Brno autobusem | Příjezdy a odjezdy busů

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express

Autobusem do Brna

Brno je druhým největším městem České republiky a zároveň strategickým místem na cestě do Rakouska, na Slovensko, ale i do Polska. Též je sídlem největšího českého dopravce – RegioJet (dříve Student Agency). To vše činí z Brna jeden z nejvytíženějších dopravních uzlů v České republice. Centrální autobusové nádraží Brno – Zvonařka je výchozím bodem především pro region Moravy a Slezska, to znamená, že se odtud dostanete přímými linkami do Břeclavi, Ostravy, Olomouce a mnoha dalších větších či menších měst.

Díky již zmíněné společnosti RegioJet se lze dopravit autobusem do Brna ze všech částí České republiky, respektive z Karlových Varů, Ústí nad Labem, Liberce, Hradce Králové, Plzně, či Českých Budějovic. Vždy je ale nutný přestup na Ústředním autobusovém nádraží Praha – Florenc. Autobusy Praha–Brno jsou tak jedny v nejvytíženějších.

RegioJet – Brno

Oblíbený český dopravce RegioJet (dříve Student Agency) sídlí od svého založení v roce 1996 v Brně. Původní činností společnosti byly studijní a pracovní pobyty nejen pro studenty, ale i pro dospělé. V současné době patří tato společnost mezi nejznámější provozovatele autobusové dopravy na české trhu. Na jaře 2016 se celá společnost Student Agency přejmenovala na RegioJet. Název změnily samozřejmě i všechny busy, zachovaly si však svojí charakteristickou žlutou barvu. Autobusy RegioJet z Brna, do Brna ale i do dalších míst v ČR tak stále jednoduše rozeznáte.

Autobus Brno–Praha

Cesta autobusem z Prahy do Brna zabere necelé dvě a půl hodiny. První autobus vyráží z Prahy už po třetí hodině ranní. Přes den potom jede do Brna několik desítek dalších spojů, které z Prahy vyráží cca jednou za půl hodiny. Poslední autobus z Prahy do Brna odjíždí těšně před půlnocí. Cestování autobusem vyjde z pravidla levněji než cestování vlakem na stejné trase. Pravidelný bus Praha–Brno nabízí například společnost Student Agency, která na jaře 2016 změnila své jméno na RegioJet.

Autobus Brno–Ostrava

Ostrava je po Brně druhé největší město na Moravě. Jedná se tak o poměrně vytíženou trasu a dopravci proto nabízejí mnoho přímých autobusových spojů každý den, takže cesta není nijak náročná. Autobusy vyrážejí do Ostravy už kolem 7 hodiny ranní a přes den máte na výběr z několika různých spojů. Poslední spoj odjíždí z Brna po sedmé hodině večer. Cesta z Brna začíná na autobusovém nádraží u hotelu Grand, které je hned vedle hlavního vlakového nádraží. V Ostravě pak cesta končí na Ústředním autobusovém nádraží.

Autobus Brno–Olomouc

Autobusovou dopravu na trase mezi Brnem a Olomoucí poskytuje několik různých dopravců. Dohromady nabízejí okolo 30 přímých spojů denně. První jede v šest ráno, poslední v půl desáté večer. 83 kilometrů dlouhou trasu, ujedou autobusy obvykle za hodinu a půl. Vozy jezdí většinou plné, proto je lepší zajistit si jízdenku s místenkou a to buď v prodejním centru autobusového nádraží, nebo pohodlně odkudkoli on-line.

Aplikaci zdarma!

Chcete vědět více o cestování na trase Praha–Brno?

Budete v blízké době cestovat na trase Praha–Brno? Nabízíme vám podrobnosti nejen o dopravě autobusem ale také vlakem. Úsek mezi Prahou a Brnem dlouhý 210 kilometrů je nejvytíženější dopravní tepnou v České republice. Není divu, Praha je hlavním městem České republiky a Brno reprezentuje Jihomoravský kraj. Každý den si tak můžete vybrat mezi mnoha spoji v průběhu celého dne. Záleží jen na vás, cestujete-li raději autobusem nebo vlakem.

Zajímavosti a atrakce v Brně a okolí

Moravská metropole Brno je historické královské město, plné mnoha kulturních památek. Přesto si však město udržuje mladistvý ráz, a to díky více než 80 tisícům studentů. V Brně sídlí několik významných techologických firem, které původně začínaly jako studentské startupy. Brno se tak pomalu řadí mezi nejinovativnější regiony České republiky a Evropy. Zároveň je také jedním z největších veletržních měst střední Evropy.

Centrum města se nachází mezi dvěma hrady – hradem Špilberk, který stojí na kopci v srdci města a hradem Veveří, k němuž lze doplout příjemnou projížďkou lodí či parníkem po Brněnské přehradě. V posledních letech se v Brně rozrůstá gastronomická scéna a přibývají zajímavé restaurace a bary. Dobré jídlo a pití je dalším důvodem proč se do Brna vydat.

Autobusy do místa: Brno, hledáš více informací o cestování na této trase?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

DomůAutobusyBrno autobusem | Příjezdy a odjezdy busů

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk