibližně 2 a půl až 3 hodiny. Obecně vzato není nutné rezervovat místenku.

Autobusem z Brna

Cesta začíná vždy na autobusovém nádraží Brno - Zvonařka, které se nachází v jižní části města. V blízkosti se nalézá konečná tramvaje číslo 12, jež místo propojuje s hlavní vlakovou stanicí a Výstavištěm. Z autobusů je nejdůležitější linka 78, ve směru mezinárodního letiště Tuřany, kam cesta trvá asi 15 minut.

Příjezd autobusem do Břeclavi

Ať již z Mikulova nebo Hodonína, zabere jízda do Břeclavi asi hodinu. Cesta končí na místním autobusovém nádraží, které se nachází jen několik set metrů od centra a navíc, přímo před budovou hlavního vlakového nádraží. Oblast je obsluhována místními autobusy, obvykle jezdícími i po břeclavském okrese. Pro turisty nejdůležitější, jsou linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka, odkud je to jen pět minut pěšky k místnímu zámečku a čtvrt hodiny chůze k relaxační zóně Kančí obora.

Destinace Břeclav

Břeclav je malé městečko v blízkosti rakouských a slovenských hranic. Ve svém středu nabízí malé historické centrum, kterému vévodí místní zámeček s fungujícím pivovarem a především náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Jedná se o častou zastávku cestovatelů, směřujících do Rakouska nebo na Slovensko.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Brno – Břeclav
Do města Břeclav můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Brno – Břeclav mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost z města Brno do města Břeclav autobusem?
Pokud pojedete autobusem, vzdálenost z města Brno do města Břeclav bude kolem 52 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Plánuji cestu z Brno do Břeclav autobusem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Břeclav, které stojí zato navštívit?
Vaše cesta autobusem z Brno to Břeclav nemusí končit v Břeclav. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Břeclav zahrnují Vídeň, Praha nebo Bratislava. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Vídeň, Praha nebo Bratislava s Omio!
Jak se dostanu z města Brno do města Břeclav, když nemám auto? Můžu jet autobusem?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty autobusem z města Brno do města Břeclav bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Brno
Břeclav
Brno
Vybavení

Autobusy Brno – Břeclav, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali