Autobus z Brno do Břeclav

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Informace: Autobusy Brno – Břeclav

distanceVzdálenost52 km
changesAutobus bez přestupuNe

Na trase Brno – Břeclav v délce 52 km můžete cestovat autobusem s jedním z našich dopravních partnerů, jako třeba. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží) a cestu končí příjezdem na: Břeclav, Nádraží.

Autobusem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Brno a Břeclav jsou dvě, navzájem relativně blízká města. Zatímco Brno je metropolí Jihomoravského kraje, Břeclav představuje především pohraniční město a obvyklou zastávku na cestách do Rakouska nebo na Slovensko. Ačkoliv na regionální úrovni jde o dlouhodobě poptávanou trasu, neexistuje žádné přímé spojení. Vždy je nutný alespoň jeden přestup a to buď v Hodoníně, nebo v Mikulově. Výhradním dopravcem v oblasti je BORS Břeclav, dále ČSAD Tišnov, ČSAD Hodonín, příležitostně se dá svézt i s SAD Zvolen nebo Znojemskou dopravní společností PSOTA. Všichni dohromady zajišťují až 17 spojů denně, z nichž první jede už před pátou ranní a poslední okolo sedmé večer, a to v asi hodinovém intervalu. Obě dvě trasy jsou okolo 100 kilometrů dlouhé a cesta trvá přibližně 2 a půl až 3 hodiny. Obecně vzato není nutné rezervovat místenku.

Autobusem z Brna

Cesta začíná vždy na autobusovém nádraží Brno - Zvonařka, které se nachází v jižní části města. V blízkosti se nalézá konečná tramvaje číslo 12, jež místo propojuje s hlavní vlakovou stanicí a Výstavištěm. Z autobusů je nejdůležitější linka 78, ve směru mezinárodního letiště Tuřany, kam cesta trvá asi 15 minut.

Příjezd autobusem do Břeclavi

Ať již z Mikulova nebo Hodonína, zabere jízda do Břeclavi asi hodinu. Cesta končí na místním autobusovém nádraží, které se nachází jen několik set metrů od centra a navíc, přímo před budovou hlavního vlakového nádraží. Oblast je obsluhována místními autobusy, obvykle jezdícími i po břeclavském okrese. Pro turisty nejdůležitější, jsou linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka, odkud je to jen pět minut pěšky k místnímu zámečku a čtvrt hodiny chůze k relaxační zóně Kančí obora.

Destinace Břeclav

Břeclav je malé městečko v blízkosti rakouských a slovenských hranic. Ve svém středu nabízí malé historické centrum, kterému vévodí místní zámeček s fungujícím pivovarem a především náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Jedná se o častou zastávku cestovatelů, směřujících do Rakouska nebo na Slovensko.

Tipy pro cestovatele: Autobusy na trase Brno – Břeclav

Tipy pro cestovatele: Cestování autobusem Brno – Břeclav. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji busem do města Břeclav, rezervace, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs

Při odjezdu z Brno máte různé možnosti začít svou autobusové nádraží cestu včetně Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží), Brno, Letiště Brno-Tuřany a Brno, ÚAN Zvonařka. Při příjezdu do Břeclav můžete ukončit svou journey v autobusová nádraží jako Břeclav, Nádraží, Břeclav, Nemocnice a Břeclav.

Cestující nejčastěji nastupují do autobus z Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží), která se nachází asi od centra města, a vystupují z autobus na zastávce Břeclav, Nádraží, která je vzdálena asi od centra města.

Ano, můžete jet vlak Brno - Břeclav.

Autobusy Brno – Břeclav a další informace o cestování na této trase.

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůAutobusyAutobus z Brno do Břeclav

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk