Autobus z Brno do Břeclav

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
05. 12.
út
06. 12.
st
07. 12.
čt
08. 12.

09. 12.
so
10. 12.
ne
11. 12.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Brno a Břeclav jsou dvě, navzájem relativně blízká města. Zatímco Brno je metropolí Jihomoravského kraje, Břeclav představuje především pohraniční město a obvyklou zastávku na cestách do Rakouska nebo na Slovensko. Ačkoliv na regionální úrovni jde o dlouhodobě poptávanou trasu, neexistuje žádné přímé spojení. Vždy je nutný alespoň jeden přestup a to buď v Hodoníně, nebo v Mikulově. Výhradním dopravcem v oblasti je BORS Břeclav, dále ČSAD Tišnov, ČSAD Hodonín, příležitostně se dá svézt i s SAD Zvolen nebo Znojemskou dopravní společností PSOTA. Všichni dohromady zajišťují až 17 spojů denně, z nichž první jede už před pátou ranní a poslední okolo sedmé večer, a to v asi hodinovém intervalu. Obě dvě trasy jsou okolo 100 kilometrů dlouhé a cesta trvá přibližně 2 a půl až 3 hodiny. Obecně vzato není nutné rezervovat místenku.

Autobusem z Brna

Cesta začíná vždy na autobusovém nádraží Brno - Zvonařka, které se nachází v jižní části města. V blízkosti se nalézá konečná tramvaje číslo 12, jež místo propojuje s hlavní vlakovou stanicí a Výstavištěm. Z autobusů je nejdůležitější linka 78, ve směru mezinárodního letiště Tuřany, kam cesta trvá asi 15 minut.

Příjezd autobusem do Břeclavi

Ať již z Mikulova nebo Hodonína, zabere jízda do Břeclavi asi hodinu. Cesta končí na místním autobusovém nádraží, které se nachází jen několik set metrů od centra a navíc, přímo před budovou hlavního vlakového nádraží. Oblast je obsluhována místními autobusy, obvykle jezdícími i po břeclavském okrese. Pro turisty nejdůležitější, jsou linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka, odkud je to jen pět minut pěšky k místnímu zámečku a čtvrt hodiny chůze k relaxační zóně Kančí obora.

Destinace Břeclav

Břeclav je malé městečko v blízkosti rakouských a slovenských hranic. Ve svém středu nabízí malé historické centrum, kterému vévodí místní zámeček s fungujícím pivovarem a především náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Jedná se o častou zastávku cestovatelů, směřujících do Rakouska nebo na Slovensko.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Brno – Břeclav

Tipy pro cestovatele: Do města Břeclav můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Brno – Břeclav mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Vzdálenost do města Břeclav z města Brno autobusem je zhruba 52 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat autobusem do Břeclav často také jezdí do Vídeň, Praha nebo Bratislava. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Břeclav a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Brno a Břeclav autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Brno do města Břeclav a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Brno
Břeclav

Autobusy Brno – Břeclav, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk