Autobusy BrnoBřeclav

po 19. 8.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

POROVNEJ

Ceny všech druhů přepravy

Train
po
19. 8.
2 RegioJet
út
20. 8.
2 RegioJet

23. 8.
2 RegioJet
so
24. 8.
2 RegioJet

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
bus

Přehled cesty

Busem na trase Brno – Břeclav

Místo odjezdu busu:Brno
Místo příjezdu busu:Břeclav
Vzdálenost:52 km

Autobusem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Brno a Břeclav jsou dvě, navzájem relativně blízká města. Zatímco Brno je metropolí Jihomoravského kraje, Břeclav představuje především pohraniční město a obvyklou zastávku na cestách do Rakouska nebo na Slovensko. Ačkoliv na regionální úrovni jde o dlouhodobě poptávanou trasu, neexistuje žádné přímé spojení. Vždy je nutný alespoň jeden přestup a to buď v Hodoníně, nebo v Mikulově. Výhradním dopravcem v oblasti je BORS Břeclav, dále ČSAD Tišnov, ČSAD Hodonín, příležitostně se dá svézt i s SAD Zvolen nebo Znojemskou dopravní společností PSOTA. Všichni dohromady zajišťují až 17 spojů denně, z nichž první jede už před pátou ranní a poslední okolo sedmé večer, a to v asi hodinovém intervalu. Obě dvě trasy jsou okolo 100 kilometrů dlouhé a cesta trvá přibližně 2 a půl až 3 hodiny. Obecně vzato není nutné rezervovat místenku.

Autobusem z Brna

Cesta začíná vždy na autobusovém nádraží Brno - Zvonařka, které se nachází v jižní části města. V blízkosti se nalézá konečná tramvaje číslo 12, jež místo propojuje s hlavní vlakovou stanicí a Výstavištěm. Z autobusů je nejdůležitější linka 78, ve směru mezinárodního letiště Tuřany, kam cesta trvá asi 15 minut.

Příjezd autobusem do Břeclavi

Ať již z Mikulova nebo Hodonína, zabere jízda do Břeclavi asi hodinu. Cesta končí na místním autobusovém nádraží, které se nachází jen několik set metrů od centra a navíc, přímo před budovou hlavního vlakového nádraží. Oblast je obsluhována místními autobusy, obvykle jezdícími i po břeclavském okrese. Pro turisty nejdůležitější, jsou linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka, odkud je to jen pět minut pěšky k místnímu zámečku a čtvrt hodiny chůze k relaxační zóně Kančí obora.

Destinace Břeclav

Břeclav je malé městečko v blízkosti rakouských a slovenských hranic. Ve svém středu nabízí malé historické centrum, kterému vévodí místní zámeček s fungujícím pivovarem a především náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Jedná se o častou zastávku cestovatelů, směřujících do Rakouska nebo na Slovensko.

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Brno
Břeclav
BusBrno

Vybavení

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone