POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
22. 6.
322 RegioJet a.s.
Hledej ceny
st
23. 6.
322 RegioJet a.s.
Hledej ceny
čt
24. 6.
322 RegioJet a.s.
324 Flixbus

25. 6.
322 RegioJet a.s.
392 Flixbus
so
26. 6.
322 RegioJet a.s.
335 Flixbus
ne
27. 6.
322 RegioJet a.s.
378 Flixbus
po
28. 6.
322 RegioJet a.s.
335 Flixbus
út
29. 6.
322 RegioJet a.s.
468 Flixbus
st
30. 6.
322 RegioJet a.s.
468 Flixbus
čt
1. 7.
322 RegioJet a.s.
324 Flixbus

2. 7.
322 RegioJet a.s.
376 STUDENT AGENCY k.s.
so
3. 7.
322 RegioJet a.s.
324 Flixbus
ne
4. 7.
322 RegioJet a.s.
300 Flixbus
po
5. 7.
322 RegioJet a.s.
324 Flixbus
út
6. 7.
322 RegioJet a.s.
350 Flixbus
st
7. 7.
322 RegioJet a.s.
376 STUDENT AGENCY k.s.
čt
8. 7.
322 RegioJet a.s.
336 Flixbus

9. 7.
322 RegioJet a.s.
Hledej ceny
so
10. 7.
322 RegioJet a.s.
324 Flixbus
ne
11. 7.
322 RegioJet a.s.
Hledej ceny

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Eurolines France
Leo Express
National Express
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
bus

Přehled cesty

Busem na trase Bratislava – Praha

Délka cesty busem
5 hodin 53 minut
Cena jízdenky:375
Místo odjezdu busu:Bratislava
Místo příjezdu busu:Praha
Vzdálenost:291 km
Autobusoví dopravci:Flixbus, STUDENT AGENCY k.s.

Autobusy Bratislava – Praha

Autobusová doprava mezi Bratislavou a Prahou je velmi oblíbená a vytížená. Lidé jezdí do Prahy za prací, za studiem nebo jen tak odpočinout si. Autobusy Bratislava Praha jsou vypravovány téměř nepřetržitě v průběhu celého týdne. Města jsou od sebe vzdálená asi tři sta kilometrů vzdušnou čarou. Nejrychlejší autobusy Bratislava – Praha zvládnou celou trasu ujet už za čtyři hodiny. V nabídce autobusových dopravců jsou jízdenky s přestupem i expresní jízdenky bez přestupu.

Kteří autobusoví dopravci jezdí na trase Bratislava – Praha?

Pravidelné spojení mezi Bratislavou a Prahou nabízí asi pět soukromých autobusových dopravců. Cestující si mohou koupit jízdenku přesně podle svých požadavků. Nabídka je široká. K dispozici jsou spoje s různou dobou, kterou cestující stráví v autobuse. Liší se taky přesná stanoviště odjezdu autobusů.

Jak dlouho trvá cesta autobusem na trase Bratislava – Praha?

Vzdálenost necelých tří set padesáti kilometrů, z nichž většina vede po dálnici, jsou nejrychlejší autobusy schopné ujet za bezmála čtyři hodiny. Jedná se o spojení, u kterého není potřeba přestupovat. Spojení s jedním přestupem stráví na cestě o jednu až dvě hodiny déle. Přestupním místem je zpravidla Vídeň. K dispozici je i několik nočních linek, vypravovaných každý den.

Kolik spojení autobusem je k dispozici na trase Bratislava – Praha?

Dopravci nabízí jízdenky na autobusy Bratislava Praha s odjezdem prakticky kdykoliv během dne. Nezáleží na tom, zda je víkend nebo pracovní den. V průměru je za jeden den z Bratislavy vypraveno asi padesát autobusů, které mají za svůj cíl Prahu. Brzy ráno odjíždějí autobusy z Bratislavy už po šesté hodině. Poslední cestující odjíždí z Bratislavy před desátou hodinou večer.

Ze kterých autobusových nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí autobusy na trase Bratislava – Praha?

Odjezd z nádraží:Přesné místo odjezdu autobusu Bratislava – Praha se může u jednotlivých dopravců lišit. I stejní dopravci nabízí různá odjezdová místa během jednoho dne. Nejčastěji autobusy odjíždí ze stanoviště Bratislava Einsteinova. To je autobusové nádraží v západní části města. K řece Dunaj je to odsud jen pár set metrů. Poblíž je také vlakové nádraží. Přímo na stanovišti Einsteinova jsou obchůdky, občerstvení a třeba i bankomat. Druhou alternativou je odjezdové stanoviště Bratislava Nový Most. Toto stanoviště se nachází na východním břehu Dunaje. Je přímo v centru města na dosah historického jádra. Často také autobusy Bratislava Praha odjíždí z nádraží Mlýnské nivy.

Příjezd na nádraží:Cílovou stanicí pro autobusy přijíždějící z Bratislavy je nejčastěji autobusové nádraží Praha Florenc. Areál je plně připraven na všechny potřeby cestujících. Jsou zde restaurace i obchod s potravinami. Cestující se po příjezdu mohou připojit na bezplatnou Wi-Fi. Několik desítek metrů od nádraží se nachází stanice metra, kde se kříží linky B a C. Také je zde možnost přestoupit na tramvaj nebo autobus městské hromadné dopravy. Dále autobusy přijíždějí také na hlavní vlakové nádraží. To je nedaleko autobusového nádraží a poskytnutým komfortem je plně srovnatelné. Některé autobusy staví také na stanici Praha Roztyly, ležící přímo na stejnojmenné stanici metra.

Tipy pro cestovatele

Autobusy na trase Bratislava – Praha
Do města Praha můžete jet autobusem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete, abyste si na trase Bratislava – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levně můžu cestovat z města Bratislava do města Bratislava autobusem?
Autobusový jízdenky z města Bratislava do města Praha mohou stát již 324 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty autobusový jízdenky z města Bratislava do města Praha.
Jaká je výhodná cena jízdenky autobusem z města Bratislava do města Praha?
Cena jízdenky autobusem z města Bratislava do města Praha se pohybuje kolem 357 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Kolik km je to z města Bratislava do města Praha autobusem?
Vzdálenost do města Praha z města Bratislava autobusem je zhruba 291 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jaká je doba jízdy autobusem z města Bratislava do města Praha?
Doba jízdy autobusem z Bratislava do Praha je v průměru 4 hod 30 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Jaké jsou spoje autobusy z Bratislava do Praha?
, který jezdí z Bratislava do Praha, je například RegioJet, Flixbus, Eurolines France, Infobus nebo Eurolines Germany.
Existuje přímé spojení z města Bratislava do města Praha autobusem?
Přímou linku autobusem z města Bratislava do města Praha nabízí například Union Ivkoni International. Pokud vám žádná jejich linka nevyhovuje, Omio vám pomůže vyhledat jinou, co pokud možno nejvhodnější alternativu. Aplikace Omio navíc uloží všechny vaše jízdenky na jednom místě.
Mohu koupit zpáteční jízdenku autobusem z města Bratislava do města Praha?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky autobusem z města Bratislava do města Praha rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánuji cestu z Bratislava do Praha autobusem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Praha, které stojí zato navštívit?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Praha autobusem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Pokud chcete objevovat Berlín, Vídeň nebo Budapešť z Praha, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jak se dostanu z města Bratislava do města Praha, když nemám auto? Můžu jet autobusem?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Bratislava a Praha autobusem. Omio umí najít nejlepší spojení autobusem z města Bratislava do města Praha a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení